Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Po odvrátení jednej možnej katastrofy prichádza Valery Legasov s ďalšími zisteniami. Jadro sa prepadá a mohlo by dôjsť k zamoreniu všetkých spodných vôd. Je teda nutné prísť s nápadom, ktorý by mal prepad jadra zastaviť. Medzitým sa Ulan Khomyuk snaží prísť na to, čo sa v Černobyle skutočne stalo. (Aktuality.sk)

Videa (1)

Trailer

Recenze (114)

Mlle 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Celosvětové nadšení nesdílím. Vidím průměrný snímek, jenž se snaží vyvolat paniku i tam, kde není, a zdramatizovat i to, co je chladné jako permafrost. Obzvláště mi vadí příliš mnoho fiktivních detailů za účelem dramatizace. Druhý díl dosáhl velmi slušné úrovně, jinak seriál zatím proplouvá mezi hollywoodskou megalomainzací a novodobými pseudoartovými trendy, kterým dominuje atmosféra na úkor děje. Celkově až doposud průměrný dojem, ale na další díly se ráda podívám. ()

Trevor 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Napriek tomu, že sme boli svedkami asi najemotívnejšej časti, ľudí ktorý videli viacero dokumentov o havárii a osudoch ľudí v meste Pripjať alebo si prečítali o ich osudoch v knihách táto časť neočarí až tak, ako predchádzajúce dve. Sledovanie a osudy v nemocnici trochu zaostali za očakávaním z toho, že seriál sa zaradil na čsfd na 2. miesto medzi najlepšie seriály a ani ten betón v závere nebol tak dobrý ako ten z Kežmarku... ()

Reklama

Lenka.Vilka 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Dost drsné na jedné straně poslouchat, co se děje kvůli ozáření, a na druhé to pozorovat. Stejně jako chování lidí na jedné straně ochotných pro svou zem udělat cokoliv a na druhé straně hlavounů, kteří mají svá teplá místa a drží se jich i za oběť právě těch normálních lidí. Nejdřív hasičů, potom potápěčů a teď horníků. Víc je vám špatně z chování lidí než ze samotné katastrofy, přestože ta katastrofa není žádná prdel. ()

majky19 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Hlavní roli zde opět hrají profesor Legasov a profesorka Chamjuková. Opět sledujeme velmi obětavou a statečnou práci obyčejných lidí, kteří i za cenu vlastních životů neváhají jít do rizika a udělají všechno proto, aby následky černobylské katastrofy nebyly ještě daleko horší. Velké uznání krom výše uvedených osob zasluhují zejména horníci z Tuly, kteří jsou si zcela vědomi nebezpečí, které je čeká, i přesto však neváhají ani okamžik a jdou budovat tunel pro chlazení. Chamjuková se mezitím vypraví do moskevské nemocnice, kde se setkává s hlavními aktéry, kteří svým jednáním způsobili černobylskou katastrofu - Datlov, Achimov aj. Současně se setkáváme i s příslušníky KGB, kteří nepohodlné lidi pronásledují a ztěžují jim život, zejména pak prof. Chamjukovou, která je po návštěvě nemocnice zatčena. I tato epizoda se nese ve znamení obrovské arogance a ignorance sovětských pohlavárů, kterým není nic svaté, kteří se starají víceméně jen o své pohodlí a dopady černobylské tragédie na civilní obyvatelstvo je nechávají takřka ledově klidné. ()

ZeroCZ1233 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Atomový hřib v mém rozkroku se zvětšuje více a více každou další epizodou. Představte si Pripjaťské ruské kolo, kde na jednom sedátku sedí naturalistické ztvárnění skutečnosti s jiskrou fikce, kterou nám tvůrci představují. Každou epizodu je sedátko s tímto cenným pasažérém, kterého vidíte v jiných počinech málo a ještě méně, výše a výše vrcholu a v epizodě této se mi zdá, že dosáhlo vrcholu s výhledem na zbytky města a elektrárny v povzdálí. A to díky scénám se sympatickými havíři, kterým je režim doslova u holé řitě, nebo pohled a nervy drásající ukázka radiací nejvíce postižených občanů kolosálního rudého obra. Pořádné zasazení obávané KGB též potěší a ještě více zneklidní. Skvost. ()

Galerie (66)

Zajímavosti (6)

  • Po odvysílání této epizody se Černobyl stal historicky nejlépe hodnoceným seriálem ve filmové databázi IMDb s hodnocením 9,7 z 10, které mu udělilo přes 37 000 uživatelů. Porazil tak dosavadního držitele rekordu, Planetu Zemi II (2016). (hansel97)
  • Ulana Chomjuk (Emily Watson) byla zavřena do skutečné cely používané KGB. Nachází se v někdejším vilniuském ústředí KGB, z něhož je nyní muzeum. V téže budově během nacistické okupace Litvy roku 1941 sídlilo Gestapo. (mikiqex)
  • "Open wide, O Earth" je názov modlitby pri ortodoxných pohreboch na východe. (chesterko)

Reklama

Reklama