Reklama

Reklama

Obsahy(1)

60. léta, Oklahoma. Zatímco pro Iris, zakřiklou dívku, jež je terčem posměchu svých spolužáků, je život na malém městě utrpením, pro čerstvě přistěhovalou sebevědomou Maggie se stává příležitostí, jak před ostatními zazářit. Co začíná jako nevyvážený vztah dvou zcela odlišných dívek, pomalu přerůstá v silné přátelské pouto, které Iris začne přidávat na sebevědomí. Jak však hrdinky zjišťují, společnost svázaná genderově podmíněnými tradicemi trpí vybočování z řady jen velmi nerada. S citem pro drobnokresbu vyprávěný snímek Marthy Stephensové nás zavádí do černobílého, až snového světa, který se na první pohled může jevit jako vzdálený, nastavuje však současně zrcadlo dnešní době. (MFF Karlovy Vary)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (36)

FritoleXx 

všechny recenze uživatele

Americký zapadákov, faleš, šikana, homofobie a společenská sebevražda následkem přirozenosti. Silné téma, které sice bylo zfilmováno již na sto způsobů, nicméně je stále potřeba ho opakovat vzhledem k tomu, že se společnost příliš nezměnila. Bohužel film jako takový, krom očekáváné závěrečné pointy a Liany Liberato s Adelaide Clemens v dobových kostýmech, nemá moc čím zaujmout a po filmařské stránce se topí v průměru. ()

Rathalos 

všechny recenze uživatele

Vyborna americka drama odohravajuca sa v sestdesiatych rokoch minuleho storocia o dvoch uplne odlisnych dievcatach,ktore si najdu cestu k sebe a vznika priatelstvo,ktore vsak ohrozuju ludia okolo,ktori vidia vsetko inak,herecke vykony su skvele,hudba,kamera i pribeh tiez,cize fakt spokojnost,mna to oslovilo...:-) ()

Reklama

Nekrosef 

všechny recenze uživatele

U tohoto snímku na KVIFFu jsem si říkal, že jej zkusím, i když už z popisku mi bylo víceméně jasné, o čem to tématicky bude a nespletl jsem se. Souboj individuality člověka vůči tradicím a nepochopení zaostalého venkovského okolí. Na druhou stranu mě ke konci film dost dojal a celkově byl pěkně zpracovaný. Dost hrál s emocemi a vývojem postav, což je moje oblíbené téma. Jelikož jsem se poté vyskytl i u debaty s tvůrkyněmi a hlavními herečkami, zaujalo mě, že snímek měly natočený za neuvěřitelných 20 dní! Prý prostě musely. A odpověď na mojí otázku ohledně zkušenosti natáčení snímku z jiné doby, představitelkou Maggie (Liany Liberato), že nejzajímavější bylo nosit dobové spodní prádlo a je dost pravděpodobné, že místo, kde se děj odehrál, žilo opožděně ve 40. letech. Závěr byl nevyhnutelný, ale společně s představitelkami doufám ve šťastný konec. Doporučuji alespoň k jednomu shlédnutí. Ať už kvůli černobílému formátu, přátelství, jinakosti, problémům přeneseným i do dnešní doby či hereckým výkonům. ()

angel74 

všechny recenze uživatele

Na mě to působilo jako dramatická romance o ošklivém káčátku, které nakonec ke štěstí přišlo, ovšem podaná podstatně inteligentnějším způsobem, než je u podobných filmů obvyklé. Možná k tomu trochu přispělo zasazení příběhu do šedesátých let minulého století. Ta paralela se současnou dobou je však nezpochybnitelná. Výhradu bych měla pouze k tomu, že odstrkovanou dívku nijak zvlášť nerozhodilo náhlé zmizení její nejlepší kamarádky. To by se asi ve skutečnosti nestalo. (70%) ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Mohol to byť príjemný príbeh o priateľstve. O priateľstve medzi dvomi pubertiačkami, ktoré majú svoje problémy. Len to by nesmela zasiahnuť libtardská propaganda, ale koniec koncov od hollywoodskej pakultúry sa dnes už nič iné nedáva očakávať. Len LGBT, utláčaní černosi a zlí bieli otcovia rodín, umelé prisudzovanie rolí obetí a tyranov. Škoda, chvíľami tu totiž existovala nádej na dobrý film s hodnotou, ale ešte aj ten záver to úplne sprznil, z ničoho nič proste tragédia. Nejaké hviezdy ale dám za tému šikany a zrady/samozrady. ()

Galerie (11)

Související novinky

Jaké filmy budou bojovat ve Varech?

Jaké filmy budou bojovat ve Varech?

28.05.2019

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začíná přesně za měsíc a nyní byla čerstvě odhalena dvanáctka filmů, které se budou ucházet o hlavní festivalovou cenu, Křišťálový globus.… (více)

Reklama

Reklama