Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Činorodý šéf údržbářů zemědělských strojů Vavřinec má neustále vše pod kontrolou. Umí zaměstnat všechny kolem sebe, velmi rád se plete i do záležitostí ostatních členů svojí početné rodiny. A především vkládá velké naděje do perspektivní dcery Štěpánky. Touží z ní mít vysokoškolačku. Jenže všechno se zkomplikuje, když se dívka zamiluje do Tomáše ze sousední vesnice. K posledním Vavřincovým výstřelkům patří i příprava svatby, o které netuší, že už není potřeba. (TV Nova)

(více)

Recenze (74)

sud 

všechny recenze uživatele

Nijak výjimečnou taškařici posouvají někam dál herecké výkony většiny představitelů. Zvláště Josef Bláha v titulní roli, Vlastimil Brodský si úlohu dědečka také poměrně užil a Dagmar Veškrnová jako Štěpánka je také dobrá. Pokud si chcete odpočinout, tak právě tuto vyloženě odpočinkovou záležitost vám doporučuji. ()

pytlik... 

všechny recenze uživatele

Hrůůůůza. Bláha měl patrně pocit, že emancipace žen nepokračuje tak rychle, jak by si přál. A tak si řekl, že jim půjde naproti, že se začne přibližovat ženským, aby to neměly tak daleko. A tady mu to vyšlo náramně, byla z něj tchýně jak vyšitá. Ovšem body nestrhávám za námět, ale za děj, zpracování, dialogy, zkrátka za všechno. ()

Reklama

ostravak30 

všechny recenze uživatele

Za mě bohužel souhlasím a plně akceptuji nízké hodnocení. V tomto filmu bohužel těžko hledal nějaké úsměvné momenty. Sám jsem měl co dělat, abych neusnul. Film je totiž spíše otravně nudný. Jednou z příčin je podle mě i to, že bych viděl na hlavní roli třeba V. Menšíka nebo Mi. Kopeckého, ale Josef Bláha se na roli vysloveně nehodí. ()

argenson 

všechny recenze uživatele

Dost průměrná záležitost. Nemůžu si pomoct, ale pro mě Josef Bláha není hercem hlavních rolí a tahle uječená normalizační komedie, kde se mísí socialistické soutěžení s generačními problémy, se příliš nepovedla. Přesto mě ale bavil svérázný děda Vlastimila Brodského, v jehož podání i laciné repliky mají neopakovatelné kouzlo ("Co tady máváš těma ploutvema? Sis něčeho cvaknul nebo co?"). Škoda je scény s ženichem schovaným pod gaučem, tam byl krásný náběh na nadprůměrně vtipnou zápletku, záměrem scénáře ale zjevně nebylo moc bavit, jako spíše moralizovat. ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Josef Bláha byl skvělý herec a vlastně celou tu hoďku tuhle komedii táhne na svém hřbětě. Zas tak strašně vtipné to nen krom hlášek pana Brodského, nicméně párktát se i usmějete. A to se leckdy nepodaří ani soudobým rádoby komediím... Mně se na tom líbil ten venkov osmdesátek. Náves plná cvrkajících vrabců, večer cvrkání cvrčků, babičky v šátcích na autobusové zastávce, vrčení traktorů z nedalekého JZD,kokrhání kohoutů... prostě taková byla tehdy léta u našich babiček. A byla to hezká léta, protože režim nás nepálil a my řešili jen kam se ten den pojede na kole, půjde na houby nebo půjde k rybníku koupat. Ten feeling osmdesátek ve filmu mocně umocňuje hodba od Ladislava Štaidla  a zřejmě saxík zřejmě Felixe Slováčka. Tohle je prostě normalizační hodinová jednohubka u které v pohodě vypnete a leckomu možná přivodé nějakou tu hezkou vpomínku na dětství.  Dávám za dva doporučené dopisy z hnojárny. * * ()

Galerie (22)

Zajímavosti (15)

  • Natáčelo se i na nádraží v Temelíně, v Chelčicích (filmový Kácov), Praze na Zemědělské univerzitě v Suchdole, na nádraží v Lomnici nad Lužnicí. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)
  • Dagmar Havlová (Štěpánka) odchádza zo železničnej stanice na štúdia do Prahy súpravou M 262.0, červenou lokálkou motorovým vozňom ktorý vznikol po druhej svetovej vojne ako prvé veľké, štvornápravové vozidlo. (Raccoon.city)
  • Filmári si miestny komparz z Chlumca vyberali jednoducho. Stačilo ráno dôjsť do krčmy, povedať, že človek bude k dispozícii a večer si došiel pre 150 korún. Vedenie družstva sa ale hnevalo, že ľudia chceli miesto práce na poli radšej hrať v komparze. (Raccoon.city)

Reklama

Reklama