Reklama

Reklama

VOD (1)

Mulder a Scullyová stopují tvora podobného vlkovi. (Disney+)

Recenze (11)

Nikolas__ 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Zlatá pečeť perfekce - 95 - 100%_ Atmosférický zázrak, jeden z absolutních vrcholů sezóny, parádní parafráze na vlkodlaky, temná zápletka, jedinečná atmosféra, super postavy, báječné efekty a masky... Prostě totální nářez, který je kvalitou výše než nějaké Howling atd... A to je to "pouze" díl seriálu! Doslova mysteriózní bomba, která je povinností pro všechny fanoušky. Škoda že jsme se podobných epizod nedočkaly více. O to více zase zamrzí, že jsou Shapes brány jako jeden ze slabších dílů. Takže je to zase klasicky podhodnocený klenot, který sice nemá nějak extra originální zápletku, ale je celkem originálně pojatá. Takže to v základech není jen o "vlkodlačím monstru". Taky efekty a vizuály, hlavně masky, jsou zde skvělé, a hlavně tu vévodí ta temná atmosféra. Je to pravá hororová epizoda, která patří k těm nejlepším MOTW epizodách první série. ()

Loki_Six 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"Mulder, what this, what this folder describes is called lycanthropy. It's a type of insanity in which an individual believes that he can turn into a wolf. I mean, no one can physically change into an animal." Tematika skvela ale preco urobili z nich vsetkych takych tupcov, ze im hned nedoslo kto je nakazeny, tomu fakt nerozumiem. ()

Reklama

tron 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

„Ja len viem, že vy odtiaľto zajtra odídete. Ale ja tu budem musieť zostať.“ Epizódy, v ktorých sa Fox a Dana pohybovali či už v blízkosti lesov, alebo priamo v nich, vždy fungovali. Epizóda Tvary (nepomýliť s epizódou Tiene) oplýva výbornou indiánskou mystickou atmosférou. Potešilo ma tiež to, že téma vlkolaka je spracovaná v rámci možností realisticky. Napriek tomu to nie je úplne ono a pátranie je dosť banálne a tým pádom nudné. Zlovestný koniec „uvidíme sa o pár rokov“ a pohľad na zahmlené lesy tomu výrazne pomáha. Škoda, že sme celý čas trčali v miestnostiach a nie vonku, medzi stromami. Nedokážem tomu s čistým svedomím dať 4*. ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

V roku 1993 sa začal vysielať americký mysteriózny televízny seriál "Akty X" (The X-Files). Počas deviatich rokov bolo vyprodukovaných deväť sérií, ktoré spolu obsahujú dvestodva častí. Devätnásta epizóda z prvej série nesie názov "Tvary" (Shapes). Televíznu premiéru mala prvého apríla roku 1994. Agent FBI Fox Mulder a jeho kolegyňa agentka Dana Scullyová sa v tomto diely postavia zoči voči človeku, ktorý sa dokáže premieňať na vlka. Mňa filmy o lykantropii hodne interesujú. Fascinuje ma premena človeka na krvilačné zviera. Takže som sa pri tejto werewolf horrorovej epizóde nenudil. Trocha som si ňou rozšíril svoje filmové vlkodlačie obzory. V rámci tohto kultového seriálu sa jedná o jednu z mojich najobľúbenejších častí. ***** ()

Colonist 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Vlkodlaci - klasické téma, které je možná trochu klišé, ale já mám tuto epizodu velice rád. Efekty mohou v dnešní době působit trochu směšně, ale tenkrát v dětství mě scéna proměny ve vlkodlaka pořádně vyděsila. A vlastně mě to děsí pořád. Je to hodně silný moment. Asi je to nostalgie, ale pro mě je tento díl jedním z vrcholů první série. "Tvary" v podstatě formovaly mé povědomí o vlkodlacích. Nutter vytvořil skvělý atmosférický horor. I dnes mě při každém druhém záběru zamrazí. Je to prostě tak dobře natočeno, že i záběr na pumu v kleci, na mrtvé tělo v pytli nebo na hustý les působí zlověstně. Občas nadávám, když je epizoda předvídatelná a ničím nepřekvapí, ale tady v tom nevidím problém. Zde není nějaká velká záhada, které s ubíhajícími minutami přicházíme na kloub. Tohle je prostě standardní příběh o vlkodlacích se vším, co k tomu patří. Nepotřebuje to žádné opičárny, v jednoduchosti je krása. Navíc tady zkrátka vítězí nad obsahem ta forma - režie, herci, hudba, prostředí...to všechno je vynikající. Podle mě je tenhle díl dost podceňovaný, já ho považuji za jeden z nejlepších hororů v rámci Akt X. Je to atmosférická bomba. ()

Galerie (25)

Zajímavosti (3)

  • Tato epizoda odhaluje několik faktů o historii Akt X včetně Mulderovy (David Duchovny) poznámky, že úplně první spis byl iniciován J. Edgarem Hooverem v roce 1946 a zabýval se Manitouem. (Kubaaa97)

Reklama

Reklama