Přátelé

Promo
USA, (1994–2004), 86 h 32 min (Minutáž: 22 min)

Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow, Matt LeBlanc, Matthew Perry, David Schwimmer, James Michael Tyler, Elliott Gould, Christina Pickles (více)

Ponořte se do srdcí a myslí šestice přátel žijících v New Yorku, zkoumajících úzkosti a absurdity skutečné dospělosti. Tento sofistikovaný kultovní seriál nabízí veselý pohled na randění a práci ve velkoměstě. Jak si Rachel, Monica, Phoebe, Joey, Chandler a Ross dobře uvědomují, hledání štěstí často zdánlivě přináší mnohem více otázek než odpovědí. Zatímco se snaží dosáhnout vlastního naplnění, starají se jeden o druhého v této vzrušující době, kdy je možné úplně všechno – dokud máte přátele. (HBO Europe)

Diskuze

LukH

LukH (hodnocení, recenze)

Tak jsem se rozhodl po letech protočit Přátelé od prvního do posledního dílu. A poznatky? Ten seriál je geniální. Ve skoro každém volném čase a po nocích smažím jeden díl za druhým, je to jako droga (a to už jsem všechny díly několikrát viděl!). Při koukání je mi neskutečně veselo. Po koukání smutno, že už seriál s takovým účinkem na mou osobu nejspíš nevznikne. Člověk má pár slušných kámošů, ale tady trochu závist :-)   friendship takového ranku bych taky chtěl...

Gryphon (hodnocení, recenze)

Neviete ktorá bola tá časť v ktorej sa ross a monica hádajú kto bude pozerat svoj program v televízii a kto ho má nahrať?

Coleator

To asi ne, ale divím se, že to nenapsali na tělo Perrymu a nepřizpůsobili to tak, že mu usekla prst - to by pak i bylo věrohodnější v kontextu seriálu, protože Chandlerovy nohy jsou tam vidět několikrát a palec mu nechybí.

na příspěvěk reagoval Shakaar

Coleator

Coleator (hodnocení, recenze)

Toho jsem si fakt nikdy nevšimnul... :D

Myslíte, že třeba i tohle ovlivnilo scénáristy při psaní té vzpomínkové epizody na díkůvzdání, kdy Monika Chandlerovi omylem usekne kus palce na noze? :D

jerry12

Práve že to má už od detstva. Aj mňa to prekvapilo že som si to nevšimol. No je to dobre vidieť ak sa na to sústredíš už v prvej epizóde.

jerry12

No vlastne Hank Azaria mal hrať Joeyho, Jon Cryer Chandlera a ten posledný Rossa.

Inač všimli ste si niekto že Matthew Perry má prostredník na pravej ruke bez posledného članku. Ja som si to za tých takmer 20 rokov nevšimol až tento rok.

na příspěvěk reagoval jerry12, jerry12, patysway

Gryphon

No, ono kdyby takové složení bylo od začátku a o těch aktuálních hercích bychom vůbec nevěděli, tak bychom třeba Přátele milovali úplně stejně. Já si třeba nedokážu představit, že by Jennifer hrála Monicu, tak to původně mělo být, ale kdyby to tak bylo, nepřišlo by nám to divné, to jen teď, když jsme zvyklí na Jennifer jako Rachel. Ale náhodou Ellen DeGeneres jako Phoebe nebo Hank Azaria jako Ross? Mně to nepřijde tak špatné :)

na příspěvěk reagoval Gryphon

Shakaar

Shakaar (hodnocení, recenze)

Asi se shodneme, takový Perry, nebo LeBlanc se pokoušeli o něco podobného a nevyšlo to. Třeba Go on byl nadějný seriál, ale prostě kromě mírně zestárlého Perryho tam nebyl nikdo kdo držel serii nad hlavou. Navíc mě trochu už lezlo krkem,  že herec v podstatě nic jiného nedokázal. A možná to bylo právě tím, že k němu mi prostě někdo chyběl. Kdyby byl film, tak nějak to s tím LeBlancem by snad vyřešili, protože i v běžném životě stačí sednout na letadlo a je už NY. Spíše se děsím toho trochu pro koho to vlastně bude. A jak píše jerry, taky to mám tak na 50 (60:40) zda jo či ne. Fakt já to beru jako uzavřenou kapitolu, sem tam se na to mrknu, ale děj vcelku uzavřený. Navíc, to neustálé obnovování serií, snaha o udělání filmu. Nevím, mě to příjde takové plýtvání zdroji a časem na nějakou uzavřenou komunitu, kteří si zajásají, ale dobře ví, že to není úplné ono. Třeba po letech byl film Veronica Mars, film fajn, ale třeba oproti těm třem seriím solidní odpad. Prostě neviděl jsem tam už ten náboj. A to by chybělo i ve Friends.

reich

reich (hodnocení, recenze)

Gryphon

Fůj! Odporná kopie! Vůbec bych se na to ani nekoukl. To je to samý jako kdyby udělali Ženatý se Závazky, ale s jiným obsazením. Ne!

reich

reich (hodnocení, recenze)

Tak bylo by zajímavý, kdyby to udělali ve stylu, že se prostě Přátelé potkají třeba v kavárně po pár letech, co se neviděli a nebavili.  No a pak by to nějak pokračovalo no stačí mít nějakou myšlenku a nápad a dá se to.

jerry12

No u mňa je to dosť podobné. S týmto seriálom som prežil celú základnú školu. Do prvého ročníka som nastúpil v roku 1996 čiže práve v tom roku kedy sa u nás Priatelia začali vysielať. V poslednom deviatom ročníku sa odvysielala aj posledná séria priateľov. Toto bol aj prvý seriál u ktorého som ukončenie reálne vnímal a dosť ma to aj zasiahlo. Dodnes Priateľov považujem za akýsi symbol sitkomu a štandard ku ktorému prirovnávam všetky seriály ktoré pozerám. Asi dosť naivne som predpokladal že podobný vzťah majú k tomuto seriálu mnohý moji rovesníci. No tak tomu nieje a to ma dosť prekvapuje. Dnes ťažko budem hľadať niekoho pre koho tento seriál znamenal toľko ako pre mňa.

na příspěvěk reagoval jerry12, *Elfík*

Gryphon

To je sporné. Já jsem fanoušek obrovský, viděl jsem Přátele 9x od začátku až do konce a posledních 5 let u nich usínám, dopují mě pozitivní energií a je to moje srdeční záležitost, přesto nevím, jestli bych to vůbec chtěl. Perou se ve mě dva ambivalentní pohledy na věc, na jedné straně pochopitelně chci vidět starou partu pohromadě, už jen z nostalgie, už jen proto, že věřím, že ještě mají co nabídnout. Na druhou stranu jsou pro mě teď Přátelé téměř dokonalí a nerad bych, aby to něco pokazilo. Film nebo další série by mohly znamenat zásadní ztrátu kvality, třeba by to dopadlo vážně špatně a pak už to seriálu jako celku nikdo neodpáře. Obojí má pro i proti, jen nevím, co vítězí...

na příspěvěk reagoval Gryphon

Gryphon (hodnocení, recenze)

to že už nemajú monikin  byt, že joey je v LA a ďalšie veci niesu podstatné, fanúšikovia chcú len to aby videli starú partu znova pohromade nezáleží na tom kde

jerry12 (hodnocení, recenze)

Mimochodem, při tom spekulování o potenciálním návratu Přátel jsme úplně zapomněli na to, že Joey je vlastně v Hollywoodu, protože spin-off Přátel s názvem Joey prakticky navazoval na Přátele, tzn. tím spíš vzniká další komplikace, ačkoli na druhou stranu by se na tom taky dalo stavět. Tím už by vlastně měli vyřešený vývoj postavy Joeyho v mezeře mezi závěrem původních Přátel a potenciálními novými díly/filmem...

Zemřel herec Matthew Perry

Zemřel herec Matthew Perry

29.10.2023

Tvůrkyně Přátel se za sitcom stydí

Tvůrkyně Přátel se za sitcom stydí

03.07.2022

Přátelé bezesporu patří mezi nejoblíbenější seriály, co kdy vznikly, to ale neznamená, že jsou imunní vůči kritice. Sitcom z 90. let si lidé dobírají z mnoha důvodů, snad nejčastěji ovšem kvůli téměř… (více)

Netflix přichází o předplatitele

Netflix přichází o předplatitele