Přátelé

Promo
USA, (1994–2004), 86 h 32 min (Minutáž: 22 min)

Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow, Matt LeBlanc, Matthew Perry, David Schwimmer, James Michael Tyler, Elliott Gould, Christina Pickles (více)

Ponořte se do srdcí a myslí šestice přátel žijících v New Yorku, zkoumajících úzkosti a absurdity skutečné dospělosti. Tento sofistikovaný kultovní seriál nabízí veselý pohled na randění a práci ve velkoměstě. Jak si Rachel, Monica, Phoebe, Joey, Chandler a Ross dobře uvědomují, hledání štěstí často zdánlivě přináší mnohem více otázek než odpovědí. Zatímco se snaží dosáhnout vlastního naplnění, starají se jeden o druhého v této vzrušující době, kdy je možné úplně všechno – dokud máte přátele. (HBO Europe)

melisos

Klasika , ze které chce čerpat seriál How i met your mother , který jí možna ze začátku určitými momenty překonal , ale potom padl do temna. Nicméně asi každý tenhle seriál sledoval a myslím si že to patří mezi ty seriály , který nemůže od nikoho dostat odpad , protože je hodně všestranný a každý si tam najde postavu a humor , který mu sedne . Pro mě je asi nejoblíbenější Ross , který zde hraje takového životního smolaře. Rád u tohoto seriálu jím nebo odpočívám . Velmi dobře navozuje uklidňující atmosféru a myslím si , že v rámci Friends je docela fenomén , jak z poměrně doplňujícího seriálu do Schématu televizního programu stál takový boom . ()

walkingdead

Některé díly byly neuvěřitelné vtipné, některé nudné i trapné. Postupně seriál ztrácel šťávu. Přesto dám plný počet, protože byla doba, kdy jsem si neuměl představit, že bych nějaký díl vynechal. A taky dodnes stejně jako Chandler nechápu, jak je možný, že kačer Donald nenosí kalhoty, ale když vyjde ze sprchy, má okolo pasu ručník. ()

g.laudeo

Pro mě osobně největší záhada. Mí oblíbení recenzenti za čtyři či za pět, ségra za pět..... Jasně, ne že bych se u toho občas někdy neuchechtl..... Když jsem ještě jezdíval autobusem, byl příliš unavenej na čtení, film nebyl, muzika nebyla, spát se mi nechtělo, sousedku jsem osahávat nemohl - tak jsem se na to taky díval - navíc to tam běželo v originále.... Takhle velkej rating??????????????????????????????????????? ()

itchyk86

s odstupem trochu jednoduché, nicméně skvěle napsané, navíc "vzpomínka" na 90s:)uiž je koukám snad počtvrt (tentokrát v originale a bez titulku:) ), hlavně díky parádním hereckým výkonům asi nikdy neomrzí.. ()

aiv

Zbožňuji tenhle seriál. Ross, Rachel, Monica, Joey, Phoebe a Chandler. I když mám tu nejhorší náladu, když si pustím tenhle seriál, zase je mi fajn a mám pocit, jako by to byli i moji kamarádi. Nejraději mám Monicu a Chandlera, protože jsou vtipní a navíc Monica má sklon pořád všechno uklízet, stejně jako já. Každý díl je vtipný a i přesto, že nesnáším v pozadí smích diváků, tady mi to nevadí. Je mi líto, že už nebudu nové díly (potají jsem doufala, že fáma o dalších dílech bude pravivá), ale jak se říká, všechno jednou končí a stejně tak tenhle seriál. Dávám 5* ()

koza3

Měl jsem trošku strach, že s rozmachem seriálu How I met your mother se na Přátelé zapomene, ale i přes slušný rozjezd HIMYM si Přátelé stále drží první příčku v tomto žánrů amerických seriálů. Každý díl jsem viděl snad stokrát, ale stejně, když se potřebuju rychle u jídla na něco podívat a nechce se mi přemýšlet, sahám do levého horního šuplíku, kde jsou v trezoru uloženy tyto poklady na DVD a hupsnu prožívat životní etudy s touto šílenou šesticí :-) ()

blondboss

Tak na tento seriál jednoducho nedám dopustiť. Koľko som sa ja nasmial a odreagoval počas celých 10 sezón, tak to hádam pri žiadnom inom seriáli, jednoducho mi tento štýl humoru sadol. Rozmaznaná Rachel, poriadkudychtivá Monika, trhnutá Phoebe, stupidný Joey, trapák Chandler a inteligent Ross. No proste úžasná šestica, ktorá priniesla do sveta sitcomov zas niečo nové a kultové. Nemôžem dať nič iné ako 5. 95 % ()

taft

Nechápu to, asi jsem fakt divná! No asi fakt jo, ale mě prostě sitcomy nic neříkají, proč to všichni tak milují, a proč jsou ti herci tak trapní, a proč se v pozadí pořád někdo směje, přijde mi to fakt divný, vždyť to není vůbec vtipný, ani jednou jsem se nezasmála, maximálně si řekla pane Bože! za co?! ()

dejv01

Pro mě v poslední době oblíbený seriál. Kdysi, když jsem na to koukal náhodně v televizi, tak jsem to bral za povedený seriál, teď, když koukám na každý díl, tak je to nadmíru geniální seriál s perfektními hereckými výkony a scénářem a občasnými cameo roličkami celebrit, které mě vždy dostanou - např Jean Claude vanDamme :). 1.série - 85% Docela dobrý rozjezd a perfektní základ. 2. série - 90% Pár slabších dílů vyvažuje vynikající jiskření mezi postavami. 3. série - 95% Myslím si, že v této sérii se rozjel celý potenciál seriálu 4. série - 95% Skvělá návaznost na 3 sérii ()

Plague.

Nejlepší seriál, který jsem kdy viděl. Oproti ostatním koemdiálním seriálům je celé osazenstvo nedílnou součástí týmu a jejich role jim naprosto sedly. Navíc je ze všech dílů cítit opravdu přátelská pohoda, která vždy jen potěší. ()

Slam7

Nepřekonatelnej komediální seriál!!! Jsou převážně zavřený v bytě nebo v kavárně a vlastně jenom mluví a nic pořádnýho nedělaj a stejně u toho umírám smíchy! Všechny díly jsem viděl minimálně 3krát a některý díly možná i milionkrát:-) Teorie a Matka jsou super, ale tohle nemaj šanci překonat... ()

swinevenca

Druhá půlka nedosahuje kvalit prvních řekněme čtyř sérií, ale pořád je to špička. A největší zásluhu na tom má dvojka Chandler a Joey, myslím, že právě jejich rozdělením ztratili tvůrci spoustu možností vtipů, protože na soužití s Monikou se tolik vtipného najít nedá, zvlášť pro mě, který má Moniku za nejslabší článek celé party. V nejlepším přestat, neřešim dílčí nepovedný fóry nebo některý díly úplně o ničem, ale např.bezradnost u zápletky Joeyho a Rachel, kterou táhli dvě série a pak je takhle trapně rozdělili, aby mohli skončit tam, kde začali, to už je pro mě průser většího formátu. Ale pořád výjimečnej sitcom, ve kterým se daří i do vážných scén vkusně nacpat nějaký vtip na odlehčení atmosféry. ()

Moni33

Seriál, který bude hitem i za dvacet let a nic ho nepřekoná. Všechny díly jsem už viděla minimálně šestkrát a stále mi příjdou stejně vtipné. Snad každému na konci ukapla slzička, když viděli prázdný byt od Monicy a uvědomili si, že to celé už končí. Doufám, že se dočkám i toho slibovaného celovečerního filmu, bylo by to skvělé se vrátit znovu k našim Přátelům. ()

Zemřel herec Matthew Perry

Zemřel herec Matthew Perry

29.10.2023

Tvůrkyně Přátel se za sitcom stydí

Tvůrkyně Přátel se za sitcom stydí

03.07.2022

Přátelé bezesporu patří mezi nejoblíbenější seriály, co kdy vznikly, to ale neznamená, že jsou imunní vůči kritice. Sitcom z 90. let si lidé dobírají z mnoha důvodů, snad nejčastěji ovšem kvůli téměř… (více)

Netflix přichází o předplatitele

Netflix přichází o předplatitele