Přátelé

Promo
USA, (1994–2004), 86 h 32 min (Minutáž: 22 min)

Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow, Matt LeBlanc, Matthew Perry, David Schwimmer, James Michael Tyler, Elliott Gould, Christina Pickles (více)

Ponořte se do srdcí a myslí šestice přátel žijících v New Yorku, zkoumajících úzkosti a absurdity skutečné dospělosti. Tento sofistikovaný kultovní seriál nabízí veselý pohled na randění a práci ve velkoměstě. Jak si Rachel, Monica, Phoebe, Joey, Chandler a Ross dobře uvědomují, hledání štěstí často zdánlivě přináší mnohem více otázek než odpovědí. Zatímco se snaží dosáhnout vlastního naplnění, starají se jeden o druhého v této vzrušující době, kdy je možné úplně všechno – dokud máte přátele. (HBO Europe)

Hepy13

Ať napíšu cokoliv, tak jsem si jist že to už předemnou někdo napsal. Ale i přesto si dovolím napsat několik slov. Byla doba kdy jsem se díval na Přátele pořád. A taky se mi jednou povedlo zhlédnout 12 dílů ihned po sobě. To byly 4 hodiny té nejlepší seriálové zábavy (příšerná závislost) :D Výrazem " kultovní " nelze jen tak házet do větru. Jakožto kreslené seriály mají svůj kult v podobě Simpsonových, tak i hraný seriál má svůj kult jménem FRIENDS! Kdyby mi někdo položil jednoduchou otázku. "Koho máš ze šesti přátel nejraději?" Odpověď by v některých oblíbených seriálech byla vážně jadnoduchá. Např. Simpsonovi=Homer, South Park=Cartman, Krok za Krokem=Frank, Teorie velkého třesku - Někoho to asi překvapí, ale i když by BBT bez Sheldona byl jedno velké nic. Tak můj oblíbenec je Rajesh. Líbí se mi jak větou, slovem a nebo třeba nějakou grimasou zabije celý dialog. Ale teď už zpátky k té odpovědi. Jediná možná odpověď je - VŠECHNY! Z přátel mi každou chvíli byl sympatický někdo jiný, ale nakonec jsem usoudil že nejlepší jsou stejně všichni. Každý z nich má své specifické přednosti, chyby, rysy a vlastnosti. Je to zkrátka ten nejlepší seriálový míchaný kotejl z lásky a přátelství na světě. ()

Spiizy

Neexistuje jediný díl, který bych viděl méně než 10krát, v kterém bych neznal průběh každého gagu, nežral každým slovem povedený český dabing a neřechtal se jak naprostý idiot. Pro mě nepřekonatelná srdeční záležitost a to už se mnoho seriálu o mě pokoušelo :-) ()

Mrakinho

Přátelé to je pro mě klasika a vůbec nejlepší seriál, co jsem kdy viděl. Vždy si alespoň jednou za rok, pouštím znova všechny série a pokaždé mě pobaví, jako bych ty scénky viděl poprvé i když je znám již nazpaměť. Seriál je nenáročný, svěží. Joeyho věta: ,, Tak jak to jde" zná snad každý. Herci jsou také výborní a sedí jim jejich role a postavy které hrají. Hloupý a naivní Joey, bláznivá Phoebe, neurotickou Monicu posedlou úklidem, vtipálka Chandlera (kterého mám z postav nejradši), chytrého Rosse a na začátku nevzdělaná a omezená Rachel . Tento seriál si udržel po celých 10 let vysokou laťku a za to mu patří obdiv ()

Florfila

Další naprosto bezkonkurenční seriál, na který mohu koukat pořád a pořád. Neomrzí se. Jednou zbožňuji vtip tohohle a jednou zase tohohle. Přátelé zažívají kde co, a tady nám toho servírují moc a moc. Seriál má spád, pořád se něco děje, každý má své zvláštnosti, stejně jako my smrtelníci, každý si řeší a řeší jak nejlépe umí. Prostě jízda nejlepší. Klasika, která se neomrzí. ()

Kejf.

Neodmyslitelna cast myho zivota... Videla jsem kazdej dil bez nadsazky stokrat a stokrat se tem jejich hlodum a prihodam budu smat! Pratele jsou u me na totalnim vrcholu vsech pocinu v kinematografii a nebojim se rict, ze tomu tak bude az do moji smrti! ()

VictorMartel

Nedivím se, že seriál vydělával ty pohádkové peníze, protože byl vybudován na prostém, kulturami napříč sdíleném základě a těží z věčné poptávky po přátelství. Pomáhá počet postav i rovné dělení plochy mezi pohlaví, nápad čtyři z nich spářit i že vznikl v 90. letech, kdy si takřka celý svět dopřával sen o šťastném „konci dějin“, zatímco o úskalích globalizace věděl málokdo. Tak jednoduché to samozřejmě nebylo, ale právě tento základ už slibuje velmi trvalou zábavu, která dovolila hercům s postavami splynout natolik, aby s tou další kolosální podpůrnou organizací a technickým zázemím mohl vzniknout rekordní výdělek. Je příznačné, že žádný z hlavních herců neměl s ničím vlastním takový úspěch. U vrstevníků, kterým to doma pouštěli rodiče, jsem se setkával s velkou chválou, takže ze zvědavosti jsem si někdy záhy po dvacítce v čase volna sjel kulisově celý seriál, včetně originální verze, která nabízí do českého prostředí nepřeložitelné Chandlerovy hlášky, například ty žertující s fonetickým dvojsmyslem vítajících obecních značek („You’re in Sample.“ vyslovuje jako „urine sample“; 24. epizoda 3. řady) nebo buldočí (štěněčí) fysiognomií herce Karl Malden (11. epizoda 4. řady). Jak musím přiznat tvůrcům, že vybudovali globální seriálovou značku, musím ještě více žasnout nad těmi, kdo mi seriál doporučovali, jako bych měl každý jeden díl kdovíjak prožívat. Zabírala třetina, což tak nějak odpovídá rozdílu mezi mnou a vrchovatě uspokojenými vychvalovači. V průměru nejvíce mě bavily 6., 9. a 10. řada. Výběr epizod: 1. ŘADA: 2, 3, 9, 14, 15, 22, 24; 2. ŘADA: 1, 3, 5, 9, 19, 23; 3. ŘADA: 2, 5, 14, 17, 22; 4. ŘADA: 2, 8, 10, 12, 15, 18, 24; 5. ŘADA: 1, 3, 4, 9, 11, 12, 19; 6. ŘADA: 3, 5, 6, 9, 11, 14, 16, 21; 7. ŘADA: 1, 8, 17, 18, 20; 8. ŘADA: 2, 8, 13, 18; 9. ŘADA: 7, 8, 15, 17, 18, 19, 20, 22, 23-24; 10. ŘADA: 2, 3, 4, 5, 8, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17-18. ()

Bukk

"I´ll be there for you", tedy název znělky to vystihuje vcelku jasně. Friends jsme téměř všichni začínali a když už se nevyhneme tomu opakování na každé televizní stanici, tak nám nevadí zjistit, jakou krizi zrovna (většinou) Rachel prožívá. Bohužel musím prohlásit, že i legenda nemá věčného trvání a okoukat se jednou musí. ()

Yokolobuna

Dlouho jsem vzdoroval tomuto hitu. Pár náhodných dílů jsem viděl, nicméně až nyní jsem se pustil do celého seriálu. Je velice příjemný, zábavný a celkem lidský. Po finále moc dobře vím, že mi ta parta bude chybět :(. ()

cyphercz

Většina komediálních seriálů trpí problémem, že tvůrcům dojde po pár řadách dech a vtip se tak nějak vytratí... to ale není případ Přátel a jejich 10 sezón nabitých perfektním humorem. Nejlepší sitcom. ()

Lilloos

Žádný seriál už nikdy nenahradí Přátele a je mi vlastně líto, že jsem došla na konec. Nikdo nevymyslí milejší postavy a nezavede je do vtipnějších/dojemnějších/dokonalejších situací. Chápu Chandlerova slova v závěru, kdy přirovnává jejich loučení s koncem Melrose Place. Po zhlédnutí téhle legendy si taky připadám jako, by jedna životní etapa skončila. Poslední díl sice zavání telenovelou, ale krásnější ukončení si žádný fanoušek ani přát nemohl. ()

Jareth1991

Věčná klasika, ze které budu asi citovat až do konce života. Seriál, ke kterému se můžu kdykoli vrátit a pustit si jeden či dva díly pro pobavení. Lepší sitcom držící si alespoň nějákou úroveň kvality po celou dobu vysílání asi není. Za mě musím přiznat, že ač to bylo těžké tak doporučuji přeučit se z českého dabingu na anglický originál, některé vtipy a dvojsmysly prostě nejde přeložit. ()

Nolanofil

Neviem či existuje seriál pri ktorom som sa cítil tak dobre a prežíval problémy Priateľov opakovane dookola bez toho, aby ma to prestalo baviť. Len škoda že Chandler v posledný sériách trochu vymäkol a nebol tak vtipný ako v prvých sériach. Kult ktorý milujem a vždy sa rád k nemu vraciam. ()

IvcaSammet

Nejvtipnější, nejlepší a prostě nejúžasnější seriál o vztazích vůbec! Můžu ho vidět i stokrát a nikdy mě neomrzí, nikdy se u něj nepřestanu smát a nikdy u něj nepřestanu brečet ... Přátelé jsou prostě jedinečný seriál, který už nikdo nikdy nedokáže nahradit ... Nedokážu spočítat, kolikrát už jsem Přátele shlédla "maratonem" a to jak v angličtině, tak s dabingem, kdykoliv zapnu televizi a seriál uvidím v programu, neodolám a s radostí k televizi přisednu. Neuvěřitelně pestré herecké obsazení, vtipy, které se stávají legendárními ... A hlavně, žádná protivná postava, která by kazila dojem seriálu. Je velká škoda, že seriál opravdu nadobro skončil, protože takový film ve stylu "Přátelé po 10 letech" by ocenil nejeden skalní fanoušek. ()

Brtniik

Sitcomy (dlouho jsem si bez zkušenosti nebyl jist významem onoho slova) věru nejsou můj šálek čaje, ale zcela náhodou vstoupili do mého života prostřednictvím obrazovek Žlutých autobusů (podobně jak zmiňuje triatlet) právě prostřednictvím Přátel. S odstupem doby musím uznat, že jsou fakt dobří. Pravda tvůrci ukazují prostředí i soužití, které většina z nás nezná, ale dá se na to dívat a pobavit se. Ovšem, abych byl upřímný, nemohu nepřiznat, že jsem zabouchlý do Anistonky! Jako každou závislost i tuto je těžké (ne-li nemožné) pochopit (o potlačení ani nemluvě), protože dost času pročučí, co by jinou v mých očích velmi znevýhodňovalo... Utkvěl mi díl, kdy je Anistonce potřeba kápnout do očí léčivý preparát a ona nemůže překonat fobii z tohoto úkonu a potom ten poučný, kdy pracuje s kolegyní a šéfkou, které na rozdíl od ní kouří a je totálně znevýhodněná, protože všechno důležité se upeče v rámci „rauchpauzy“, kdy většina kolegů hloupě zařezává a nemá čas honit PR. Stejně tak to chodí i v životě, protože kuřáci drží pospolu, neboť vědí, že se musí otáčet, protože cigára něco stojí a nebudou tu kdovíjak dlouho. ()

dee.n

Přátelé jsou mou naprostou srdcovou záležitostí. K seriálu mám až nezdravý vztah, jak moc jej zbožňuji. Stovky a stovky minut zábavy, díly našlapané hláškami, které u nás doma zlidověly, nekonečný zdroj pro pobavení a zlepšení nálady. Hrozně moc mi celá šestice přirostla k srdci, ať už Phoebe, Rachel, Monica, Joey, Ross nebo Chandler. Každý z této party přátel má místo v mém srdci a mám ho ráda. Kdo by si taky nepřál mít takovéhle přátelé. Za mě osobně je tohle top všech sitcomů a nikdy ho nic nenahradí a nepřekoná. Kolikrát jsem se s Přáteli smála, rozčilovala, ale také plakala smutkem, nebo dojetím! ()

petikacka

Tak další geniální seriál, který je moje dvojka ze dvou...Jednička je MASH...Navíc mě se seriál trefil i do věku když běžel...Opět musím říct, že ho sleduju pořád, ale opravdu pořád dokola a nikdy se mi neomrzí...Za mě 98% ()

Darren98

Naprostá legenda mezi seriály s pravděpodobně největším jménem, protože Přátelé vítězi jako dlouholetý příběh ze života prostých lidí i mezi sitcomy, kde humorné scény jako kouzlem nestárnou ani po desítkách zhlédnutí. Všechny série plodí neskutečné kvantum různorodých dějových linek pro geniální sestavu šesti různých charakterů, přičemž nejlepší epizody udržují všech šest pro jednu zápletku. Navíc byla pro nejikoničtější znělku vybrána neomrzitelná písnička, během které jsme se jako malí netradičně učili, kdo koho dabuje. ()

Zemřel herec Matthew Perry

Zemřel herec Matthew Perry

29.10.2023

Tvůrkyně Přátel se za sitcom stydí

Tvůrkyně Přátel se za sitcom stydí

03.07.2022

Přátelé bezesporu patří mezi nejoblíbenější seriály, co kdy vznikly, to ale neznamená, že jsou imunní vůči kritice. Sitcom z 90. let si lidé dobírají z mnoha důvodů, snad nejčastěji ovšem kvůli téměř… (více)

Netflix přichází o předplatitele

Netflix přichází o předplatitele