Přátelé

Promo
USA, (1994–2004), 86 h 32 min (Minutáž: 22 min)

Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow, Matt LeBlanc, Matthew Perry, David Schwimmer, James Michael Tyler, Elliott Gould, Christina Pickles (více)

Ponořte se do srdcí a myslí šestice přátel žijících v New Yorku, zkoumajících úzkosti a absurdity skutečné dospělosti. Tento sofistikovaný kultovní seriál nabízí veselý pohled na randění a práci ve velkoměstě. Jak si Rachel, Monica, Phoebe, Joey, Chandler a Ross dobře uvědomují, hledání štěstí často zdánlivě přináší mnohem více otázek než odpovědí. Zatímco se snaží dosáhnout vlastního naplnění, starají se jeden o druhého v této vzrušující době, kdy je možné úplně všechno – dokud máte přátele. (HBO Europe)

Milky.

Občas jsem to viděl, protože jsem byl malý smrad a šlo to v televizi, když na ni koukali naši a já jako smrad jsem koukal na to, na co se koukalo. Teď když to vidím tak je mi docela stydno za herce i lidi, kteří to pořád žerou. Vtipy jsou většinou trapné nebo nesměšné, herecké pitvoření jakbysmet. Ze současného pohledu nekoukatelné a většina postav je po pár minutách na ránu. O to víc se třeba v práci divím některým kolegům, že nonstop vytahujou hovna stylu "Jo to jak jednou v Přátelích". Lidi co mají rádi FRIENDS mají buď jednodušší pojetí humoru (tzv. America compatible) nebo na to čumí protože "sentiment" a nebo si jako já pamatujou, že byl v televizi nějaký zábavný seriál Přátelé, který byl asi oblíbený (protože v té době byly 4 kanály a asi podobný počet seriálů), akorát se před ostatníma stydí přiznat, že z dnešního pohledu je to fakt shit, tak hrajou tu komedii, že Přátelé jsou starý dobrý fakt kůl seriál. Díky bohu nepatřím ani do jedné z těchto kategoriií. Za mě dnes nekoukatelné. Ale protože to není úplný šit a rozhodně je to lepší než seriály, kterým dávám odpad, tak nějakou tu hvězdičku přihodím. Na svou dobu to bylo dobré. ()

hacho

Jednou jsem k tomu sedla a prisla tomu na chut. Na podobnych serialech je nebezpecne, ze kdyz mate nekolik ruznych postav, vyberete si proste aspon jednu, ke ktere prilnete a kvuli ni u serialu zustanete. A tady je 6 silencu, docela obycejnych, jako jsme i my, kdyz to prestaneme tajit, s nekym z nich se proste musite sejit :o) ()

Salmayo

Nejlepší seriál všech dob, každej díl jsem viděl min. 5x a stejně si ho, když se před spánkem nudím pustím znovu a znovu a šestice hrdinů mě stejně rozesměje ! ()

klokyn

Piatu hviezdičku pravdepodobne pridám, keď Priateľov uvidím v originále. Napriek slušnému dabingu ich nedokážem doceniť. ()

waits

Tak, tak, plytké a komerční, Chandler v prvnich dílech někdy nepříjemně přehrává (Joey ještě víc), některé díly jsou do počtu, desátá série už působí trochu unaveně..ale přes to všechno jsem viděl všechny díly (některé někokrát) a skoro bez výjimky mi všechny zvedly náladu. Takže intelektuální přetvářku stranou, u mě je to za jasných pět a osobní umístění č.1 v oblasti mainstreamového sitcomu. ()

Gore

Best of the Best. Není co dodat, seriál, který můžu vidět několikrát a pokaždé mě zaručeně rozesměje. Celá šestice přátel je absolutně výtečná a nabitej humorem pa celou dobu. ()

WinstonS

Učebnicová ukázka, jak se má dělat pravý sitcom. Jasně definované a čitelné postavy, které napsal tým autorů s dlouholetými zkušenostmi, jsou studnicí nepřeberného množství gagů a vtípků. I proto byli svého času Přátelé kromě sportovních přenosů jediný důvod, proč jsem se doma díval na televizi. Ta podvečerní půlhodinka prostě stála za to :-) ()

Jendus

I pres to, ze pozdejsi serie "uz nejsou takovy", nevidim jiny vychodisko nez dat plnej pocet a i kdyz sem serial videl nekolikrat a vedel co cekat, vzdycky sem se zasmal.Nemuzu jinak... ()

tragicus

Kdyz jsem byl mladsi, tento serial se mi libil, no, rekneme, libila se mi Rachel a nesnasel jsem Phoebe, ted porad nesnasim P. a Rachel uz take moc nezboznuji. A diky tomuto serialu nesnasim smich v pozadi. Vtipy ciste o tom, jaky kdo udelal trapas mi prijdou docela ubohe. Zrejme nejprecenenejsi polozka na csfd. ()

Maslord

Priateľov mám totálne rád, aj keď som ich už videl tisíckrát. Tie diely z prvej série sú už riadne staré a herci ešte nie sú tak zohraní, ale od takej 5-tej série je to maximálne super. Potom keď sa Priatelia stali už celosvetovo úspešními a začali tam chodiť filmové hviezdy, tak tie diely mám najradšej. ()

vozihnoj

Velice příjemný seriál, na který jsem si vždy odpoledne našel čas, navždy zůstane v mém srdci hluboce zakořeněn a nedostanou ho z něj ani párem volů. A Joeyho hlášky typu: „How are you doing?“ jsou nezapomenutelné. ()

JK-Stinger

Podle mě nejlepší hraný seriál všech dob. Jenom fakt, že se na obrazovkách udržel po celých 10 sérií s neklesající kvalitou to značně potvrzuje. Omílají se tu příhody z každodenního života a faktem je, že ve spoustě z nich poznáme buď sami sebe, nebo alespoň někoho z našeho okolí. Výborně vtipně zpracovaný průřez dospěláckým životem od první práce a spolubydlících, po založení rodiny. Tahle parta lidí si mě získala natolik, že při posledním dílu ukápla i slzička. ()

icedalaman

K tomuhle seriálu mě tak akorát napadá citovat jednu hlášku ze South Parku, kdy ma Mackey říká Cartmanovi: "Eriku ty jsi ztratil smyl pro humor? Tak to pořád ještě můžeš psát scénáře pro seriál Přátelé." Taky abych to zas úplně nezhazoval tak první dvě série se dají. Ale jinak mě ta banda tří tupců a tří zakomplexovanců (rozhoděte si kdo je kdo sami) nijak nenadchla. ()

Inferno

seriál s velkým S... viděl jsem několikrát... a i přesto mě dokáže rozesmát kterejkoliv díl... a navíc byl první svýho druhu a s postupem času rozhodně neztrácel dech... pro mě absolutně nej seriál... ()

Dzarule

Podle mého názoru je to nejlepší seriál co kdy byl natočen. Opravdu si nedokážu představit že by nekdo natočil lepší, vtipnější a neodolatelnější seriál než jsou Přátelé. Jakmile si pustíte jednu, nebo dvě epizody, už ste v pasti a musite na to koukat stale dal a dal. Všichni přatelé jsou super a perfektně sehraní (ta ma to a ten zase toto) prostě každej ma neco, ale jak jsou Joey (Matt LeBlanc) a Chandler (Matthew Perry) spolu tak je to konec a nepřestáváte se smát. ()

Shogin

Tohle prostě člověka úplně pohladí. Pamatuji si, když jsem už jako malý o půl osmé sledoval Přátele a náramně se při tom bavil. Jeden z těch seriálů, které zkrátka baví stále dále, jen s tou změnou, že už se na televizi nedívám a rovnou sjedu celé DVD. ()

Gulde

Přátelům jsem nikdy nepřišel moc na chuť. Neříkám, že to je špatný seriál, ale nějak zvláště mne nikdy neoslovil. Holt jsem zvyklý na jiný humor, než jaký je aplikován v Přátelích. ()

Zemřel herec Matthew Perry

Zemřel herec Matthew Perry

29.10.2023

Tvůrkyně Přátel se za sitcom stydí

Tvůrkyně Přátel se za sitcom stydí

03.07.2022

Přátelé bezesporu patří mezi nejoblíbenější seriály, co kdy vznikly, to ale neznamená, že jsou imunní vůči kritice. Sitcom z 90. let si lidé dobírají z mnoha důvodů, snad nejčastěji ovšem kvůli téměř… (více)

Netflix přichází o předplatitele

Netflix přichází o předplatitele