Rawhide

USA, (1959–1965), 180 h 50 min (Minutáž: 50 min)

Scénář:

Friedrich Dürrenmatt (divadelní hra), Sheb Wooley, Dean Riesner (více)

Clint Eastwood, Paul Brinegar, Steve Raines, Eric Fleming, James Murdock, Rocky Shahan, Sheb Wooley, John Ireland, Eddie Albert, James Franciscus, Buddy Ebsen (více)

Seriál vypráví o dobrodružstvích honáků dobytka, kteří cestují napříč americkou stepí. Velitelem výpravy je Gil Favor (Eric Fleming), který má čtyři pomocníky. Patří k nim i kuchař Wishbone (Paul Brinegar) a Rowdy Yates, mladík výbušné povahy, kterého ztvárnil Clint Eastwood.
Skupina prožívá typické příhody westernového žánru, čelí zlodějům dobytka a banditům, potýkají se s nedostatkem vody. Slavný seriál je znám z německých televizních stanic pod názvem “Tausend Meilen Staub”(Tisíc mil prachu). Natáčel se celkem sedm let, dosáhl 217 epizod a udělal z mladého Clinta Eastwooda hvězdu. (hemir)

Oklamaný (1971)

• Clint Eastwood o spolupráci s Geraldine Page: "Trochu som bol ohromený Geraldine Page, pretože to bola taká známa newyorská divadelná herečka a myslel som si, že zo spolupráce so mnou nemusí byť príliš nadšená. Ale na moje veľké prekvapenie, prvý deň prišla ku mne, usmiala sa a povedala, že je mojou veľkou fanúšičkou od televízneho seriálu Rawhide.“ (Arsenal83)

Zahrajte mi "MISTY" (1971)

• Myšlenky na režírování měl Eastwood už při natáčení westernového seriálu Rawhide (od r. 1959). Každý týden se u seriálu střídali další a další režiséři, které Eastwood pečlivě pozoroval při práci a od každého si snažil vzít to nejlepší, což mu pomohlo nejen při tomto režijním debutu, ale poté i v celé dlouholeté kariéře. (ClintEastwood)

Dredd (2012)

• Způsob, jakým Karl Urban namluvil hlavní postavu Dredda, je nápadně podobný hlasu Clinta Eastwooda. Faktem je, že Dredd je částečně inspirován Eastwoodovým hrdinou z Drsného Harryho (1971) a jeho pokračování. Jeho samotný vzhled je pak zčásti inspirován původním plakátem s Davidem Carradinem (v roli Frankensteina) k filmu Cesta gladiátorů 2000 (1975). V komiksu pak jako pocta Eastwoodově vlivu na postavu Dredda, bydlí soudce v bloku Rowdy Yates... což je jméno postavy, kterou Eastwood ztvárnil v televizním seriálu Rawhide (od r. 1959). (Caszidy)

Nesmiřitelní (1992)

• Už na konci 70. let si scénář našel cestu do studia Malpaso a ke Clintu Eastwoodovi, tam ale narazil na odpor Soni Chernus, která ho pro přemrštěné násilí zamítla. Chernus sama se podílela například na scénáři k filmu Psanec Josey Wales (1976) a také seznámila Eastwooda s producenty seriálu Rawhide. Eastwood proto dal na její rady. Práva na natáčení však v té době vlastnil Francis Ford Coppola. Na Eastwooda scénář udělal dojem a poté, co ho Coppola odmítl realizovat, získal Eastwood v roce 1983 práva na jeho zfilmování. Eastwood si scénář uschoval, protože chtěl, aby hlavní hrdina byl o něco starší. Tak scénář čekal na své zfilmování dalších devět let. (ClintEastwood)