Reklama

Reklama

To je vražda, napsala

(seriál)
  • USA Murder, She Wrote (více)
Drama / Komedie / Krimi / Mysteriózní
USA, (1984–1996), 198 h 48 min (Minutáž: 45–93 min)

Předloha:

Washington Irving (kniha)

Scénář:

Peter S. Fischer, Robert E. Swanson, Tom Sawyer, Robert Van Scoyk (více)

Hrají:

Angela Lansbury, William Windom, Ron Masak, Louis Herthum, Tom Bosley, Will Nye, Michael Horton, Ken Swofford, Julie Adams, Herb Edelman, Keith Michell (více)
(další profese)

Série(12) / Epizody(264)

Obsahy(1)

Bývalá učitelka angličtiny a spisovatelka ve výslužbě Jessica Fletcherová s úspěchem řeší kriminální případy. Jeden z nejúspěšnějších amerických televizních seriálů, k němuž se diváci rádi pravidelně vrací. Hlavní postavu, bývalou policistku a spisovatelku ve výslužbě Jessicu Fletcherovou, ztvárnila herečka Angela Lansburyová (nar. 16. 10. 1925), která ji také hrála ve čtyřech celovečerních televizních filmech. V jednotlivých příbězích se hrdinka spoléhá především na vlastní úsudek a intelekt, které ji s neodolatelným šarmem a vytrvalostí pomohou proniknout až na dno každého zločinu, na nějž narazí. Seriál To je vražda, napsala, vznikal celých dvanáct let. Angele Lansburyové nepochybně přinesl slávu, kromě toho ztělesnila hlavní role ve filmech Žít a nechat zemřít, Diamanty jsou věčné, Oddíl 10 z Navarone, Bitva o Británii a Rozbité zrcadlo. (Česká televize)

(více)

Recenze (379)

Phobia 

všechny recenze uživatele

Stará vražda napsala, že je to vražda. Máte-li zálibu v mírně obézních důchodkyních, co všude strkají svůj všetečný rypák a sežraly Šalamounovo hovno, pak je tohle seriál přesně pro vás. Jestliže však nejste gerontofilní a netrpíte ani sebemrskačskými sklony, nejspíš si v záplavě kriminálek najdete vhodnější podívanou, u které ve vás pohled na hlavní postavu nevyvolá stejné pocity, jako když přežvykujete písek. Pár dílů jsem s prarodiči vydržela "sledovat" (ve skutečnosti jsem většinu pozornosti věnovala křížovkám, mé tradiční záchraně a sebeobraně proti TV vkusu nejstarších členů rodiny). 31% ()

C0r0ner odpad!

všechny recenze uživatele

Na tenhle komentář jsem se velmi těšil. Nevím, jestli to má každý, ale v různých odvětvích existují zástupci, kteří mi pumpují do žil adrenalin. V rocku/metalu Kings of Leon. Ve fotbale řecký nároďák. A ve filmovém průmyslu To je vražda, nachcala. Každý z 264 dílů je úplně kurva stejný. Co hůř. Úplně kurva stejně debilně trapný. Hnus, při kterém se mi svírají pěsti a do očí se řinou slzy vzteku. Škoda, že s procenty nejde jít pod nulu. 0% ()

Reklama

Billie777 

všechny recenze uživatele

Postupem času už trošku komické, jak se všude, kam Jessica přijede, stane vražda a také ten neuvěřitelný počet jejích neteří a synovců. Naivní a předvídatelné ale vyrostla jsem na tom, viděla jsem snad všechny díly, bavil mě doktor Hazllit, starosta, šerif i jeho manželka Adéla, která se v seriálu nikdy neobjeví. Jak jsem rostla, tak jsem poznávala, jak je tenhle seriál hloupounký ale nostalgie je nostalgie... ()

halogenka 

všechny recenze uživatele

Problém je, že hapruje už samotný základní kámen seriálu. Stará paní si jezdí po světě a navštěvuje miliony a miliony svých přátel a rodinných příslušníků a pokaždé se stane vražda. Sorry, ale kdybyste věděli o někom, kdo kamkoli přijede, tak někdo z okolí umře, zvali byste si ho k sobě? A když už, nepodezřívali byste právě tuto osobu z vraždy? Být policistou, necháte si do vyšetřování kecat od cizí staré paní? To je prostě divné. ()

Sign

všechny recenze uživatele

nvm mozna je to dobry seriaaal, mozna ze pro nekoho i zajimavy a zazivny, KDYZ ALE JA JSEM NA TEN SRANEC TAK ALERGICKEJ!!! BOZE nikdo nic nevi, nikdo nic netusi, misto cinu excelentni, policie - profesionalni policie je v koncích kdyz v tom se objevi naka stara prechytracela spisovatelka ktera si vsimne ceho si nikdo vcetne profesionalni police nevsiml, vidi to co nikdo vcetne profesionalni policie nevidi a opet prisla na tak zapeklity a nevyresitelny pripad ona!!! Pani Jessica Fletcherova...Gratulujeme vedle vas je i policie kratka a trapna ()

Galerie (77)

Zajímavosti (50)

  • Zvířecí trenér Joel Silverman, který pracoval se psy v této epizodě, se podílel i na celé druhé sérii Komisaře Rexe (od r. 1994). (Tai_K_B)
  • Prostřední jméno Jessicy Fletcher je Beatrice. Toto jméno bylo vybráno jako pocta nejlepší kamarádce herečky Angely LansburyBee Arthur. Tato herečka se však v seriálu nikdy neobjevila. (Kulmon)

Související novinky

Zemřela herečka Angela Lansbury

Zemřela herečka Angela Lansbury

11.10.2022

Přichází smutná zpráva ze Spojených států, v požehnaném věku šestadevadesáti let totiž v úterý 11. října zemřela v kalifornském Los Angeles americká herečka Angela Lansbury. Jen za pár dnů by přitom… (více)

Zemřel herec Yaphet Kotto

Zemřel herec Yaphet Kotto

16.03.2021

Ve věku 81 let zemřel na Filipínách americký herec Yaphet Kotto. Informaci prostřednictvím sociálních médií zveřejnila jeho žena Tessie Sinahon a později ji potvrdil i hercův agent Ryan Goldhar.… (více)

Zemřel herec John Saxon

Zemřel herec John Saxon

26.07.2020

Ve věku 83 let zemřel v sobotu v americkém státě Tennessee herecký veterán John Saxon. Podlehl zákeřnému zápalu plic, jak médiím potvrdila jeho žena Gloria Martel. Rodák z Brooklynu s italskými… (více)

Reklama

Reklama