Sisko prožívá vizi života spisovatele sci-fi příběhů v Americe roku 1953. (SkyShowtime)

sirien odpad!

Hezký provedení nemůže nahradit naprostou absenci obsahu, zápletky, děje a pointu jemnou jak rána kladivem. EDIT: AU - za ten závěrečnej dialog zapomínám na vizuál za 1* a dávam zaslouženej odpad. ()

TroiMae

Nemám rád retro díly. Zajímavostí je, že „nepozemšťani“ jsou „odmaskováni“. Ale dramaturgicky vděčnější by podle mě bylo v minulosti rovnou začít, místo podání, kdy víme, že se jedná jen o vize/halucinace kapitána (ze kterých se náhle probudí). Přineslo by to větší napětí a očekávání a možná by víc dozněl „zvrat“ na konci, co když celý seriál s černošským kapitánem je fantazií někoho jiného, kdo potřebuje vizi lepší budoucnosti. ()

DocBrown

Hodně zajímavá epizoda, vidět všechny ty postavy bez maskování. Ze začátku jsem vůbec nevěděl o co jde a postavy poznával až se spožděním po hlase. Martok mi hodně dlouho vrtal v hlavě. Bohužel postupně všechno míří k jediné pointě, že po válce byli v USA rasisti a černoši nesměli do vesmíru Měl jsem rád Roddenberryho protirasistický podtext mnoha epizod, tohle je ale hrozně násilné. Promrhaný potenciál, ačkoli některé dialogy v redakci jsou super. ()