Jsme diváky taneční kreace souboru Piny Bauschové. V hledišti sedí dva muži: jeden pláče, druhý se dívá. Touto symetrií, zprvu absurdní, posléze logickou, začíná film. Od prvního obrazu víme, že budeme sledovat dva příběhy, které se protnou v tomtéž stavu čekání. Mladý ošetřovatel Benigno už několik měsíců pečuje o mladou tanečnici Alicii, která po nehodě upadla do kómatu. Zamiloval se do nehybné a němé mladé ženy, vypráví jí o všem, co dělá. Na téže klinice potká svého souseda z divadla. Marco je spisovatel, přítel toreadorky Lydie, která je rovněž v komatu poté, co ji nabral na rohy býk. Oba muži čekají, zda se ženy probudí: jeden tajně miluje dívku, jež by za normálních okolností byla pro něj nedosažitelná, druhý nemusí svou lásku skrývat, ale tuší, že je ztracená. Jeden věří a doufá, druhý pochybuje. Almodóvar přechází od jednoho ke druhému zaznamenávaje banální rituály nemocniční péče, než dospěje k překvapivému rozuzlení. (oficiální text distributora)

ScarPoul

Po dlhom čase ďalší skvelý španielský film. V mojom prípade aj prvý z Almodóvarových filmov. Pri pozeraní mi čas ako keby pretekal pomedzi prsty a pri tom nechával vo mne kvapôčky pocitov, ktoré mi ako keby pohladili dušu a po skončení som zostal v takej malej zmyselnosti pocitov. Fantasticky skomponovaný príbeh dvoch mužov, ktorý uviazli a stretli sa v nemocnici uväznený medzi láskou a zmyselnosťou. Herecké výkony k tým sa ani vyjadrovať nemôžem pretože prejavy hrdinov alebo ak chcete vedlajších postáv sa uvolnené a dlho som hľadal to slovo ale prirodzené ani náznak rušivého elementu. Tiež som bol veľmi potešený zmenou keď sa z hlavných postáv stali počas rozprávania vedľajšie a koniec zostal príjemne otvorený. Takisto koniec okrem otvorenosti a určitej dávky fantastickosti aj keď tam nevystupujú žiadny elfovia ale priznajme si taký koniec je iba v rozprávkach pohľadí dušu. Tiež scény s dažďom ktoré mu sa pripisuje v tomto príbehu určitá dôležitosť sú zvládnuté na výbornú pretože dážď ma veľkú výpovednú hodnotu pokiaľ ide o pocity a nie každý režisér to zvládne ale tu to funguje skvelo. ()

Flakotaso

Rozervaná objetí, režisérův nejnovější počin, byl zároven mým prvním z jeho tvorby a hodně mě zklamal. Téměř po všech stránkách. Jako druhý jsem si tedy vybral jeden z jeho nejznámějších filmů. A učinil jsem velice dobře. Nenapodobitelným stylem komponovaná mozaika navzájem propojených osudů, která funguje, at už ji seskládáte jakkoliv. Scénář je skutečně výtečný a i sám Almodóvar musel mít pořádný bolehlav, než jej vymyslel. Po spletitých linkách neobyčejného příběhu hraje nádherná hudba a i přesto, že na čistých pět hvězdiček to není, scéna se španělským hudebníkem, disponujícím neuvěřitelně tesklivým hlasem, se zasluhuje o plný počet. ()

misterz

Obsahovo i formálne vynikajúci Almodóvar. Tradičná réžia tohto pána režiséra skĺbila v jedno poetiku lásky, zúfalstva i filozofiu života. Tak nádherne sa to počas sledovania snímku menilo a prechádzalo jedno v druhé, že i keď sa náhodou vyskytlo slabšie miesto tak som to bral ako vítanú prestávku na dumanie o príbehu a o nadhodených myšlienkach - taký sen o nešťastnej láske a o tom, ako sa niekedy život dokáže zvrtnúť. Almodóvar ma ešte nesklamal. 85/100 ()

sepp

Uff... Dalsi tezko stravitelny a mysl zaneprazdnujici snimek z dilny spanelskeho kinemarografickeho matadora. A jak je u mistra zvykem, opetne s novym a originalnim tematem, ktere dokaze divaka zasahnout, prinutit k emocim a zamysleni se. Tentokrat se ale musim priznat, ze jsem misty citil jakousi umelost z Mluv s ni, avsak stale je tostary dobry Almodovar. Kdo se odvazi shlednout, neprohloupi. ()

Padme_Anakin

Pedro Almodóvar to se mnou prostě umí a nemusí ani mluvit. Já bych mluvila a komentovala, kdybych uměla do slov a vět vtěsnat, jak úžasně natočený příběh to je, podmanivý, strhující, naprosto skvěle zahraný a zcela pochopitelně více či méně ujetý. Nebudu to protahovat, sedlo mi to jako prdelka na nočník. Tak jest. ()

• Film se dostal do obnovené edice knihy "1000 a jedna filmů, které musíte videt, než zemřete". Kniha původně obsahovala filmy do roku 1999. Teď její seznam obsahuje tituly do roku 2011. (TeeAge)
  • Francúzsky filmový časopis Les Cahiers du cinéma zaradil Hovor s ňou medzi 10 najlepších snímok roku 2002. (Niles)
  • Oscar 2002 za původní scénář; nominace za režii. (Geriel)

Miniprofil Pedro Almodóvar

Miniprofil Pedro Almodóvar

04.01.2007

Oskar leze

Oskar leze

05.07.2006

Takhle se u nás doma říká, když z temné oblačné oblohy vykoukne na svět zlaté sluníčko. No, a tentokrát vykouklo na svět filmu a jeho nejprestižnějšího ocenění. Pravidla, na jejichž základě jsou do… (více)