Jsme diváky taneční kreace souboru Piny Bauschové. V hledišti sedí dva muži: jeden pláče, druhý se dívá. Touto symetrií, zprvu absurdní, posléze logickou, začíná film. Od prvního obrazu víme, že budeme sledovat dva příběhy, které se protnou v tomtéž stavu čekání. Mladý ošetřovatel Benigno už několik měsíců pečuje o mladou tanečnici Alicii, která po nehodě upadla do kómatu. Zamiloval se do nehybné a němé mladé ženy, vypráví jí o všem, co dělá. Na téže klinice potká svého souseda z divadla. Marco je spisovatel, přítel toreadorky Lydie, která je rovněž v komatu poté, co ji nabral na rohy býk. Oba muži čekají, zda se ženy probudí: jeden tajně miluje dívku, jež by za normálních okolností byla pro něj nedosažitelná, druhý nemusí svou lásku skrývat, ale tuší, že je ztracená. Jeden věří a doufá, druhý pochybuje. Almodóvar přechází od jednoho ke druhému zaznamenávaje banální rituály nemocniční péče, než dospěje k překvapivému rozuzlení. (oficiální text distributora)

Turiec

Režisérsky skvele podaný príbeh, v ktorom Almodóvar pomocou jednoduchých obrazov dosahuje silný účinok. Nebadane nás zaťahuje do psychológie postáv. Ak divák po skončení filmu potrebuje byť v tichu a len tak sedieť a "rozjímať" nad filmom, nemôžem inak, len dať mu plný počet. ()

Tayen

Působivé, vzrušující, plné tichých emocí, bez cenzury, postrádající hranice a černobílé hrdiny. Zas je o čem přemýšlet ()

Freemind

Almodovar je bezesporu zručný filmař, to ale ještě nestačí, aby tvořil zajímavé filmy. Tohle je pro mne další z řady mdlých telenovelových prolétaček, které mě naprosto míjejí a nejsou ve mně schopny vyvolat žádné emoce - ani negativní, ani pozitivní. Jedna hvězda nahoru za řemeslo. ()

kaylin

Almodóvar pro mě není tím tvůrcem, kterého bych nutně vyhledával, ale ona je u každého filmu v podstatě jistota, že to bude stát za to. Má skvělé nápady, které prezentuje v lidských příbězích, které jsou netradiční, ale to jen umocňuje jejich neskutečnou sílu, kterou na diváka mají. "Mluv s ní" je přesně ten příklad. ()

contrastic

Pro mě první film Pedra Almodóvara, takže nemám s čím porovnávat. Každopádně Mluv s ní je zvláštní film, tak nějak „jinak natočený“, sice místy trošku nudící, ale určitě zůstane v hlavě a donutí člověka o něm přemýšlet. Myslím, že jsem vcelku spokojen :) ()

swed

Cesty osudu jsou spletité, nešťastný konec jedné etapy může být začátkem něčeho nového, kde místo pomíjivosti čeká jistota (snad). Emocemi nabitý film s několika krkolomnými zvraty. Pochvalu si zaslouží soustředěné herectví a přenádherná pointa. Už se těším na další Almodórovy filmy a věřím, že budou stejně inspirující jako "Mluv s ní". 8/10 ()

René.girl

Tak nevím, ale přijde mi to spíš jako slabší "Almodóvar". Ano téma je opět kontroverzní a velmi zajímavé, ale výkony herců a samotná propracovanost postav je spíš slabší. S La Piel que habito se to podle mě nedá vůbec srovnat. 60% ()

major.warren

Za mě dosud nejlepší Almodóvar. Jakkoliv mě v souvislosti s jeho rozmanitou filmografií nejvíce zasáhly tituly Vše o mé matce a zejména pak Bolest a sláva, již považuji za jeden z nejdůležitějších filmů, které jsem dosud zhlédl v kině, právě v Mluv s ní jakoby se spojilo snad vše, co mám na Almodóvarovi jako tvůrci nesmírně rád. Silný příběh, bizarní, ale dojemné figurky, barvitost, mocná role hudby a přirozená emocionální údernost. ()

ja.rebel

Pedro Almodóvar......osobitý, skvělý a hlavně nenapodobitelný. Film "Mluv s ní" je další dokonalou sondou do hlubin mezilidských vztahů.Dvě ženy v komatu a dva muži. Jeden věří v život a lásku kterou cítí, druhý se smířil se smrtí. Almodóvar charaktery všech postav jemně vykreslil do nejmenších detailů, takže nemusím přemýšlet o tom, co která z nich cítí. Prostě to vím. Jenže...... film skončil a já stejně přemýšlím. Tentokrát o tom, kolik podob může mít láska.... ()

Damiel

93 % - Almodóvar je prostě Almodóvar. Výborně propracovaná psychologie postav, poutavý příběh a perfektní rozuzlení. Co víc si přát? ()

runner85

pedro je veľmi zvláštny týpek. Zatiaľ čo som stihol od neho pozrieť bolo o chlapoch čo aby mali sex s dievčaťom stratili všetky zábrany. V jednom filme ženu unesie a mláti, v druhom unesie chlapa a prerobí si ho na ženskú a v treťom síce žene "neublíži" ale nemá problém využiť kómu ... zvlástny Pedro veľmi zvlástny :D :D ()

JohnMiller

Hable con ella stavia na originálnom námete. Na prvý pohľad platonicky zmilovaný ošetrovateľ, ktorý sa stará o tanečnicu v kóme, zostáva zo svojou pacientkou na nadčasoch takmer každý deň. Rodine to viac menej vyhovuje keďže doktori nedávajú veľké nádeje na prebudenie. Avšak milé hranie sa na lásku medzi lúzrom a krásnou ženou sa pretaví do závislosti a obsesie v ktorom hlavný hrdina už nedokáže rozlíšiť fikciu od reality. Vynikajúci námet aj kamera, no v podobných filmoch mi v poslednom čase začína prekážať prílišné cinefilné prvky ktoré sú pri takýchto zaujímavých príbehoch skôr na obtiaž a nudia. Je dôležité mať peknú vizuálnu stránku ale tuto ide viac o príbeh. ()

Skip

Film o síle lásky, kterou můžeme považovat i za zvrhlou, ale kdo může soudit? Almodóvar se potřetí trefil do mého vkusu. Předtím se mu to povedlo s Matadorem a Vše o mé matce. ()

Frenegonda

S Almodovarem je u mě potíž. Jeho filmy jsou VŽDY DOKONALÉ. Vždycky je to něco jiného. Vždycky mě to sebere a odnese někam pryč. Miluju jeho styl vypravění i krásné pointy. ()

Miniprofil Pedro Almodóvar

Miniprofil Pedro Almodóvar

04.01.2007

Oskar leze

Oskar leze

05.07.2006

Takhle se u nás doma říká, když z temné oblačné oblohy vykoukne na svět zlaté sluníčko. No, a tentokrát vykouklo na svět filmu a jeho nejprestižnějšího ocenění. Pravidla, na jejichž základě jsou do… (více)