Reklama

Reklama

Randall a Hopkirk

(seriál)
  • Velká Británie Randall and Hopkirk (Deceased) (více)
Akční / Komedie / Krimi / Drama / Fantasy / Mysteriózní
Velká Británie, (1969–1970), 21 h 41 min (Minutáž: 50–51 min)

Hudba:

Edwin Astley

Hrají:

Mike Pratt, Kenneth Cope, Annette Andre, Carol Cleveland, Peter Cellier, Michael Ripper, Brian Blessed, Walter Sparrow, Olga Lowe, Michael Gothard (více)
(další profese)

Epizody(26)

Tato dvojice detektivů je poněkud zvláštní… Jeden z nich je totiž duch... Jsou dva, jak se na správné detektivy patří, a vlastní kdesi v Londýně soukromou detektivní kancelář. Tedy lépe řečeno, byli dva. Až do oné autonehody, při níž přišel – jak pozůstalí detektiv Jeff Randall (M. Pratt) a sekretářka Jeanie Hopkirková (A. Andreová) věří „nešťastnou náhodou“ – Marty Hopkirk (K. Cope) o život. Když Jeff truchlí nad ztrátou přítele a společníka, náhle se ozve telefon, v němž slyší Martyho hlas. To ještě netuší, že se z něj stal duch, co mu bude od této chvíle neustále na blízku, a to i často proti Jeffově vůli. S nově nabytými schopnostmi mu bude pomáhat řešit případy, na které by za normálních okolností byli oba krátcí. A bude se snažit udržet kancelář nad vodou, aby Jeff s Jeannie mohli žít aspoň trochu důstojně. Nejdříve ze všeho se ale chystá staronový Jeffův parťák vyřešit případ vlastní vraždy – nikoliv nehody, jak se každý domnívá. (Česká televize)

(více)

Recenze (106)

DocBrown 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Pamatuju, jak to přišlo do TV těsně po revoluci, byl to pro malé dítě úplný přízrak jako samotný Hopkirk. Moc mi toho v paměti neutkvělo, jen hudba s dlaní, Hopkirk s doutníkem a tomíkem a psychiatr ovládaný Hopkirkem. Až po více než dvaceti letech jsem se dotal k originálu. Častečně je to teda blbost, ale s tou britskou nadsázkou to funguje skvěle, některé epizody jsou opravdu velmi originální až geniální. A k tomu nenapodobitelná britská atmosféra, kterou už ani dnes v UK nenajdete, starší herci s akcentem který už dnes neuslyšíte. Zajímavostí je, že v britské televizi byly epizody odvysílané v úplně jiném pořadí než natočené (to odpovídá řazení na ČSFD) a nejlepší epizody jsou ty natočené později, ale odvysílané na začátku. Druhou zajímavostí je, kolik krásných angličanek do toho seriálu dostali a to nejen Džíny. ()

sator 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Retro kousek, jehož největší slabinou jsou naivní dětské scénáře a stále se opakující zápletky, zkusil jsem i původní znění, ale bez dabingu tenhle seriál ztrácí smysl.. V roce 2021  se ČT odhodlala k nevídanému kroku a díly k nímž chyběl původní dabing po padesáti letech dodabovala. Jiří Dvořák nadaboval Mika Pratta (Randall), Martin Písařík - Kennetha Copa (Hopkirk), Lucie Vondráčková - Annettu Andre (Jeannie), ()

Reklama

Fíma 

všechny recenze uživatele

Viděl jsem to jako malý a pamatoval jsem si z toho jen pár scén a to, že se mi to líbilo. Když jsem spatřil DVD, neodolal jsem a teď vím, že ty scény tam opravdu byly a že se mi o líbí pořád. Buď Britové netočí špatné seriály nebo u nás vysílají jen ty dobré. Prostě je to další čestná výjimka, která dokazuje, že ne každý serál musí být nezbytně příšerná konina, a to i když jsou tam duchové, soukromí detektivové a klasičtí padouši. ()

carl.oesch 

všechny recenze uživatele

V dobách raného mládí jsem byl tímhle dílem fascinován a uchvácen. Bolševik ho sice koupil a pustil (dokonce dvakrát, byť ne všechny díly a navíc černobíle - barevná verze na DVD byla překvapující), ale pak se po něm slehla zem a domácí obrazovku zahltila veledíla (mnohými dodnes tak horoucně milovaná) od Majora Zemana až po Nemocnici na kraji města. Po roce 89 se tenhle Randall a Hopkirk objevili zase na na Primě a já s obavami očekával, jak se mi to bude líbit po těch letech. A líbilo! Stejně jako filmy ještě starší to má půvab, vtip, lehkost a také pravidla hry (což moderní seriály - zejména remaky postrádají) a jistou logiku, danou námětem i charakterem postav. Navíc se z toho stalo skutečně stylové retro - kdybych měl někomu předvést, jak vypadal svět v přelomu 70. a 80. let (oblečení, auty, ulice, hospody, ale i předměty denní potřeby), pustil bych mu pár dílů tohoto seriálu. Chápu, že ten, kdo tenhle seriál viděl až v současné době tak nadšený nebude, ale možná bude více těch, kteří mu na chuť přijdou, než těch, kteří nad ním mávnou rukou. No a na závěr nemohou než konstatovat, že jeho remake ze samého konce tisíciletí je právě tím nejlepším oceněním toho původního - originálu. Jedná se totiž podle mého názoru o snad nejhorší anglický seriál, na který jsem kdy koukal ( a nedokoukal). A to, že v seriálu ze sedmdesátých let jsou triky leckdy ne zcela dotažené a Hopkirk má stín nebo se pod ním prohne sedačka, když se posadí, nehraje vůbec, ale vůbec roli. No a ještě nezbývá dodat, že Anette Andre pro mně patří dodnes k tomu nejhezčímu, co se na plátně nebo na obrazovce v sedmdesátých letech objevilo. ()

Campbell 

všechny recenze uživatele

Nikdy jsem o seriálu neslyšel, neznal a ani jsem si ho nechtěl obstarat, ale pak mě celkem zajímaly ohlasy tak jsem šel do prvního dílu a pak do druhýho a tak dál. No a potěšilo mě to. Ale dávám jenom 3*, protože poslední díly byla už celkem pruda. Celý seriál jsem zkouknul během týdne což si myslím že je hodně krátká doba, a nenudil jsem se ale ani nadšený jsem moc nebyl. Ale jako seriál se mi to líbí. ()

Galerie (165)

Zajímavosti (32)

  • Na stadionu ve Wembley probíhá velký fotbalový zápas. Tato sekvence využívala záběry ze dvou zápasů. Jednalo se o finále FA Cupu 1963 mezi Leicesterem City a Manchesterem United a finále Světového poháru 1966 mezi Anglií a Západním Německem. Stadion Wembley byl po letech kompletně přestavěn. Dokonce i slavné Twin Towers jsou pryč. (sator)
  • Spiklenci jezdí ve voze Bentley kabriolet z roku 1935. (sator)
  • Československá televize uvedla seriál v tom samém roce jako britská televize, což je neuvěřitelné. Důvodem prý bylo, aby diváci v době možných nepokojů seděli přikováni před svými obrazovkami a nezlobili. Odvysílány však byly jen epizody 1–16 a 18, epizoda 17 nebyla pro cenzurní zásah promítnuta (obsahovala ruskou tématiku), byla nadabována v původním obsazení až po roce 1990, kdy ČsT seriál znovu odvysílala a znovu ne celý. Na dotaz proč, odpověděli, že prý už je zastaralý a černobílý (přitom je barevný). Seriál se v celku k divákům dostal až díky vydání na DVD, bohužel 8 epizod je v původním znění s titulky. (sator)

Reklama

Reklama