Reklama

Reklama

Cesta do neznáma

(seriál)
  • USA Sliders
USA, (1995–2000), 64 h 35 min (Minutáž: 43–85 min)

Hrají:

Jerry O'Connell, John Rhys-Davies, Kari Wuhrer, Charlie O'Connell, Robert Floyd, Will Sasso, Peter Jurasik, Zoe McLellan, Michael McMillian, Connor Trinneer (více)
(další profese)

Série(5) / Epizody(87)

Obsahy(1)

Mladý student fyziky Quinn Mallory (Jerry O'Connell) objeví způsob, jak cestovat do paralelních vesmírů. Cítí, že se mu právě podařilo vynalézt něco, co by mohlo mít neuvěřitelný přínos pro lidstvo a rozhodne se svůj objev prakticky demonstrovat před přáteli. Jenže všechno nevyjde tak jak by si Quinn představoval, je totiž spolu se svou kamarádkou Wade Wellesovou(Sabrina Lloyd), universitním profesorem Maximilianem Arturem (John Rhys-Davies) a zpěvákem Rembrandtem Brownem (Cleavant Derricks), kterého až do toho osudného dne neznal, nasát červí dírou, která je pošle na dlouhou cestu, ze které nemusí být návratu... (Dudek)

(více)

Recenze (59)

J. T. Kirk 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Hodnocení se vztahuje pouze na epizody ve kterých se vyskytuje většina původních hlavních postav. Např. 5. série je naprostá ubohost, tu jsem dokonce ani nedodíval, prostě to nešlo. Nerad bych tak dobrému seriálu kazil hodnocení kvůli posledním řadám, jestli se někdy dokopu k dodívání celého seriálu, tak nejspíš upravím hodnocení. Jak už jsem psal u pilotu, Wade je roztomilá, Profesor Arturo je bedna, Rembrandt je šoumen a Quinn je prostě Quinn. Zbytek postav, které následovali, byl pouze odpad. ()

Tichošlápek 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Seriál, který velmi příjemně překvapil. :-) Původně jsem čekal pouhý sci-fi a dobrodružný žánr, ale to je tu vedlejší. Hlavní je tu politika a hlubší myšlenky, které zvedly seriál na 5 hvězdiček. Bohužel ale hodnotím a komentuju pouze do půlky třetí série, protože jinak bych to snižil o jednu nebo dvě hvězdy. A to především za to, že politika už zde nebyla tématem, sci-fi začalo být přehnané a hlavně tvůrci začali postavy vyměňovat, což by mi vadilo asi nejvíce (na další díly jsem se pravě raději nekoukal, abych si seriál nezkazil). Skvělá je 1. a 2. série + vánoční díl ve 3. sérii (téma kapitalismus). Třetí série jinak bohužel už klesla na kvalitě. ()

Reklama

PogoJoe 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

První dvě série jsou zcela jasně čtyřhvězdičkové, zatímco ty poslední - z toho, co jsem viděl, tak sotva za 1 hvězdičku, ale neviděl jsem vše, protože jsem ztratil zájem. Herci se střídali jak na běžícím pásu, jednotlivé epizody se stávaly stále trapnějšími... Po rozpadu původní sestavy Mallory-Arturo-Wade-Brown šel seriál jednoduše do kytek... Škoda. ()

mak. 

všechny recenze uživatele

Skvělý seriál s geniálním nápadem - cesta do jiných dimenzí. Stejný čas, stejné místo, stejní lidé - jen jiná dimenze. Každý díl je ukázka toho, jak se mohl (může) náš svět změnit. Nutno podotknout, že kvalita hereckých výkonů i scénářů je velmi vysoká. 1. série: 5/5 -- 2. série: 5/5 -- 3. série: 4,5/5 -- 4. série: 3/5 -- 5. série: 3/5 -- Pátou hvězdičku si dovolím dát z nostalgie... ()

TakeruDavis 

všechny recenze uživatele

Pozor, může obsahovat spoiler : Série první až třetí byli naprosto dokonalé, skvěle se na ně koukalo, hned jsem šel na další díl, ztrátu profesora Arthura jsem snesl, přestože pro mne bylo jeho místo ve skupině do té doby neodmyslitelné. Co mě ale nejvíce nešlo překousnout byla válka s Kromaggy - Quinn a bratr, pocházejí z vyspělého světa, byli evakuováni do jiných - přijde mi to jako horkou jehlou spíchnutý balast o vyvolených bratrech, ktečí mají spasit světy. Pravda, přítomnost Colina byla fajn, episody nebyli špatné... a když na závěr přišli o Quinna a Colina - velmi pofidérním způsobem - a nahradili je velmi slabou dvojicí, tak jsem už seriál nedokoukával ze zájmu, ale spíše z čisté fanouškovské věrnosti... a litoval jsem, že konec seriálu je jako jeden velký cliffhanger bez jakékoli vidiny uzavření, bez znalosti, zda Remy přežil skluz. (plus osud Wade mě šokoval) asi takhle: všechno o Kromezých (nevim jak to skloňovat) i o Quinnově původu bych vystřihl a tedy zůstal u třetí série (i ta Kromegg-episoda z druhé série by v takovém případě šla pryč - nějaká TV stanice to tak prý opravdu při vysílání udělala) už si moc ten závěr nepamatuju, ale nikde u konce třetí série není psáno, že by se tím druhým vortexem nedostali do svého světa a kdyby ne, tak i otevřený konec s tím, že dál kloužou by byl lepší. Hlavně ale není kompletně vymlácená původní skupina, chybí jen profesor. Prvním třem sériím bych dal každé klidně i po 5*, opravdu povedené Čtvrté bych dal tak 3* ale páté už jen 2* Kolem a kolem tedy 4* naprůměr ()

Galerie (36)

Zajímavosti (3)

  • Natáčení probíhala v kanadském Vancouveru a amerických městech Los Angeles a San Francisco. (Terva)
  • Natáčení probíhala v kanadském Vancouveru a amerických městech Los Angeles a San Francisco. (Terva)

Reklama

Reklama