Nemocnice Chicago Hope

Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (1994–2000), 141 h (Minutáž: 60 min)

Tvůrci:

David E. Kelley

Režie:

James Frawley, David Semel, Dennie Gordon, Mel Damski, Martin Davidson (více)

Mandy Patinkin, Adam Arkin, Christine Lahti, Mark Harmon, Hector Elizondo, Peter Berg, Jayne Brook, Vondie Curtis-Hall, Thomas Gibson, Roxanne Hart (více)

Vteřiny, které rozhodují o životě a smrti. Personál nemocnice musí být připraven, osobní problémy jdou stranou. Nad vším bdí nesmlouvavý ředitel. (oficiální text distributora)

cariada

Poměrně solidní seriál z nemocničního prostředí, nejspíš proto, že to byl spolu s Pohotovostí první vlaškoka v téhle branži u nás. ()

danecek24

Zlatý Glóbus - cena (1) - 55. ročník (za rok) 1997 - *Nejlepší herečka v seriálu (drama) - Christine Lahti + nominace (6) - 52. ročník 1994 - Nejlepší seriál (drama), Nejlepší herec v seriálu (drama) - Mandy Patinkin, 53. ročník 1995 - Nejlepší seriál (drama), 54. ročník 1996 - Nejlepší seriál (drama), Nejlepší herečka v seriálu (drama) - Christine Lahti, 55. ročník 1997 - Nejlepší seriál (drama) ()

Kolikokoli

Tento seriál z nemocničního prostředí je jeden z mála, který mi sedl. Každý díl byl napínavý, zajímavý, doktoři i pacienti sympatičtí i když občas otravní. Klidně bych dala 5*, kdyby však neudělali jednu velkou chybu - pokračování bez MacNicola a Patinkina (Alan a Jeffrey) celý zbytek seriálu zabilo. Stejně ale dávám 4* za ty skvělé řady před odchodem dvou nejlepších protagonistů. ()

anli

Seriály z lékařského prostředí mám rád a tenhle řadím mezi nejvydařenější.Je skvěle napsaný,má perfektní atmosféru a vynikající spád.K tomu ješte opravdu výborní herci,zejména Arkin,Patinkin,Lahti,Elizondo,MacNicol a spoustu dalších.Je trochu jiný než"Pohotovost" a ukazuje trochu jinou medicínu a oba mám rád stejně.Je tu spousta silných okamžiků,spousta medicíny a občas taky spousta vtipů a zábavy.Je vidět,že tvůrce seriálu David E.Kelly opravdu ví co chce a umí to prodat .U mě jasně nemocničních 100%. ()

Danny F.

Z hlediska seriálu z doktorského a nemocničního prostředí je tento solidní a stále koukatelný. Nenudí a vždy se něco zajímavého v každém díle semele. 60% ()

KASUGI

Abych se přiznal, tohle mě vždycky bavilo víc jak Pohotovost. Čtyři hvězdičky do odchodu Macnikola a Patinkina. Pak už šeď. ()

manonfire

Dr. Jeffrey Geiger učinil hádku uměním a slovní zásobu arzenálem natolik sofistikovaným, že za ním Dr. House pokulhává stejně jako jeho pravá noha. Skvostně napsaná postava v seriálu, jenž byl jedním z mála, který činil diváka inteligentnějším svou dialogovou nonšalancí. U mě zejména díky postavě hrané Mandy Patinkinem....válcoval i slavný ER. 80% ()

lskala

Jeden z triumfů televize NOVA. Sledoval jsem tenkrát téměř každý díl a ani dnes nevím proč. Že by tenkrát nebylo na výběr? 55% - 3*** ()

xaver

Méně je někdy více. Tyto nesmyslně dlouhé seriály ztrácejí téměř vždy na kvalitě. Z počátku výborný seriál přechází do průměru aby pak končil v podprůměru. Znám jen málo nekonečných seriálů, který nejdou délkou dolu s kvalitou. Např. M.A.S.H. Ale to je výjimka, která potvrzuje pravidlo. ()

Hopper

Serial, ktory ER nedosahuje ani po clenky. Prilis vykonstruovane a mimo realitu. A to že niekto niekoho príde zastreliť na pohotovosť, nie je až také sci-fi, ako sa môže zdať. ()

Paity

V podstatě legenda mezi "doktorovskými" seriály. Na tohle spousta z nás koukala v dlouhé chvíli v 90. letech. Velice dobrá záležitost, propracované technicky i lidsky. Velmi dobrý mix lidí, neboli velmi dobrý casting. ()

jilda

Z nemocničního prostředí se mi dělá slabo, ale tenhle seriál je povedený.Hlavně ředitel nemocnice je skvělý, takového šéfa bych chtěl taky. ()

thunnus

Konkurence Pohotovosti a tedy další solidní seriál o doktorech. Místy bohužel působí dost nudně. Geiger byl zajímavá postava, ostatní jsou spíš okoukaní. ()

Dlubal David

Bohužel oproti Pohotovosti je prostě Nemocnice Chicago Hope o celý řád níž a děj je zbytečně rozvleklý. Výrazné osobnosti jsou pouze tři a to mi přijde na utažení celého seriálu málo. Občas je to až nepěkně roztahané a ani nohy hlavního hrdiny na koberci v kanceláři to nezachrání... ◢ ■ ◣ (R) [68/100] ■ (K) [71/100] ■ (V) [69/100] ■ (♫) [58/100] ■ (DAB) [75/100] ■ (Č) 1 ■ (P) [1995] [SD] [CZ] [60/100] ■ (CSFD) Faidra(C) [60/100] ()

Berry

Slušný seriál, který je přímo poklad v záplavě všech těch telenovel a českých pokusů o jejich kopírování. A i když má pár much, na odpoledne je ideální. ()

noelcoward73

Seriály z lékařského prostředí zpravidla nesleduji. Výjimkou je pár dílů od každého, abych měl „lékařský přehled“. V Chicago Hope je sice můj oblíbený herec Mark Harmon z NCIS (a nutno říct, že seriál se i díky Markovi stal celkem oblíbeným, i když tomu zdejší hodnocení moc neodpovídá). Nepodlehl jsem ani Dr. Houseovi. Lékařské prostředí mě příliš neláká, leda z trochu opačné strany - patologie (i proto jsem si velmi oblíbil NCIS a Rizzoli & Isles). A tento přístup zatím nehodlám nijak měnit. ()

Zemřel herec Rip Torn

Zemřel herec Rip Torn

10.07.2019

Ve věku 88 let zemřel herec Rip Torn, známý například z HBO pořadu The Larry Sanders Show, původních Mužů v černém, nebo Broadwaye. Torn byl za svou roli drsného producenta Garryho Shandlinga… (více)