Reklama

Reklama

Star Trek: Vesmírná loď Voyager

(seriál)
  • Česko Star Trek: Voyager (více)
USA, (1995–2001), 129 h (Minutáž: 45–90 min)

Hrají:

Kate Mulgrew, Robert Beltran, Roxann Dawson, Robert Duncan McNeill, Ethan Phillips, Robert Picardo, Tim Russ, Garrett Wang, Jeri Ryan, Jennifer Lien (více)
(další profese)

Série(7) / Epizody(168)

Obsahy(1)

Voyager je čtvrtým, předposledním seriálem nesoucí jméno Star Trek. Premiéru měl v USA v lednu roku 1995. Děj se poněkud liší. Je sice opět situován na loď Federace, ale tím končí veškerá podobnost. U.S.S. Voyager totiž nebrázdí známý vesmír a neudržuje mír pod záštitou Federace. Hned při své první misi, která měla za úkol objasnit zmizení Makistské lodi s důstojníkem Hvězdné flotily inkognito na palubě, je přenesen vysoce výkonným zařízením na opačnou stranu galaxie, do nezmapovaného Delta kvadrantu. Posádka makistské lodi byla přenesena stejným způsobem, a protože její loď musela být obětována hned při prvním kontaktu s bojovnou rasou Kazonů, připojila se k posádce Voyageru a podřídila se jejím pravidlům. Voyager je nyní sám, bez pomoci Federace a spojenců... Jedno mu nikdo vzít nemůže... naději... naději, že narazí na cokoli, co mu zkrátí přes 70 000 světelných let dlouhou cestu. Posádka se s tíží svého osudu odhodlaně vydává vstříc nástrahám a dobrodružstvím zpátky domů. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (191)

sl4necek 

všechny recenze uživatele

Je těžké hodnotit seriál s tak proměnlivou kvalitou jednotilvých sérií. Dobrý začátek, útlum, rozjezd, útlum. Nejlepší epizody se točí kolem Borgů, Q a druhu 8742. Sedmá z devíti seriál oživila, její borgská logika v seriálu fungovala výborně a vhodně doplňovala Tuvoka. Rád bych si postěžoval na některé nepříliš sympatické postavy, např. Neelixe, Chakotaye a Sesku. Ti první dva byli neskutečně hloupí a naivní, Seska zas byla protivná, připomínala mi sestru. Ostatní postavy byly celkem v pohodě, kapitánka Janeway si u mě šplhla v posledním dvojdíle. Mezi další neduhy patří nelogičnost některých epizod a chování hlavních hrdinů. Sedmá série je velice nudná, jen opakuje nápady ze starších epizod. ()

Gemini 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Z celého Star Treku mám sice nejradši Novou Generaci, ale Voyager považuji za CELKEM důstojného pokračovatele. Main Theme od Jerryho Goldsmithe je, troufám si říct, nepřekonatelné, protože doposud držela startrekovský hudební primát titulní melodie z Deep Space Nine, a kdopak ji asi složil?;) "Borgovské" díly jsou tradičně nejlepší a to hlavně díky Sedmé z Devíti (a nejenom proto, že do Jeri Ryan bych se zamiloval i bez té přehnaně upnuté uniformy:)). V horší náladě bych byl schopen i říct, že nemít Star Trek Borg(y), tak Voyager pěkně vyhoří. Nějak takhle - Voyager přišel, chvíli pobyl, nebylo nám s ním zle, a pak odešel a nikdo se kvůli tomu nevěšel. Narozdíl od TNG a DS-9...prostě ode mě pro seriál jako celek...ale jo, 70%. ()

Reklama

DocBrown 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Velky pokles kvality od Nove generace. Posadka mizerna az na Doktora. Zbytek bud nevyrazna nuda (Chekotay, Kes, Kim) nebo vylozene protivny (parodie na Vulkance Tuvok, Neelix, floutek Paris a hlavne hrozna kapitanka). Zacatek jeste usel, ale brzo zacaly dochazet napady, takze v pulce dilu byli Borgove a v druhe pulce zapletka se simulatorem. To jak rozvinuli postavu Q povazuji za poradne fiasko. Jedinym ozivenim pak byla Sedma, serii jeste na chvilku zachranila, nicmene utnout to producenti museli tak jako tak. Pochopitelne bylo nekolik skvelych dilu, ale tech bylo mnohem min nez tech mizernych (zejmena zaverecny dvojdil). Jeste ze je z toho nenapadlo udelat film. 45% ()

malylada 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Opět skvost Star Trek vesmíru. O proti Hlubokému vesmíru 9 a Nové generaci musím ocenit, že nedochází k pomalému rozjezdu a správné tempo chytá hned od začátku. Postavy jsou opět vynikající, všechny role, charaktery nezaostávají od předchozích sériích a co do kvality naprosto srovnatelné. Možná chybí postava podobná Kvarkovi, ale to už je jen můj subjektivní názor. Možná mě osobně chyběli lepší záporáci nebo to, že tempo seriálu si drželo pořád stejnou nadstandardní úroveň, narozdíl od předchozích seriálů, kdy od pátých sériích docházelo ke stupňování. Poslední tři díly umí zatlačit na emoce a zakončení je velmi povedené. Například Epizoda jako Rok pekla je jedním ze skvostů celého universa, zdali nejlepší. Jo už nyní cítím smutek nad loučením se s posádkou Voygeru. Hold hurá na Enterprise......8/10 ()

Martrix 

všechny recenze uživatele

Janewayová je jednoznačně nejschopnější a "nejodbornější" kapitánka z trekovských seriálů. Tady si člověk uvědomí, že i když je Picard velmi charismatický, tak se jen veze na znalostech druhých...typický manager :o) Scénáře jsou většinou nápadité a posádka sympatická. Celkově je to takové lidštější a nelogičností je tam rozhodně méně, než v Nové generaci. Navíc tady není snad žádná postava, která by mi vadila, což se o NG říct nedá (Riker, Wesley, Doktorka...) ()

Galerie (327)

Zajímavosti (71)

  • Postava Toma Parise byla vymyšlená na poslední chvíli. Původně mělo jít o kadeta hvězdné akademie, Nicholase Locarna (měl ho hrát také Robert Duncan McNeill), který byl vyhozen z akademie v epizodě Základní povinnost (1992) seriálu Star Trek: Nová Generace a kterého měla kapitánka Janewayová zachránit před vězením s tím, aby stíhal lodě Maquistů. Jenže producenti by bývali za každé objevení Locarna ve Voyageru museli platit scénáristům Ronaldu D. Moorovi a Narenu Shankarovi, kteří napsali epizodu Základní povinnost. Proto raději producenti Voyageru vymysleli postavu Toma Parise, který má velmi podobný životní příběh jako Locarno (oba byli vyloučeni z akademie za zavinění smrti důstojníka). (Galadriel)
  • Nikde v seriálu není zmíněno Chakotayovo (Robert Beltran) příjmení a není jisté, jestli nějaké má. To ho činí z hlavních postav jediným člověkem z celého Star Trek univerza, který má jen jedno jméno. (mirliflore)

Reklama

Reklama