Reklama

Reklama

Star Trek: Vesmírná loď Voyager

(seriál)
  • Česko Star Trek: Voyager (více)
USA, (1995–2001), 129 h (Minutáž: 45–90 min)

Hrají:

Kate Mulgrew, Robert Beltran, Roxann Dawson, Robert Duncan McNeill, Ethan Phillips, Robert Picardo, Tim Russ, Garrett Wang, Jeri Ryan, Jennifer Lien (více)
(další profese)

Série(7) / Epizody(168)

Obsahy(1)

Voyager je čtvrtým, předposledním seriálem nesoucí jméno Star Trek. Premiéru měl v USA v lednu roku 1995. Děj se poněkud liší. Je sice opět situován na loď Federace, ale tím končí veškerá podobnost. U.S.S. Voyager totiž nebrázdí známý vesmír a neudržuje mír pod záštitou Federace. Hned při své první misi, která měla za úkol objasnit zmizení Makistské lodi s důstojníkem Hvězdné flotily inkognito na palubě, je přenesen vysoce výkonným zařízením na opačnou stranu galaxie, do nezmapovaného Delta kvadrantu. Posádka makistské lodi byla přenesena stejným způsobem, a protože její loď musela být obětována hned při prvním kontaktu s bojovnou rasou Kazonů, připojila se k posádce Voyageru a podřídila se jejím pravidlům. Voyager je nyní sám, bez pomoci Federace a spojenců... Jedno mu nikdo vzít nemůže... naději... naději, že narazí na cokoli, co mu zkrátí přes 70 000 světelných let dlouhou cestu. Posádka se s tíží svého osudu odhodlaně vydává vstříc nástrahám a dobrodružstvím zpátky domů. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (191)

sl4necek 

všechny recenze uživatele

Je těžké hodnotit seriál s tak proměnlivou kvalitou jednotilvých sérií. Dobrý začátek, útlum, rozjezd, útlum. Nejlepší epizody se točí kolem Borgů, Q a druhu 8742. Sedmá z devíti seriál oživila, její borgská logika v seriálu fungovala výborně a vhodně doplňovala Tuvoka. Rád bych si postěžoval na některé nepříliš sympatické postavy, např. Neelixe, Chakotaye a Sesku. Ti první dva byli neskutečně hloupí a naivní, Seska zas byla protivná, připomínala mi sestru. Ostatní postavy byly celkem v pohodě, kapitánka Janeway si u mě šplhla v posledním dvojdíle. Mezi další neduhy patří nelogičnost některých epizod a chování hlavních hrdinů. Sedmá série je velice nudná, jen opakuje nápady ze starších epizod. ()

DocBrown 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Velky pokles kvality od Nove generace. Posadka mizerna az na Doktora. Zbytek bud nevyrazna nuda (Chekotay, Kes, Kim) nebo vylozene protivny (parodie na Vulkance Tuvok, Neelix, floutek Paris a hlavne hrozna kapitanka). Zacatek jeste usel, ale brzo zacaly dochazet napady, takze v pulce dilu byli Borgove a v druhe pulce zapletka se simulatorem. To jak rozvinuli postavu Q povazuji za poradne fiasko. Jedinym ozivenim pak byla Sedma, serii jeste na chvilku zachranila, nicmene utnout to producenti museli tak jako tak. Pochopitelne bylo nekolik skvelych dilu, ale tech bylo mnohem min nez tech mizernych (zejmena zaverecny dvojdil). Jeste ze je z toho nenapadlo udelat film. 45% ()

Reklama

Simgal 

všechny recenze uživatele

Pro mě nejlepší z trojice mých nejoblíbenějších Star Trek seriálů. Voyager je přesně takový, jak by mělo správné sci-fi vypadat. Jediná loď odtržená od jakékoliv pomoci v nepřátelském území jen s nepatrnou nadějí na návrat domů. Navíc jsou zde asi nejlepší postavy (snad kromě Neilixe) v čele s dokonalým Doktorem. Postupem času se u rozpolcené posádky poskládané jak ze členů Federace, tak ze členů Maquis vytvoří až rodinné pouto. Objevuje se stále něco nového a jen vyjímečně se setkáme se členy již známých civilizací. Navíc od chvíle, kdy se na scéně objeví Borgové, se prožitek ještě zvětší. Z hlediska atmosféry, humoru ,akce a napětí se pro mě jedná o zatím nepřekonanou "sci-fi road trip" vůbec. BSG nebo SGU jsou Voyagerovi podobné, ale něco jim chybí. Ať je to vážnost u BSG nebo přílišné snažení o realičnost v SGU (co má sci-fi společné s realitou?). ()

Dimo 

všechny recenze uživatele

Výjimečný sci-fi seriál, průvodce mým mládím. V současné době (rok 2009 - 2010) si přehrávám komplet díly od začátku a je v tom hromada nostalgie. V celých sériích se najde jen pár dílů, které až tak nelahodí, většinou z důvodu banálnosti příběhu, nebo přílišnému duchovnímu, či morálnímu rozměru. Drhne hlavně čtvrtá série, kde je poznat problém ve scénářích, herci v několika dílech hrají tak z 50 % a triková stránka se propadla o 20 let nazpět. Naštěstí pak přijde Borgská invaze, což je nejlepší nápad, který kdy Star Trek mohl potkat. Ostatní série jsou ale silné, střídá se v nich drama, vztahy, vtip, politika a diplomacie, nadpřirozeno, stále se silným nábojem touhy po domově, pevné odhodlání kapitánky Janewayové, kterou mám rád, protože hlavně jí většina problémů padá na ramena a to z ní úplně nejvíc dělá člověka. Voyager je výborná seriálová produkce, která si dokázala po mnoho let udržet vysokou úroveň a právem tak navždy patři do mých NEJ seriálů. ()

Helo 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nemůžu si pomoct (Star Trek mám v celku i rád), ale tohle mi přišlo jako blbost... Možná je to tím, že jsem viděl max. 10 dílů, ale vydržet ty všudypřítomné nelogičnosti, které vážně ani při přivření obou očí a dekalibraci vjemových senzorů, se skutečně nedalo... A ještě poznámka ke ST universu - vážně nechápu, proč zde téměř každá rasa vypadá jako člověk s jediným rozdílem a to tím, že jim něco připlácnou nebo přimalujou na ksicht? Ve všech ostatních sci-fi tohle není až tak patrné (Star wars, Farscape, ve Stargate je to vysvětleno proč, Mass Effect, Babylon 5 jakž takž), tak proč tady je? ()

Galerie (327)

Zajímavosti (71)

  • Epizóda bola neskôr rozdelená a v repríze vysielaná, ako dve časti - Vlastní krev a Vlastní krev, 2. část. (koba)
  • Kapitán Janewayová (Kate Mulgrew) se měla jmenovat Elisabeth nebo Nicole. S obsazením Kate Mulgrew se jméno změněno na definitivní Kathryn. (mirliflore)
  • Postava podporučíka Samanthy Wildmanové je pojmenovaná po skutečné osobě, malé holčičce, která tragicky zemřela při nehodě a jejíž orgány byly darovány manželce scénáristy Jimmyho Diggse, která díky jim přežila. Skutečná Samantha milovala zvířata, takže podporučík Wildmanová má na Voyageru na starost oddělení xenobiologie. (Galadriel)

Reklama

Reklama