Posádka Červeného trpaslíka se po desetileté odmlce vrací s třemi novými díly. Lister, Rimmer, Kocour a Kryton se setkají s hologramem bývalé vědecké pracovnice Kateriny Bartikovské, která zbaví Rimmera velení a objeví způsob, jak otevřít dimenzionální bránu a poslat Listera do jiné dimenze pro ženu, s jejíž pomocí by obnovil lidskou rasu. Náhodou se celá parta dostane branou na Zemi. Tam její členové zjistí, že jsou hlavními postavami seriálu Červený trpaslík... (Weissik)

Petulka88

Tak tohle si mohli tvůrci klidně odpustit. Místy je to trapné, místy až smutné, dívat se na partičku postarších pánů, jak se snaží oživit staré časy. Občas jsem se i zasmál, není to vyloženě špatné, jen na trpaslíka je to prostě děsná slabota. Navíc se tady hraje až překvapivě na vážnou notu a to sem snad ani nepatří. Škoda... ()

kukkik

Tentokrát nemůžu s Malarkym souhlasit a jako fanoušek této série můžu říct jenom to, že nápad to byl hezký ale časový rozdíl byl až příiš velký. Tohle mě zklamalo o to víc, že jsem se na to těšil už od prvního nápadu natočit další sérii. Jako univerzálního diváka mě to doslova bolí ale Zpátky na Zemi si u mě nezaslouží víc než ++ a i ty jsou spíš z nostalgie :-( ()

Trauma

Jako pokračování Červeného trpaslíka dost na prd (ani to nenavazuje). Ale jako film o postavách z Červeného trpaslíka je to moc hezký. Každého fanouška sice napadne pointa už na začátku druhého dílu, ale už dlouho jsem se nezasmála tak jako u scény s psacím strojem, skoro jako za starých časů, když jsem ještě trpaslíka neznala nazpaměť i pozpátku. Takže celkově to sice není ani zdaleka tak vtipné a zábavné jako seriál, ale fanouška to příjemně pohladí na duši. ()

Wyrdas

Pokračování jednoho z nejúspěšnějších seriálů všech dob. Každý skalní fanoušek Červeného Trpaslíka se musel stejně jako já neskutečně těšit a o to větší zklamání na mě přišlo, když jsem devátou řadu s názvem Zpět na Zemi uviděl. Spousta zdánlivě vtipných scén nebyla dopilována a dotažena až do konce, nedotáhlé mi přišly i některé myšlenky a rozhovory. Zřejmě naší trpasličí partu napadlo, že lze těžit jen z toho, co už dokázali a není třeba se tedy nějak extra snažit. Chyba. Celá devátá řada byla chybou. Myšlenka zas tak hrozná nebyla, ale konečný výsledek mě upřímně zklamal. Setkání se Stvořitelem bylo suché, navázání děje kde si hoši z Trpaslíka sami píší scénář mi přišlo až zbytečně trapné. Nejlepší scény, abych jen nehanil, byli dle mého s holografickou důstojnicí Katerinou Bartikovsky. Tahle série si asi nezaslouží víc, než dvě hvězdy. Já ji ale dám tři. Za každý díl jednu a to i přesto, jakým fiaskem byli mi dali to, po čem jsem dlouhá léta toužil - a to pokračování mé nejoblíbenější série vůbec. ()

perutman

Tohleto bilancování k partičce z Červeného trpaslíka moc nepatří. Nejhůře dopadl Lister, který vypadá jako by se účastnil svého funusu. Neustále mi vrtá hlavou, proč změnili osvědčenou značku. Taky mi tam chybělo víc Rimmera, ale to je možná jenom síla zvyku z právě dokoukaného Brittas Empire, kde Barrie ze záběru prakticky nevyleze. Po druhém shlédnutí zůstávám u čtyř, ale možná by se mohli zainteresovaní zamyslet, proč je film o natáčení vtipnější než samotný film. ()

Allka

před shlédnutím: Oni natočili novýho Red Dwarfa?? To snad neni možný... já se tak těšim... A nevěřim těmhle komentářům, co říkaj, že už to vůbec neni vono... Vždyť je to Red Dwarf, ne?.....................//po shlédnutí 1. dílu: No, tak Červenej trpaslík to fakt neni... Už vůbec to není tak vtipný, ale párkrát jsem se zasmála, nejlepší je asi kocour a Rimmer taky není úplně beznadějnej. Uvidíme, jak se to bude vyvíjet dál, ale snad dobře, i když zápletka mi přijde trochu přitažená za vlasy......................//po shlédnutí 2. dílu: Tady teda krom toho auta vypadajícího jako Kosmik nebylo už vtipnýho nic... Spíš mi bylo do breku. Čekala jsem, že se to nějak vyvine a zvyknu si, ale spíš jsem ještě znechucenější než u jedničky...............................................//po shlédnutí 3. dílu: Lámu nad tim hůl.... Vzdávam to. Třetí díl už je jenom nostalgie a nikdy bych nevěřila, že se mi u Červenýho trpaslíka bude chtít brečet... a ejhle, i takováto chvíle nastala... Tohle dílko je něco, na co už se nikdy nepodívam a radši zůstanu u toho starýho dobrýho trpaslíka, i když konec mě tam nehorázně naštval. Ani nevim, za co dávam ty tři hvězdičky, asi z lásky a z lítosti... Jo, slyšela jsem, že prej by rádi natočili celou sérii... Proboha, ať to nedělaj!!! ()

JamesLeon

Srdce každého fanouška zaplesalo, když se objevila zpráva, že se chystají tři nové díly. Ale zároveň zde byly obavy, zda se nové díly budou líbit a alespoň se přiblíží kvalitě starého seriálového kultu. Myslím že je dobře, že se nové díly odehrávají v duchu těch starých. Herci sice zestárli, ale já v nich, k mé radosti, poznal staré známé "kluky z trpaslíka". První díl se mi zdál trochu slabší, ale asi to bylo tím, že jsem si zvykal na to, jak se herci změnili a taky na to, že jsem se musel obejít bez českého dabingu, na který jsem byl zvyklý. Ale další dva díly byly super a já jsem opravdu rád, že jsem zase mohl viděl tuhle skvadru v akci. Navíc mi přišla skvělá ta sebereflexe a ohlédnutí za starými díly. Plus zde je plno odkazů na různé filmy, což se mi taky zamlouvalo. Takže celkově vzato jsem rád, že byly tyto nové díly natočeny a myslím, že každého pravověrného fanouška trpaslíka nové díly potěší. ()

AlexDLarge

No, tak to tady máme. Trpaslík je zpět. Teda alespoň z části. Když jsem slyšel, že tvůrci pro nás přichystají další tři díly, vybouchnul jsem nadšením. Ale otázkou bylo, jak to celé bude vypadát. Bohužel se však stalo to, čeho jsem se nejvíc bál. Nejvíc Trpaslíkovi láme váz zpracování, nikoliv scénář. Ten se povedl výborně a je to pořád ta samá dobrá posádka, jak ji známe. Většina lidí tvrdí, že nový Trpaslík je jiný než ten starý. Já říkám, že není. Jediné, co je tam jiné, je právě to zpracování. Postavy působí stejně vtipně jako dříve, stejně tak i zápletka a vše kolem. Problém je v tom, že tvůrci upustili od klasického sitcomovského způsobu natáčení a z nového trpaslíka udělali obyčejný třídílný film plný kamerových švenků, profesionálních střihů a vcelku slušných digitálních efektů. To je bohužel kámen úrazu. Ona jednoduchá až levná atmosféra původního Trpaslíka je pryč. Vše je moc komplikované a složité, což je bohužel škoda. Tyto tři díly mě však přesvědčily o jedné věci. Budu moc rád, když tvůrci vypustí novou řadu starého dobrého seriálu. A už teď si jsem jistý, že to nebude trapné ždímání peněz. Ale to zpracování by měli změnit. P.S.: Na těchto dílech je vidět, že tvůrci si při natáčení docela užívali. Tohle není plnohodnotné pokračování, ale spíše velká pocta fanouškům. ()

Dantte..

Ach jo, červeného trpaslíka to připomínalo jen prvních a posledních 10 min. Zbytek byl nudný a otřesný. Asi tvůrcům už fakt došla šťáva a ani herecké výkovny hlavních protagonistů nestály za nic. Tenhle filmový způsob trpaslíkovi nesluší, pokud vzniknou ještě nějaké epizody, tak doufám, že se tvůrci poučí a vrátí se ke staremu osvědčenému způsobu vyprávění. 60 % ()

Banned

Červený trpaslík je pro mě ta největší seriálová pecka, jaká kdy byla natočena. Ale tenhle třídílný snímek mě opravdu zklamal. Oproti původnímu skvělému ČT jsem se u tohoto skoro vůbec nebavil, ať už se známí herci snažili sebevíc. Tohle se nemělo vůbec natáčet. ()

grossekopf

Spojení mého nejoblíbenějšího seriálu s mým nejoblíbenějším filmem - výsledek takový nijaký, Rimmerovy kouty mi vyrazily dech. Herci se snaží vrátit do starých časů, ale chvílema je to křečovité, jednodušše to nejde. Na druhou stranu zápletka není špatná a rozuzlení překvapivé, možná i lepší než v původních sériích. Jenže to okolo (včetně hudby) není ono. Možná křivdím, ale se zklamáním 6/10 ()

hero_bk

Kopie solidního dílu o Olihni beznaděje rozplizlá do téměř hodiny a půl nemůže přinést nic víc než průměrnou zábavu, navíc když jste neviděli asi milionkrát citovaného Blade Runnera. A chyběl mi smích publika, za těch 52 dílů jsem si na něj prostě zvykl... ()

RedRose

Návrat legendy nedopadl podle očekávání moc dobře... Ovšem pouze v porovnání s legendární předlohou!! Jinak je to pořád ta stará dobrá parta a pořád jsou neskutečně dokonalí! Ne tak jako dřív, ale na nějakých 89% to stále stačí! Snad nebude desátá série ještě větším poklesem, protože to už by bylo zlé... ()

Stanix

Nevím co si mám o tomhle myslet ?! Snad slepá ulička tvůrcova, či pokus o co nejkontroverznější "půlsezónu"? Těžko říct, každopádně obdivuju, že to chlapi ještě po tolika letech zkusili. ()