Červený trpaslík

• Velká Británie Red Dwarf
Velká Británie, (1988–2020), 36 h 11 min (Minutáž: 25–90 min)

Kamera:

Ed Moore, Ian Adrian

Diskuze

(mOnkey)

(mOnkey) (hodnocení, recenze)

Tak že se bude natáčet tento podzim, bylo zmíněno snad ještě v tom úplně prvním oznámení nové série (přičemž vysílat by se mělo na podzim 2012 - pokud se od té doby nic nezměnilo). Ale že se tehdy zmiňovali, že se počítá jen s účastí Rimmsyho, Listyho, Kryťáka a Kocoura, mě taky zamrzelo. Ignorovat osobu, jejíž tvář kdysi patřila největšímu a nejplodnějšímu milovníkovi jaký kdy žil, je po Zpátky na Zemi už vyloženě trestuhodné.

SeBig (hodnocení, recenze)

DJ Obelix: rozhodně bych přivítal zpátky Hollyho a smíchy lidí mi tam taky chyběj :(((( achjo stesk! :D

DJ Obelix

DJ Obelix (hodnocení, recenze)

Teď koukám, že tu ani nebylo psáo, že Danny John-Jules na FanCity v Praze zmínil, že natáčet se začíná teď od listopadu. Viděl bych to tedy na nějakou tiskovku k zahájení natáčení (možná i nějaká ta aktualizovaná úvodní znělka apod.)

umrlec

umrlec (hodnocení, recenze)

The heads-up we're offering is this: in a week's time, on Friday 11th November, we will have an exclusive announcement about the filming of Red Dwarf X.
Trust us: you're really not going to want to miss this one. Be here at 11.30am sharp next Friday, and all will be revealed...

vBaker

vBaker (hodnocení, recenze)

Tak jsem konečně mrknul na ty tři prozatím poslední díly a jsem dost zklamán. Mělo to zůstat u studiově minimalistickém ztvárnění a celkové přehlednosti - toto bylo něco chabého.

Amarcord_1

Amarcord_1 (hodnocení, recenze)

Tyhle debaty ohledne "co je lepsi" mi prijdou komicke. Predstavte si jakykoli dobry cesky film se zahranicnim dabingem a podobnou diskuzi na zahranicnich forech. Usmevne, ze? Pokud nekdo umi jazyk originalu dost na to, aby se na nej mohl koukat v originale, asi si takovou otazku nikdy klast nebude. Ja osobne s Trpaslikem problem nemam, koukam na to radsi v originale protoze original je proste original a ceska verze se mi zda sice dobra, ale stylizace s podivnou spisovnou cestinou, a absenci nareci mi zdaleka neprijde tak zajimava, jako puvodni zneni. A ted: Jiste, pane ministre nebo Dr. House je pro me v originale vetsi orisek. Presto bych si nikdy netroufnul konejsit se, ze je to v dabingu "lepsi". Citil bych se jako lenoch a dobrovolne bych se tim o dost pripravil. Co vy?

Mandalorian

Mandalorian (hodnocení, recenze)

Znám seriál anglicky i česky a musím říct, že s dabingem ho mám radši. Stejně jako Přátele. Co teda nemusím je, když někdo dabuje Deppa. Nikdy netrefjej jeho hlas.

(mOnkey)

(mOnkey) (hodnocení, recenze)

Kratas558: Koukni se na originál, pak na dabing a udělej si vlastní úsudek. Zrovna Trpaslík je podle mě vzácný případ dabingu (navíc anglického sitcomu), který se kvalitativně vyrovná originálu. Oboje má samozřejmě něco do sebe, například Listy je lepší v původním znění, Kocoura mám raději v češtině. Ale je to o zvyku, třeba hlášky znám v češtině.

Příspěvek byl smazán administrátorem.

Kratas558

Kratas558 (hodnocení, recenze)

El Buitre: Takže se na to mám dívat v originále? Jsou tam lepší hlášky a tak? :D

Příspěvek byl smazán administrátorem.

SeBig (hodnocení, recenze)

Jdu si do krámu pro koblihy a energyťák a pujdu si to pustit chce se někdo přidat? :-D

Xeelee

Xeelee (hodnocení, recenze)

Aha, tak už sem si to našel :-) BTW ten válečnej film dávali ze včerejška na dnešek na Dvojce a bylo to skoro tak dobrý jako ten díl Červenýho trpaslíka.

viperblade

viperblade (hodnocení, recenze)

kukkik: Proč přeskakuješ Hollyho hlášení? U všech koček, vždyť ty hlášky jsou dokonalé!

kukkik

kukkik (hodnocení, recenze)

Sakra :-D koukám že jsem ze sebe udělal úplnýho blbce :-D Já totiž od  02x02 přeskakuji začátky takže se omlouvám.

špaček421

špaček421 (hodnocení, recenze)

kukkik: Před úvodní znělkou 3. série je vysvětlovací titulek, že Lister porodil a odeslal svoje děti do paralelního vesmíru. Potom našel zničeného Krytona a opravil ho.

kukkik

kukkik (hodnocení, recenze)

Ahoj, potřebuju vysvětlit, jak proboha navazuje 2. série na 3. sérii.  02x06 končí tím, že je Lister těhotný a 03x01 začíná scénkou Rimmera a Krytona (nevím kde se tam najednou vzal). Prosím vysvětlení?

sankacoffee

sankacoffee (hodnocení, recenze)

LISTER: Those complimentary pens that the hospital guys were giving out - y'know. "Most accidents happen in the home, so be careful" ones? I accidentally stabbed myself in the head with one.
RIMMER: Where were you?
LISTER: I wasn't at home, so I didn't feel stupid or anything.
RIMMER: Where were you?
LISTER: At home, so I didn't feel stupid or anything.
A pretty drastic failure to understand the joke, there.

Ten hnidopich asi nepochopil ze i nase ceska verze je vtipna, jenom trochu jinak..

Džany

Džany (hodnocení, recenze)

Má někdo nějáké rozumné vysvětení proto, proč je Rimmer živý v dílu Fotostroj času? (na konci) mám vlastní verzi, ale chtěl bych vědět, jak si to vysvětlily ostatní :)

Ravi

Ravi (hodnocení, recenze)

vBaker: tak zkus mrknout na diskusi ;)
erased: jn, ale dubing má svoje kouzlo, koukám radši na filmy a seriály v orig, ale dubing RD mám radši, než originál

erased

erased (hodnocení, recenze)

Ravi: v pár hláškách se docela trefili (spock..),ona je v tom dabingu nakonec docela pěkná hromada chyb,na druhou stranu mi některý naše vtipy přijdou i povedenější, ale taky mi přijde že celkově to je spíš puntičkářství.se smeg, přízvukem listera, poshy rimmera ani gangsta kočky se prostě nedá dělat nic...

vBaker

vBaker (hodnocení, recenze)

Ravi: nic extra, změny nejsou nijak velké. Řekl bych, že článek je hnidopišství samotného českého fanouška J. Charváta.

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019