Červený trpaslík

• Velká Británie Red Dwarf
Velká Británie, (1988–2020), 36 h 11 min (Minutáž: 25–90 min)

Kamera:

Ed Moore, Ian Adrian

kluk z Na

Jako malej jsem to vídal na obrazovce čt2, později jsem si to zkouknul vše jak v češtině tak angličtině. Už mi táhne na 30 a stále se k tomu rád vracím. ()

Maslord

Myslím že práve vďaka dokonalému českému dubbingu môj úlne najobľúbenejší hraný seriál, vďaka ktorému som poznal anglický humor. Hlášky, ktoré v ňom odozneli mňa a mojich kamarátov vždy keď si spomenieme pekne pobavia, každý má svoje super pasáže a vždy keď sa nadvrhne téma Red Dwarf máme na hodinku super zábavy postarné. ()

JK-Stinger

Nejlepší britský sitcom všech všech dob. Kdo má rád sci-fi a britský humor, nemohl si tenhle počin nechat ujít. Já osobně ho mám kompletně shlédnutý nesčetněkrát a velmi často se se známými špičkujeme poznámkami právě odsud. Víc dodávat nebudu, rozebírat obsah mezi tolika pochvalnými komentáři by bylo asi tak užitečné, jak automat na kondomy ve Vatikánu;) ()

Paul_cz

Červený Trpaslík je nejlepší věc, která kdy pro televizi vznikla.A nejen pro televizi, ale i pro film, nebo pro jakékoliv jiné médium s pohyblivými obrázky.Viděl jsem ho komplet čtyřikrát, pokaždé s roční pauzou, a budu ho sledovat asi do konce života..geniální humor, geniální postavy, hlášky, hudba, příběhy...a v neposlední řadě český dabing.Prostě TOP1 EVARRR. ()

Pawlisman

Nářez na entou. Všechny díly hezky po sobě za sebou a stanete se závislí. V každém díle alespoň dvě neuvěřitelné hlášky a stejný počet sit-com gagů. Toho se nedočkáte ani za 3 Silvestry doma u TV. Geniální scénář, charakteristika dvou hlavních protagonistů stejně jako jejich herecké výkony. Do toho i tajemné-sience až detektivní prvky na lehké namáhní hlavy. Všechna čest autorům (krom jiného je velice dobře vidět jak se za pár peněz piplali s každou na efekty složitější scénou - konečné řešení - vynikající). 9,5/10 ()

wampire23

Toto je kult. Všetky postavy úplne skvelé, scénky podarené, skvelý anglický humor. Veľmi kvalitný český dabing to všetko iba umocňuje. Škoda iba, že v posledných sériách postupne dochádza dych. 90% ()

Ad4mson

"Yvonne McGruderová zrovna vyspává prvních třiadvacet stránek Kámasútry". Nejdokonalejší seriál v širém vesmíru. Červený trpaslík změnil můj pohled na současnou seriálovou tvorbu a nasadil svému žánru laťku tak vysokou, až pochybuji, že se ještě někdy zrodí vtipnější sitcom, než je tento skvost. Rozumím tomu, že někdo nemusí skousnout suchý britský smysl pro humor, ale je nemístné Red Dwarfa odsuzovat pokud o něm nevíte ani fň. A garantuji vám, že až pustíte první epizodu s příhodným názvem "Konec", pochopíte, proč je na CSFD 13. nejlepším seriálem. Naprosto špičkový dabing (pravděpodobně nejpovedenější, protože z každé hlášky je cítit ta procítěnost se kterou dabéři dali seriálu naprosto dokonalý feeling) umocňuje pocit toho nefalšovaného "blbství", herecké výkony jsou geniální a na konci posledního dílu jsem se málem rozbrečel. Dokonale vykreslené charaktery postav a hláška v každé větě. Chtěl bych si umět vymazat paměť tak jako Holly a prožít TO zase od prvního dílu. Je jedno, kdy si Červeného trpaslíka pustíte, je to spolehlivá náplast na špatnou náladu a bránici si bude rvát s každým shlédnutím. Na podruhé, na popáté, na podesáté. Kdybych mohl, dám 10*/10. Dílo scenáristických bohů Granta a Naylora má nálepku "kultovní" a kdo neviděl, nemůže to se seriály ani myslet vážně. Tohle je modla všech sitcomů. "Viděl jsi kapitánovu zprávu? Tu, co ležela u něj na stole? Víš, co tam bylo o tobě? Slovo „imbecil“ tam bylo v jedný větě čtyřikrát.Vážně? A bylo v ní i něco jiného? Tvý jméno a dvojtečka." ()

JanPancir

U každého dílu jsem se nasmál až mě břicho bolelo. 52 dílu ohromné originality! Je to až k neuvěření co scénáristé vymyslel defakto s 5 geniálními charaktery, kteří se pocel dobu seriálu nezmění. Všechny díly jsem viděl minimálně třikrát. Opravdu mě to bavilo!! Seriál buď milujete nebo ho nemáte rádi. Pro všechny pochybovače mám radu. Shlédněte prvních 5 dílů celých a pak zhodnoťte. Je mi úplně jasné, že komu se to nelíbí tak viděl X díl a jen kousek. Pro mě je to best of seriál a kultovní záležitost. ()

cherita

Seriály ze žánrové škatule science fiction fakt nevyhledávám, ale o to víc mě bere Červený trpaslík. Možná právě proto, že by se bez toho 3 000 000 let vzdáleného vesmíru klidně obešel. Lister s Rimmerem by mohli být třeba spolubydlící na koleji a pořád by ze sebe sypali stejně nesmrtelné hlášky. Jenom by přišli o ty nádherně bizarní zápletky a situace. „Smrt není žádný neštěstí jako byla za starejch časů, už ti to nezničí kariéru jako dřív.“ „To oni tvrdí, ale když se přijdou o práci ucházet dva lidi a jeden bude mrtvý, kterého si vybereš.“ 1.série 5*, 2.série 5*, 3.série 4* ()

TheGunner

Tohle je něco úžasnýho. Těžko hledat jinej tak geniální a zároveň vtipnej seriál, kterému bez jakýchkoli diskuzí kraluje 3. technik Arnold J. Rimmer, co tak hrozně miluje direktivy, ačkoli je nezná:)) Tenhle seriál se snad jako jediný může pyšnit tím, že u něj platí - co věta, to hláška:) ()

Eva_D666

V případě takového kultu, jako je Red dwarf, by to chtělo výstižný, vtipný komentář se spoutou trpasličích hlášek....Takže zklamu a napíšu známou klasiku, že se tomuto veledílu nikdy nic nevyrovná..Trpaslík tu byl, je a bude! ()

Furmi

Stačil mi prvý diel na pochopenie toho že tento seriál ala Monty Python nieje vtipný ale nehorázne suchý a trápny anglický humor. Ach môj zlatý Americký humor (South Park, Simpsons...). Toto ja skutočne ani neže nechápem pretože na tak detinských fórkoch toho veľa na chápanie nieje (spolu s Monty Pythonovcami) ale neznášam, vrcholne sa mi to hnusí a som asi večným odporcom takejto povrchnej zkosnatelej zábavy pre rádoby intelektuálov. 15% ()

waits

Tak tenhle seriál (resp některé vybrané díly, hlavně 1.,2. a poslední sérii) jsme si před pár lety s kamarády pustili na 16 hodinovém večírku. Tak moc nás tenhle kul´ták bavil. Nemůžu říct, že jsou vydarené všechny díly, ale znáte to, jak si něco oblíbíte, přivřete sem tam očko. Dokonce jsem si dokoupil i knihy Douga Naylora, které rozvíjejí základní trpaslíkovská témata (v některých případech naopak sitcom rozvíjí knižní téma). Díky, chlapci! (Shlédnuty všechny díly). ()

Kratoc

Co slovo v tomto seriálu, tak to perla a některé rovnou tesat do kamene. Celá nesourodá banda na kosmické lodi mířící zpátky k zemi se neuvěřitelně doplňuje a vy se jenom díváte s úsměvem od ucha k uchu a užíváte si tu jízdu plnou britského humoru a naprosto dokonalých gagů. Z celé chvály bych vyjmul akorát poslední sérii, kde se do čistě pánské jízdy namontovala ženská - a ženská na palubě (to ví každý námořník) přináší neštěstí. Ale ani poněkud nudné herectví této herečky nemůže zkalit čistou radost z předchozích sérií. ()

dosig

Naprosto kultovní seriál, ať se to někomu líbí nebo ne. Můžu se na něj dívat pořád dokola a stejně se směju. Přiznávám, že ne každý díl se podařil, nejšťavnatější díly jsou v prvních sériích, přesto mi zůstává rozum stát, jak někdo může vymyslet takové hlášky. Tento seriál je jen o měsíc mladší než já, ale stejně má koule, vy hovádka boží! ()

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019