Červený trpaslík

• Velká Británie Red Dwarf
Velká Británie, (1988–2020), 36 h 11 min (Minutáž: 25–90 min)

Kamera:

Ed Moore, Ian Adrian

RPGman

Geniální, kultovní, britský, ale hlavně humorný sitcom, který se původně ani neměl vysílat a dnes rozesmívá všechny co mají to štěstí ho shlédnout. ()

Sveter

U jednoho dílu se nasmějete stejně, jako u "zábavných pořadů" TV NOVA. Tolik originálních vtipů nebylo zatím v žádném seriálu, hlavně Hollyho úvodníky stojí za to. Např.: "Během naší cesty jsme učinili dležitý objev. Nejinteligentější bytostí je člověk a nejméně inteligentní je člověk, co si hraje s vláčky." ()

spaiky

Naprosto neuvěřitelný a geniální seriál. O to víc mně mrzí, že ho Česká televize nasadila v tichosti bez jakékoliv reklamy a navíc v poměrně nevýhodném čase, takže spoustě lidí uniknul - včetně mě, protože jsem na něj narazil víceméně náhodou - ovšem natolik mne uchvátil, že jsem tento vynikající kultovní seriál viděl už mnohokrát!! Česká televize by se měla stydět!! ()

MaaGooR

Je to jeden z nejlepsich serialu vsech dob. Dokonaly britsky humor kam se jen podivate. Vykony hercu jsou dokonale. Kdyz jsem se dival asi po desate tak jsem si uz rikal ze musim prestat, ale nejdeto. To musite videt!!! ()

provazek

Pro mě nejvtipnější seriál vůbec. Prostě miluju ty postavy, četl sem knížky, ale seriál je prostě lepší. Robert Llewellyn jako Kryton, by zasloužil být pasován na rytíře. Škoda že seriál nemá víc dílů, už jsem všechny viděl tak pětkrát. Dávám šest hvězdiček. ()

Dentist

Je to prostě silnej kult. Každej koho to trochu chytne tomu propadne, naučí se několik replik a začne zvláštním způsobem salutovat :-) ()

Jurator

Co se stane, když umístíte na jednu loď bandu exotů - životního ztroskotance, líného santusáka, narcistického hlupáka a senilní počítač, kteří mají zcela protichůdné názory na život a musí se společně vypořádat s každým hrozícím nebezpečím? Od krvežíznivých replikantů až po mluvící toustovač? Na to vám odpoví tenhle seriál s tunami skvělých hlášek a hodinami břišních křečí. Jedním slovem - GENIÁLNÍ ! ()

Hermes

Až do mých cca 20 let mi tento fenomén unikal, pak se ke mně pohaluzi dostalo několik dílu a rázem mě to chytlo tak, že jsem si okamžitě sehnal všech 52 dílů. Nezbývá než souhlasit s většinou komentářů tady. Zcela jistě nejvtipnější seriál všech dob, a vedle Simpsonu a Futuramy jistý a trvalý "povzbuzovač" nálady. Geniální herecké výkony, naprosto geniální hlášky a posádka složená z těch největších lemplů a hovad, co si jen dokážete představit :)) Takže každý, kdo má IQ vyšší než sklenice vody (6) a nezná toto legendární dílo by měl svou chybu napravit, určitě nebude litovat.. ()

CrazyWolf

Geniální seriál plný suprových hlášek. Například když poprvé poznají Krytona, kterému tak nějak uniklo, že původní posádka jeho lodi zemřela před tisíci lety: "Jsme tři milióny let v kosmu, a první inteligentní forma života, kterou potkáme, je androidní verze Normana Batese!" ()

svendo

Neviem,čím to je,ale len málo ľuďom sa tento kult zapáčil na prvý krát.Po prvej časti mierne rozpaky ale potom sa to len zlepšovalo...až do tej miery,že za chvíľu je zo mňa trpaslíkofil...čo viac dodať....Holly:"Paříme....faktor pařby 5....ujééééé..." ...najvačšia koncentrácia hlášok na minútu...Rimmer je jednoducho neodolateľný.Pri Jeho vylepšenom salutovaní v poslednej sérií som umieral.... ()

Aiirwalk

RIMMER: Myslíte, že jsem malicherný byrokratický hnidopich, který se přímo vyžívá v předpisech, protože z toho má jakousi zvrhlou radost? V mnoha ohledech máte bez výhrad pravdu.------- Se zubní protézou se nevěnujte orálnímu sexu ve stavu beztíže.----- Bude-li důstojník přistižen, jak očichává sedlo rotopedu v dámské tělocvičně, bude propuštěn bez soudu.----- Všechny národy na konferenci mají nárok pouze na jedno parkovací místo.----- Nikdy si nezahrávej s ničím, co má víc zubů, než Addamsova rodina.----- Člen posádky si nesmí čistit zuby e-strunou ze své kytary, poté, co zasviní postel nadřízeného obsahem svého sendviče.-----Náš brouček havaroval vícekrát než F-16ka.----- KOCOUR: A to je pravda? LISTER: Ty seš tak naivní. KOCOUR: Díky.----- hromádka trusu z myšího albína----- prostoduchá šupinatá piraňa----- hnusný plesnivý povidlo, který má důvtip a šarm německýho ovčáka po transplantaci hlavy----- uhrovitý prťavý kripl----- chrchel plovoucí v toaletní míse života----- karikatura muže, jež by nepřelstila ani čajový pytlík----- pacifistický hippík----- intelektuální ekvivalent domácího učitele přírodopisu----- semetrika ze Semetrikova----- přiblblej blbečkózní blbštajn----- ()

Ywec

Kultovní seriál, který i přes minimum postav dokáže vytvořit neuvěřitelně rafinované zápletky. Dialogy Rimmera a Listera jsou nezapomenutelné a když se do toho vloží ještě Kryton, je vymalováno. ()

xmartas

Tento seriál nepotřebuje moc komentářů, ten se lidem buď líbí, nebo jim nic neříká. Já ho zbožňuju, koukám na něj už po několikáté a ještě stále mi připadá vtipný. Kromě pár pár dílů (které jsem asi nepochopil nebo se nepovedly) doporučuju. Ale pozor, je to hodně návykové !!! ()

Pesmo

Neuvěřitelně vtipnej a neokoukatelnej seriál, který může čt2 dávat donekonečna.. Můj kámoš chrlí direktivy jak na běžícím pásu a umí i pár těch vět esperantem.. snad se mu někdy taky přiblížím:) Jak vypadám? ()

Gaspaccho

Nedavno jsem videl par dilu po nekolika letech a uz mi to tak vtipne neprislo (mozna z casti proto, ze to vlastne umim nazpamet. Dal bych tomu tak dve hvezdicky, kdyz to zprumeruji s mym hodnocenim pred par lety, porad se komfortne vlezu do hvezdicek peti. Takze se vlastne potvrzuje, ze clovek serial bud miluje, nebo nesnasi. A to je jedna z vlastnosti kultu, kterymi ČT naprotsto oplyva. Znate nejaky jiny serial, ktery i z tak na pohled obycejne vety "Dá si někdo toast?" udela bezva hlasku? ()

p81

i moje žena, která nesnáší sci-fi, řekla že některý první díly byly docela dobrý, takže 100% ()

plissken

Dokonalá sci-fi komedie, nikdy by mě nenapadlo, že se z červích děr, superpočítačů, emzáků a všeho co se pohybuje vesmírem dá udělat taková sranda. Jo a: Kečup? K humrovi byste chtěl... ()

Auris

Seriál, na který se mohu dívat pořád znovu a znovu:-). Pěkný vtipy i narážky. Nejlepší je stejně Kocour a jeho marnivost ()

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019