Červený trpaslík

• Velká Británie Red Dwarf
Velká Británie, (1988–2020), 36 h 11 min (Minutáž: 25–90 min)

Kamera:

Ed Moore, Ian Adrian

Honzyg

S postupem času a dalšími shlednutími zjišťuji, že pod majestátným kultem tohoto seriálu je víceméně jednoduchý, místy až primitivní humor. Neříkám, že je to nekoukatelné ani že je to úplně nudné. To ne, kdo se chce zasmát, ten se u Trpaslíka určitě zasměje a je nepochybné, že Trpaslík stvořil několik dokonalých hlášek, které neomrzí. Ale pokud se vám dokola omílaný styl humoru nepřejí během všech 52 epizod, je dost možné, že vás začne pozvolna nudit, až budete na celý sitcom koukat podruhé či potřetí. Stejně jako mě. Z toho důvodu snižuji hodnocení ze 4* na 3*. A kdo ví, co bude dál... ()

Slypp

Lister, Rimmer, Kocour a Kryton je skupina, se kterou se člověk nenudí. Jejich zážitky se jen tak nevidí a jsou brány se spoustou srandy. Každý jejich zážitek má svoje kouzlo. Kocour perlí vtípek za vtípkem a když se do toho zapojí Lister s Krytonem, tak se nemůžu přestat smát, páč to fakt nejde přestat. Podle mě vás nejvíc pobaví Rimmer, protože to co on řekne, tak vás to dost rozesměje, a vždy se najde nějaká perlička. Nejlepší epizoda podle mého je "Pozpátku", ale nejoblíbenější scéna je, když v poslední sérii 1. díl, kde Rimmer s Listerem nemluví. Koukněte se a uvidíte, protože kdo neviděl, tak mi neuvěří. Nejlepší hraný seriál a můj druhý nejoblíbenější seriál hned po Simpsnech, který opravdu pobaví každého. TOP 5* :D ()

Naked_Snake

Docela mě irituje, že mnoho lidí je schopno dát tomuto seriálu tak špatné hodnocení. Jsem přesvědčen, že je to pouze neschopností porozumět a vstřebat anglický humor a výsledkem předsudků, jakmile uvidíte první efekty. Na humor v červeném trpaslíku si potřebujete vážně zvyknout a chápat ho (prostě to není nic pro blbce :) ). Dokonce i vlastní holka mi tvrdila že červený trpaslík ji připadá jako děsná hloupost. Ale šlo jen o předsudek. Jelikož já se na něj rád znovu a znovu kouknu, i jí jsem na to naučil. :) Stačilo pár vtipných scén, kterým prostě nejde se nezasmát a ihned začnete přicházet tomuto humoru na chuť, že i vyloženě katastrofální až směšné efekty které v seriálu jsou, jste schopni absolutně přejít. Můj osobní názor, který mi nikdo nevezme je, že ať již jsem viděl mnoho komediálních seriálu a filmů. Na herecké výkony, scénář, vtip a atmosféru tohoto seriálu prostě nemá nic a ani mít nebude. ()

hrabac

Ta banda, která tuhle nádhernou úchylnost vytvořila, si zaslouží pořádnej obdiv (a to včetně překladu/dabingu v češtině). Zábava, zábava a výborná zábava. To není jen anglický humor, to je legrace z anglického humoru a legrace z legrace z anglického humoru. Nápadité, hravé, promyšlené, inteligentní.....sakryš nenapadají mě slova, jak to popsat. Jako tolerantní jedinec chápu, že se to někomu nelíbí. Aby se vám to totiž líbilo, potřebujete dětskou hravou duši, trochu fištrónu, trochu znalostí ze základky (aspoň vědět něco o Bulharsku, Hitlerovi, chilli, něco málo o robotice a obrovských olihních:) a smysl pro černý humor, drsňáci prostě ostrouhají. No a aby bylo jasno - Red Dwarf: Back To Earth samozřejmě neberu na vědomí :) ()

burg

Myslím, že z produkce BBC nemohlo nic lepšího vzejít. Rob Grant a Doug Naylor jsou géniové. Nejlepší díly jsou s Rimmrákem Syčákem a skvělé Hollyho dodatky v prvních dvou sériích. V podstatě jsem od prvních okamžiků tomuto seriálu naprosto propadl a už nějakých dvacet let života strávil sledováním, citováním hlášek v hospodě a podobně. "Bonvolu alsendi la pordiston. Laŭŝajne estas rano en mia bideto. A myslím, že víš, co to znamená!" ()

klam

Pojem nad pojmy. Jeden z nejčastěji citovaných filmů/ seriálů v mém okolí. A chyby? Přemýšlím, přemýšlím, stále ještě přemýšlím... A nic mě nenapadá! ()

dengler

Červenýmu trpaslíkovi jsem se dlouho vyhýbal, sci-fi zrovna nemusím. Ale po nedávném článku v Reflexu jsem si řekl, že tomu dám šanci a byl jsem velmi mile překvapen. Vynikající scénky a sci-fi naštestí víceméně jen jako pozadí, ne hlavní téma. Prvních pět sérií by bylo na 5*, ale poté co posádka přišla o Red Dwarfa a děj se odehrával na Starbugu, už mě to až na výjimky nebavilo jako dřívější epizody, najednou se až moc často utkávali s různými formami života a ubylo klasických konverzačních hlášek. Další propad pak nastal, když ze seriálu zmizel Rimmer (bez něj to prostě není ono) a definitivně pro mě seriál pohřbilo obnovení Red Dwarfa s původní posádkou. Jediné co mě v posledních třech sériích potěšilo byl "návrat" Kochanské. Jen díky ní stálo za to koukat dál, nebýt jí, klidně mohli Red Dwarfa odpískat někdy začátkem 6. série. ()

ghost274

RIMMER: Jo, ta možnost tu existuje, ano, eh, ale já mám jiný návrh. Trochu přitvrdíme. Čas vyjednávání vypršel. Říkejte si tomu extrém, ale navrhuji, abychom šli tvrdě a bez prodlení zaútočili skutečně masovou letákovou kampaní, a zatímco se z ní bude sbírat, nasadíme cirkusáky, alegorické vozy, pouliční divadlo a možná i dobročinné koncerty, ano? A pokud to bude málo, lituji, ale přijde čas triček: „Mutanti ven!“, „Vesmírní chameleoni? Ne, děkuji!“ ... a pokud je tohle nevyžene, pak už nevím co…. 100% davka humoru ()

TonyT

Skvělé a to co předvádí Rimmer s Krytonem je na oscara.A narozdíl od ostatních tady si myslí, že serial má postupně vzestupnou kvalitu. ()

LaDrona

Klasika co se seriálové tvorby týče a srdeční záležitost ze všech největší. Lister od mých třinácti let platonická láska...jó kolikrát jsem si snila o naší první schůzce...jeho černě zamalovanym zadku, pojídání kuřete vindaloo a nadávání té hromádce trusu z myšího albína. První seríe pro mě jednoznačně nejlepší a co se posledních třech dílů týče...jako skalní fanynku nezklamaly, ba naopak velmi potěšily. ()

fara

Objevila jsem tento seriál poměrně nedávno díky mému příteli a musím říci, že jsem si u něj slušně prodloužila život i když to vždy není ten "můj" humor. ()

panBroucek

Dílo několika málo herců s nezaměnitelným britským humorem. Je to něco, co mě donutí sledovat "sci-fi" (které jinak moc nemusím), něco, co mě donutí se občas zamyslet ("Co kdyby to tak mohlo být doopravdy?"), něco, u čeho můžu usínat jako u pohádky. Je to něco, co mě nikdy neomrzí. ()

vaso25133

nejlepší seriál všech dob.Můžu ho vidět třeba 1000 krát a pořád mě baví.Poslední díly jsou sice už trochu slabší,ale to ani trochu neubírá z dokonalosti tohoto uměleckého díla. ()

Airasza

Kultovní Britský sitcom s vysoustruženými postavami a gagy. Lister, vtipný neandrtálec s hygienickými návyky prasete. Rimmer, ambiciózní polyp na pozadí lidstva. Módou posedlý kocour závislý na rybách. Kryton, sanitární android s poškozenými obvody nadevše milující žehlení kapesníků a povlečení. S příchodem Kochanské sice kvalita seriálu upadá, ale stále je to jedna z nejvtipnějších věcí, co kdy byla natočena. ()

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019