Červený trpaslík

• Velká Británie Red Dwarf
Velká Británie, (1988–2020), 36 h 11 min (Minutáž: 25–90 min)

Kamera:

Ed Moore, Ian Adrian

Scarya

O tom, že je to naozaj dobrý seriál snáď už ani písať netreba. Mne sa pred pár týždnami dostal do rúk kniha červeného trpaslíka. Zažila som niečo úžasné. Kniha perfektne doplňala seriál a seriál knihu. Sú tam síce odlišnosti, čo aj chápem lebo niektré scény by sa snáď ani nedali natočiť, ale tak ako som sa v kuse smiala pri seriály ,tak pri knihe ešte viac. Dialógy sú dosť podobné. Kryton sa dostal na trpaslíka z novy 5, čo je zábavne úlohou lode novy 5 bolo odpáliť hviezdy tak aby z pohľadu zo zeme bol vidieť nápis žijte s coca - colou a tým coca cola ukončila konkurenčný boj s pepsi colou. Kryton vyčistil lodný počitač, čím ho vlastne poškodil. Novu 5 vzali na červeného trpaslíka, kde si Rimmer naprojektoval druhého seba z lodného počítača novy 5. A ešte drobná zaujímavosť v knihe mal Lister kapitánku nie kapitána. A ako v seriály povie vždy "do kozmu" tak v knihe sa píše "kurva". Nebudem tu písať všetky odlišnosti od seriálu, bolo by toho veľa. Ale každý kto má možnosť si prečítať knihu, tak naozaj nebude ľutovať. ()

PROTIVETRU

Dokolečka opakujúce sa motívy cestovania časom, priestorom, dimenziami a rôznymi paralelnými realitami či konfrontácia s rôznymi bludmi, preludmi a zmeneným vnímaním sveta a s tým spojené neskutočné množstvo (ne)logických dier a zádrhelov. Avšak treba brať s nadhľadom a docieli sa neskutočnej zábavy. Čo do záchvatov smiechu sa to u mńa na taký Black Books nechytá, no toto je z iného súdku, trošku epickejšia a telenovelovejšia zábava:). P.S.: Kocoura som nikdy nemal rád, dobrých gagov by sa dalo na jednej ruke spočítať, naopak Krytona som miloval od prvého momentu:) ()

Toumyk

Tak toto je klasická seriálová topka. Časté špatné hodnocení spojené s commentem - nechytlo mě to mi přijde poměrně dost nefér. Člověk, který viděl 3 díly a soudí podle toho všech 55 mi přijde jako málo důvěryhodný. Tento seriál jsem začal sledovat ve 3 ročníku na gymnáziu s tím, že jsem pár dílů znal a nepřišlo mi to taky nějak úchvatný. Ale začal jsem hezky od začátku, díl po dílu, sérii po sérii a hle totálně mě to pohltilo. Hotové trpaslíkové šílenství. Zapamatovával jsem si všechny možné hlášky, které později používal...no zkrátka tento seriál byl pro mě jedním velkým zlomem. Angliclý (britský) humor je značně specifický - proto člověk, který jej nezná, může tento humor považovat přinejmenším za zvláštní - ovšem stovky narážek, které se strefují do každého, ať už z hlediska národního či mezinárodního zkrátka nenechávají člověka jen v klidu sedět. Tento seriál miluju. ()

smrtubohem

Nevím co na tom všichni vidí. já teda zatím bez toho žít můžu. Tento styl humoru mě vůbec, ale opravdu vůbec neoslovil. ()

White-Man

Prostě kultovní seriál, co jíného na to říci. I když jsem ho viděl už nejmíň 8x, stále se u něho směji a válím na podlaze. Už ani nepotřebuji obraz, stačí mi zvuk. Prostě klasa, která je před spaním lepší než jakýkoliv večerníček. ()

Gtados

nehorázná, nevtipná, nudná, blbá...KOMEDIE :-D... raději se 100x podívám na Luna salvaje (telenovela) než na takovou pič***** ()

toomm

Všechny díly Red Dwarf znám zpaměti a přesto, když si je pustím, tak se zas a zas směju. Tohle asi nejde nemilovat. Na český dabing jsem si tak zvykl, že mi připadá naprosto úžasný a to mohu říct jen málo u čeho. Kdo viděl dá mi za pravdu. Pět hvězd je zde sakra málo. 110% ()

HnaTula

Asi můj nejoblíbenější britský seriál. Není jediný díl, který by se mi nelíbil. Posádka Červeného trpaslíka se snad může dostat do těch nejneuvěřitelnějších situací a s vtipem z nich bravurně vybruslit..... "Hošánci zlobili, viďte, pane Filuto." ()

blackmonic

Jeden z nejlepších seriálů všech dob!!! Nejdříve jsem si říkala, co je to za kravinu, první díl mě moc nebavil, ale pak mě to chytlo. Je to vysoce návykové a když člověk přijde na chuť tomuto typu humoru, nemůže se přestat koukat. Viděla jsem všechny díly asi osmkrát a znám některé pasáže nazpamět. Myslím že si život bez Trpaslíka už nemůžu představit. Kdo neviděl, nepochopí! ()

Kalkulon

Hodně ujetý a hodně vtipný. Rimmrák Sičák pro mě bude jedním z nejlepších nýmandů na světě. Polévka Gaspačo ()

jarabacek

Kdo v tomto serialu dobře hledá, může tam najít celoživotní pravdy a mnoho filozofických myšlenek. Skvělé výkony herců a dokonale praštěný děj. Skvělý humor, který však neni pro každého. Někomu se může tento seriál zdát jako uplně ujetý, ale myslim že většina se u toho bude bavit od začátku do konce. Podle mého názoru byla sedmá (chyběl zde Rimmer) a osmá serie slabší než ostatní ale i tak patří Červený trpaslík mezi top serialy. ()

MetalLizard

Nikdy nezapomenu na to, kdy jsme s bandou kámošů proseděli u této silně návykové seriálové záležitosti celý večer a ne jeden. ()

route60

Jeden z nejlepších Sci-Fi seriálu co kdy vznikl, Chris Barrie, Craig Charles, Danny John-Jules, Robert Lewellyn jsou naprosto úžasní, seriál nacpaný dialogy na které se nezapomíná, Lister "Rimmere jaké je to po smrti? Rimmer, Smrt? Je to jako být na dovolené s partou Němců, Červený trpaslík nemá prostě chybu,100% je málo na tento skvost. ()

melisos

Ikona britského humoru . Seriál ,který u většiny lidí potřebuje více času , než ho začnete milovat . Perfektně napsané charaktery postav s ještě lepšími hereckými výkony . Patři to mezi moje největší relaxace , které u seriálů prožívám . Někdy si říkám , že věci okolo budoucnosti a vesmíru nejsou v reálu o dost mimo toho , co červený trpaslík zobrazoval . Pro mě je asi nejzásadnější postava Rimmer (Chris Barrie) , který je opravdu originálně nadabován Kamilem Halbichem a na něm také stojí většinový úspěch . Je to viditelné v dílech , kde RImmer jako Eso Rimmer odejde zachraňovat jiné vesmíry a nevystupuje tak v seriálu . Je to velmi zajimavé dílo , které bych opravdu chtěl vrátit do pokračování . Bohužel Back To Earth předznamenal průměrné rozloučení s touto ságou . ()

weasel.p

Britský inteligentní humor zbavený maloměšťáctví typického pro jiné britské sitcomy a to díky zasazení do naprosto jiného, více filmového, divácky atraktivnějšího prostředí. Tvůrci si dali hodně záležet i na zápletkách, které jsou i bez humoru dost chytré a nápadité a vydaly by na několik sci-fi filmů: všechno to hraní si s časem,paralelními světy,evolucí tvorů za několik milionů let.... ale hlavně to tvoří úžasná hlavní čtyřka "exotů" a jejich vzájemných dialogů, každý z nich je naprosto osobitý a dohromady je to parta na kterou nezapomenete..a český dabing je geniální. ()

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019