Červený trpaslík

• Velká Británie Red Dwarf
Velká Británie, (1988–2020), 36 h 11 min (Minutáž: 25–90 min)

Kamera:

Ed Moore, Ian Adrian

anonyym

První půlka seriálu by byla i za 5*. Krytona jsem si zamilovala, stejně jako kuře Vindaloo, které jsem objevila zas díky Listerovi. Některé hlášky jsou snad už lidové. ()

c0udy

Ten to seriál je prostě bezva. Skvělé hlášky, skvělé postavy, skvělé zápletky. Prostě vše je skvělé. U tohoto sriálu jsem strávil hodiny a další hodiny potom jsem se z toho smál. Musím říc, že je to až neuvěřitelně dobré na dobu, ve které se to natáčelo. Za Listera, za Rimmera, za kocoura, za Krytona a za Hollyho, dávám 5/5. Někdy se na tento seriál kouknu znovu, jen abych se mohl zase naplno smát. Škoda, že už jsem to dokoukal, nesnášim když dobré věci končí. ()

Lady Marcy

Nejlepší sci-fi seriál všech dob. Jedna vtipná hláška za druhou a to britský humor moc nemusím. Mým jasným favoritem je Rimmer posedlý pravidly :D Rimmer: ,,Vražda druhého stupně? Tisíc lidí? To bych si pamatoval. Počítač: Vaše vědomá nedbalost při opravě tepelného štítu způsobila smrt celé posádky jupiterské důlní společnosti Červeného trpaslíka. Rimmer: Jo tohle. " .:D:D ()

Kreveta.punk

Z vlastní zkušenosti bych řekl, že ti co někdy viděli tento seriál se dělí jen na 2 skupiny. Ti, kteří ho uznávají jako naprostej kult a vrchol humoru a potom ti, kteří to prostě nechápou a mají to za naprostou píčovinu. Samozřejmě se s hrdostí hlásím k té první skupině. ()

006.Trevelyan

Vzpomínám si, jak jsem na základní škole, pokaždé když jsem byl nemocný, koukal pořád dokola na Červeného trpaslíka. Pořád dokola myslím opravdu pořád dokola. Dodneška znám každou hlášku. Nejoblíbenější seriál. ()

Rastamania

Červený Trpaslík je můj adoptivní rodič a vůbec mi nevadí, že má nozdry jako vítěznej oblouk a společenskou grácii filcky :)) ()

faborka

Pro mě naprosto kultovní záležitost a už se nemůžu dočkat slíbených dvou sérií. Toto je seriál který si pouštím několikrát za rok, který mám jako tapetu v compu. Rimmer - který v této inkarnaci bohužel dostal tělo bídného poseroutky. Lister - bezcenný vesmírný povaleč a nemytý šmudla . Kryton - který vypadá jako okousaná tužka s gumou na konci. Kocour - se zubama jak druidská svatyně a Holy - který je užitečný jako automat na kondomy ve Vatikánu. Být vesmírné pako je totiž něco jako postižení. ()

Pixu

První série skvělé, zábavné, srandovní, prostě dokonalé. Bohužel pozdější díly už tak trochu ztrácí tempo. ()

mmajjkii

Jubilejní stý komentář jsem si schoval pro Červeného trpaslíka. Kdysi jsem se s ním někde v pozdější části setkal a moc mne nezaujal, hlavní hrdinové působili jako excentrická paka a celé to bylo zvláštní a nesmyslné. Pak jsem ale neměl seriál, který bych sledoval při jídle, a tak jsem jim dal šanci, pěkně od prvního dílu, a zamiloval si je. Pořád jsou to excentrická paka, ale když se díváte od prvního dílu, už Vám seriál nepřijde nesmyslný. Zejména Kocour mi dával zpočátku zabrat, ale později se z něj vyklubala taktéž super čuper postava. Již v několika komentářích jsem zmiňoval jak špatně se hodnotí seriály a zde se mi to opět potvrdilo. Z původních 3 hvězd nyní 5*, IMDb 10/10, bez mrknutí oka. ()

Werrona

Kdysi dávno v dobách, kdy šusťákovka byla v kurzu a člověk byl kapánek mladší, začali dávat na čt2 dost úchylnou věc.Fakt dost divnou úchylnou věc. Opatrně jsem jí zapla a nechápala, co na tom může někdo vidět. Chvíli jsem to bedlivě pozorovala až k pasáži, kdy Lister dojde k malé bílé kopičce a ochutná jí. "Co to je Holy?" "První technik Rimmer," "Co dělá proboha Rimmer na můstku?" "Snaží se kapitánovi vysvětlit, že se mu nepodařilo spravit trysku..." A bylo to jasný na hodně dlouhou dobu, čím budu trávit neděle těsně před půlnocí. RD je nejlepší antidepresivum. Máte blbou náladu, pusťte si Eso Rimmera letícího na krokodýlu a spolehlivě vás přejde. A pokud ne, tak jste divní. ()

Haty

Legenda mezi seriály. Na vyšší úroveň ho celkem netradičně povznáší český dabing. Vladyka jako Kocour je úžasnej. Je to bezedná studna hlášek, které se dají aplikovat na každodenní život a dost často se tak děje :) Kdo se do toho nezažere napoprvé, rozhodně by tomu měl dát druhou šanci, stojí to za to. 98% ()

Danny.cz

Sledovat Červeného trpaslíka je jako brát drogy - je to hloupé, nevhodné, návykové, stydíte se za to sami před sebou a nejspíš to ani není zdravé, ale jakmile s tím jednou začnete, je vám to tak nějak jedno. Protože lze si vůbec tuhle bandu neoblíbit? Ona "kultovnost" je založena především na tom, že nelze naprosto žádnou scénu brát vážně a přestože se občas trapnosti nevyhnete, vtipnost ji vždy přebije. Velkou dírou v seriálu je bohužel sedmá série, která (především kvůli odchodu Chrise Barrieho) od klasického trpaslíkovského nadhledu sklouzla k jakési trapně vykonstruované vážnosti. Osmá však přinesla nejen návrat Rimmera, ale dokonce původního Hollyho v podání Normana Lovetta, který mi celou dobu tolik chyběl. I ta Kochanská do týmu nakonec zapadla a původní část seriálu dostala důstojné ukončení. - 72% ()

fruitixx

Snad nejstarší britkom, který si pamatuji z doby mého mládí. Nostalgicky se nadá hodnotit než 100%, protože to nemá chybu ani dnes, je to hold nadčaová věc. Z dnešní řady anglických sitkomů je to téměř nepřekonatelná klasika. Dokonce je nyní zcela legálně ke shlédnutí na steam.cz ()

Inkognito_CZ

Ikona anglického humoru. Co více dodat? Něco jako hluchá místa tento seriál skutečně nemá. Dovolím si být trochu ofenzivní a řeknu to jednoduše: Jestli se vám nelíbí Červený trpaslík, tak zkrátka nemáte smysl pro humor. Herci nemohli být zvoleni lépe, prostředí a jeho zasazení do budoucnosti je geniálně nevtíravé a co více, jde tu o jeden z mála případů, kdy si dovolím říct, že český dabing strčil do kapsy originál. Nelze se divit, že je trpaslík označován jako kultovní seriál, upřímně se domnívám, že si to žádný jiný ani více nezaslouží. Tolik legendárních hlášek, scén a gagů nemají všechny ostatní sitcomy dohromady. ()

redsparrow

Můj srdeční seriál. Nesmrtelné hlášky a životní postřehy, kvůli kterým se k němu neustále vracím. Komu se dostane pod kůži, bude si ho jako já pouštět do nekonečna. ()

Vodomilec

Nejen pro čtenáře Stopařova průvodce po Galaxii, ale myslím, že právě oni nekonečný vesmír Červeného trpaslíka zvlášť ocení. ()

MKreclik

Viděl jsem jen poslední sérii, možná mi chybí podněty ke smíchu, ale přijde mi to někdy až trapné. Kocour je vyloženě otravnej. ()

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019