Červený trpaslík

• Velká Británie Red Dwarf
Velká Británie, (1988–2020), 36 h 11 min (Minutáž: 25–90 min)

Kamera:

Ed Moore, Ian Adrian

Sayko

Výborný sitcom, který dokáže člověka nadchnout ne jen sprostými a trapnými vtipy, jako například Griffinovi, ale epizody jsou důmyslně vymyšlené, padají nezapomenutelné hlášky a tento seriál dokáže nadchnout nejednoho fanouška sci-fi a dobrého, britského humoru! ()

Pttak

Pro mě je tenhle seriál lék na špatnou náladu. Stačí jeden, dva díly a už jsem zase rád, že jsem na světě :-) ()

sleepcz

Tak trochu přitvrdíme. Čas vyjednávání vypršel. Říkejte si tomu extrém, ale navrhuji, abychom šli tvrdě a bez prodlení zaútočili skutečně masovou letákovou kampaní a zatímco se z ní bude sbírat nasadíme cirkusáky, alegorické vozy, pouliční divadlo a možná i dobročinné koncerty, ano? A pokud to bude málo, lituji, ale přijde čas triček: Mutanti ven!, Vesmírní chameleoni? Ne, děkuji! ... a pokud je tohle nevyžene, pak už nevím co? ()

MadChick

Pro mě naprostá posedlost dohromady jsem viděl všech 52 dílů zhruba 30krát (pouštěl jsem si je před spaním jako večerníček), neuplyne den nebo není situace kdy bych si nevzpomněl na nějakou hlášku... tenhle seriál prostě MILUJI ...100% ()

Midnite

Tento seriál sa dá len milovať až za hrob alebo nenávidieť k smrti. Proste niekomu nesedia šedé interiéry (i keď o ne vôbec nejde) a anglický humor. Jediné, čo sa dá tomuto seriálu naozaj vytknút je, že tých časti je fakt málo. ()

Tristaver

Mám rád slovo KULT, a Red Dwarf je KULT. S výjimkou Dr. House (a několika dalších britcomů + Simpsonů) snad není žádný jiný seriál s takovým množstvím sarkasmů. Dílů je 52, což je, myslím, tak akorát pro pořádné znalce :) Tímhle sitcomem jsem hodně ovlivněný a rozhodně nelituji, že jsem si ho oblíbil. ()

Evora

"Vypadáš jak zvratky. Mohl bys jít na rande se sloním mužem a on by byl ten hezoun."--- "Mohli bychom jet rychleji, Krytone, aby nás nepředbíhali nehybné předměty?"---"Jsi užitečný jako automat na kondomy ve Vatikánu."---"Nemějte strach, všechno na světě se dá logicky vysvětlit. Možná kromě počtu členů Kelly Family."---"Četl si někdy cokoli ze Shakespeara?" "Ne, ale viděl jsem West Side Story, ten western."---"Už vím, co ti dáme k vánocům. Lobotomii a vypolštářovanou celu."--- ()

Wishkah

"Je to stejně šílené jako strčit svoje nádobíčko lvovi do tlamy a třít mu rozkrok mokrou houbou."....seriál s takovou palbou hlášek jaká se snad v žádném jiném seriálu nevyskytuje. ()

Káronoš

Sice je Red Dwarf užitečný asi jako automat na kondomy ve Vatikáně, však označení K-U-L-T-O-V-K-A mu nikdo nesebere. Proklatě zábavné, satirické až to u srdce bolí a naprosto ojedinělé příhody nejzábavnější posádky celého vesmíru. David "miluju kari" Lister - netalentovaný decibelový maniak se svým spuchlým smradem ponožek z jeho prádelního koše, který po prvním nádechu přirovnáte spíše k ranní stolici King Konga. Egoistický kocour, kterému chybí málo k tomu, aby ho kvůli své kráse zakázali. „Maa-gooor" Kryton - Chachumbabu (Vykuk v plechovém rouše) s fiktivní analýzou různých druhů ovoce (vede banán). Počítačový transvestita Holly s IQ větším než hnusný plesnivý povidlo, který má důvtip a šarm německýho ovčáka po transplantaci hlavy či 6000 učitelů tělocviku. Nakonec neurotický narušený pomatenec, dinosauří kůže, prolhanej úskočnej a sviňskej prevít s šarmem a společenskou grácií filcky alá hologram Rimmer - karikatura muže, jež by nepřelstila ani čajový pytlík. Tato ďábelská parta se ubírá vesmírem jako chrchel plovoucí v toaletní míse života a vtáhne každého návykového diváka do svého huňatého náručí, ať jste praštěnej brejlatej prznitel dětí nebo slizkej had s morálkou kudlanky nábožný, dwarfománie je neúprosná a nevyhnutelná. Lepší sitcom by ani malicherný byrokratický hnidopich nevymyslel. Hodnocení: 10/10. „Kosmu zdar". ()

melkor323

Its cold outside theres no kind of atmosphere I am all alone, more or less Let me fly, far away from here fun fun fun in the sun sun sun I want to lie, shipwreckd & komatose drinking fresh mango juice goldfisher drumbeling my toes fun fun fun in the sun sun sun fun fun fun in the sun sun sun suuunnnnnn ()

jasiska

Keď som RD začala pozerať, vôbec mi nedochádzalo, čo na tom ľudia vidia. Po nejakých pár epizódach by ma od toho neboli odtiahli ani párom volov. Najlepšia postava - Rimmer. Najlepší diel ever - Kennedyho (samo)vražda. ()

Schuldiner

Humor, který mě prostě odrovnal... Originální, jedinečné.. Postavy Rimmera, Listera, Kryťáka a Kocoura mě rozesmívají už jen při jakékoliv vzpomínce na nějakou jejich hlášku... Hlavně rozhovory Rimmera a Listera...u těch jsem kolikrát brečel smíchy.. Kéž by se v tom 99.roce nezasekli a točili dál... Sakra....prostě tenhle seriál...vždycky, když ho sleduju, stává se ze mě neomarxistickej nihilistickej anarchista:-) ()

unagi

Perfektný seriál (1-6) so svojským humorom! Na pobavenie odporučam všetkým ! JA SOM RIMMER :D to je frajer! ()

D.Snake

Na tento seriál bych se mohl dívat pořád dokola (a taky to tak vlastně i dělám :)). Myslím, že tedle sitcom už nikdy nebude překonán. 10/10 ()

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019