Červený trpaslík

• Velká Británie Red Dwarf
Velká Británie, (1988–2020), 36 h 11 min (Minutáž: 25–90 min)

Kamera:

Ed Moore, Ian Adrian

Bohdy67

Kult jedne scifi generace lumíků... Tedy kazdeho z nas kdo s timto serialem vyrůstal...Britský humor v té nejlepší podobě. 52 původních dílů z toho pár průměrných,ale většina naprosto fenomenálních. Vrchol bych viděl mezi třetí a šestou řadou, kde nebyl téměř slabý díl. V té sedmé se projevil odchod jednoho ze scénárist a taky změna směru natáčení (absence publika)...Nicméně stále ještě velmi dobré pokračování kultovního seroše... Osmá série byla i díky dvoj a trojdílu už tak nějak divná. Nedá se říct, že by byla špatná, po stránce humoru možná jedna z nejlepších,ale už to prostě nebyl ten starý dobrý trpaslík... Avšak to co následovalo, nikdy přijít nemělo. Zpátky na zemi, byl nesmysl vytržený naprosto z fenomenálního děje RW.Prostě toto mezidobí se opravdu nepovedlo. To nejnovější desátá série to už je jiné kafe, ikdyž zašlou slávu to podle mě už seriálu nevrátí... Myslím, že kdyby těch 52 dílů završili famózním celovečerňákem a dali pak RED DWARF spát, že by udělali tvůrci nejlépe...98% ()

Hrobař

Seriál mého dětství, postdětství, puberty, postpuberty a předpokládám že i blízké dospělosti. Po seriálu jsem shltal další Grantovy solo-knihy a nemůžu se dočkat jak po úspěchu Xté série začne další řada. Srdeční záležitost ()

Otan

Nechci propadat kultu.Rozhodně jsem neviděl všechny díly.A přece - je to to lepší ,co nám sitcomi nabízejí.Po každé se musím smát,když vidím toho frajera,jak to štětkou natírá... ()

babuška

Tak tohle je opradu něco, ty komentáře a zápletky. Tak na Rimsiho a Listiho a Kocoura s Krytonem a taky na tu ošklivou fotku. ()

Nemesis

Rovné 3 hviezdy. To je divné, britské záležitosti milujem, ale Red dwarfa som si nikdy neobľúbil. Skúšal som zatiaľ len 1. sériu a nechytilo ma to. Pomaly začínam pochybovať či sa k nemu niekedy vrátim, ak hej, snáď ma chytí a hodnotenie pôjde hore. Tento seriál asi vážne musíte milovať alebo nenávidieť. ()

Rain

,,Proč neposloucháš skutečnou klasiku, jako Mozarta, Mendelssohna, nebo Motorhead?,, hlasky, ktore by som mohol takto dalej sukat z rukava aj pol dna. Mohol by som puzit nespocetne mnozstvo superaltiv, ale naco..., vsetko uz bolo povedane. Toto je proste KULT! ()

KKKubislav

Seriál který i přes občasné chyby a několika stech shlédnutích dokáže pořád příjemně pobavit. Každý by měl tento seriál vidět. Já osobně tento seriál považuji za nejlepší komedii co jsem viděl. ()

Lokitre

„Jsem Holly, lodní počítač s IQ 6000. Což je stejně jako má 6000 učitelů tělocviku." Sitcom plný vtipných hlášek a někdy až černého humoru, na který je radost se koukat. Hoši z Trpaslíka jsou prostě nenahraditelní. Doporučuji všem, kdo dokáží ocenit dobrou zábavu. ()

Rhapsody91

Tak ku tomuto skvostu som sa dostal tak pred 10 rokmi a musím povedať ,že ďakujem bohu za to, inak by som prišiel asi o jeden z najlepšich sitcomov v histórii vobec. Skvelý česky dabing tomu asi trochu pomohol inak by ma to tak nebavilo. Teším sa na dabované diely série X, a vlastne na čo čakať: pripravím si kuře vindaloo a Don Perignon do půllitru a idem skuknúť trpaslíka od znovu :-) . ()

salokin

Britové dělají to, co umí nejlíp. Trpaslík patří k naprosté špičce a lituju každého, kdo s touhle partičkou ještě neměl žádnou zkušenost. I když současně i trochu závidím, protože takový lidé mají ještě všechny ty (většinou) naprosto geniální epizody před sebou, zatímco mě nezbývá nic jiného, než si to procházet zas a znova. Naštěstí to tady funguje i po x shlédnutích a já se nepřestávám bavit. ()

Jevablo

Jsem trochu rozpolcený. Když jsem viděl první díl, přišlo mi, že seriál ztratí dech po pár dílech a za chvíli takříkajíc "nebude o čem hrát". To se nepotvrdilo, na druhou stranu nikdy jsem nepochopil, jak se někdo může dívat na xxx-tou řadu se stále stejným nadšením. Ale abych jen nepomlouval - postava Dwaynea Dibbleyho je legendární a už kvůli ní je dobře, že seriál vznikl! ()

tuctovychlap

Galadriel sa mýli..existuje aj tretia kategória divákov: ktorým je to po niekoľkých epizódach šum, eventuálne fuck, resp. šum-a-fuck.. ()

Unrealik

Původně jsem dal tři hvězdičky, ale zvedám na čtyři. A to díky tomu, že seriál jde v pohodě vidět znovu. Navíc se objevila opět silnější série, desátá. Jedenáctá série mi přišla zase průměrná, čekal jsem více. Dvanáctá série se ke konci zlepšila, začátek byl slabý. ()

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019