Černý anděl

• USA Dark Angel
USA, (2000–2002), 31 h 10 min (Minutáž: 43–86 min)

Joel McNeely

Jessica Alba, Michael Weatherly, Richard Gunn, J.C. MacKenzie, Valarie Rae Miller, John Savage, Jensen Ackles, Alimi Ballard, Martin Cummins, Kevin Durand (více)

Geneticky vytvořené mladé ženě se podařilo utéct z vojenské laboratoře a okamžitě splynout se světem lidí. Pracuje jako oni a dokonce poznává lásku. Snaží se však najít prototypy lidí jako je ona.... (oficiální text distributora)

numan

Jessica Alba je taková rošomilá feneška s velikejma vošiškama, ale série to není špatná. Mnohem lepší by ovšem byla, kdyby Max hrála jiná herečka a hlavně kdyby k tomu byla úplně jiná muzika. Ovšem faktem je, že se ten oprudentní rnb/hipec do postkatastrofické špíny po Impulsu hodí. Díl postavený na Sibeliově klasice "Valse Triste" pak funguje jako učiněný balzám na duši. ()

Superpero

Megahustej seriál, kterej se mi naprosto fanaticky líbí. Lví podíl na tom samozřejmě má krásná a dobře hrající Jessica Alba. A dokonce Michael Weatherly už mi přestal vadit. Je to svižně natočený a hustý, příjemné překvapení je John Savage v roli hlavního záporáka. Bohužel po naprosto koulervoucí a geniální první sérii přišla velice podprůměrná série druhá, ale holt nikdo a nic není dokonalé. ()

Heroine odpad!

Je hodně filmů, které jsou pouze pro zvyšování sebevědomí pánům (jakýkoli James Bond, téměř cokoli se Schwarzeneggerem, atd.), a je jich i hodně pro zvyšování sebevědomí dámám (tuším že letošní Zkrat nebude výjimka). Tenhle seriál rozhodně patří do té druhé kategorie. Je to ale ryzí béčko se vším všudy, ať už je to pekelný scénář, pokulhávající logika, směšné postavy, příšerné kostýmy, debilní dialogy, pitomý příběh... Je to zkrátka fakt hrůza. Jessica Alba hraje fakt slabě, sexy je asi jako dvanáctiletá chudinka s IQ asi jako brokolice, a k tomu mi připadá strašně ošklivá v obličeji. Ale dobře, dokážu si představit že to leckterý nedospělý chlapec neprokoukne... Že ale nikomu nepřijde už jenom celý ten nápad úplně debilní? Supersexy kočka, silnější než Pipi Dlouhá Punčocha, která skáče po hlavě ze střechy, nosí opnutý leginy a krátký tričko, v noci nikdy nespí ale jezdí na motorce, umí všechny bojový sporty, nikdo jí v ničem nepřemůže, a k tomu je tak NEODOLATELNĚ KRÁSNÁ?!? No sory, ale mě to zní jako totální ptákovina! ()

CBD

Nemohu nabídnout objektivní hodnocení, protože to u srdečních záležitostí dost dobře nejde. První série skvělá, druhá bohužel už jen místy. Atmosféra všudypřítomného útlaku, bezradnost hrdinů i nenaplněné vztahy je to, co tenhle seriál pohání a snad je jen dobře, že namísto toho, aby mu nedošel dech, byl zrušen a hezky (ne)dokončen. ()

Laerry

Přesně takhle si představuji postapokalyptickou budoucnost. Chaos, špína, bída... a jako jediná obrana proti tomu všemu je všudypřítomný černý humor. Sci-fi moc nemusím, kvůli tomu, jak se vždycky snaží brát smrtelně vážně a důležitě, i když se na scéně odehrávají kraviny nejtěžšího kalibru (nemluvě o trapných kostýmech a rekvizitách) - ale DA je oproti tomu civilní a místy i komorní příběh o přežívání lidského druhu - mezi který se přimíchají geneticky upravení jedinci a snaží se zapadnout... Oni za svůj "mutantní stav" nemůžou, přesto je lidi odsuzují a nenávidí - a TOHLE není sci-fi, ale bohužel každodenní realita. Zvláštní věc je, že i přes své nesporné kvality, má seriál poměrně nízké hodnocení - a přitom jeho tvůrcem je "veleslavený" James Cameron. ()

• První sezona končí a začíná stejnými větami "Sometimes it seems like it happened to someone else, like maybe it was a story I heard. Even though I know it happened." Max ji říká v prvním dílu na vrcholu Space Needle a na tom samém místě ji řekne Lohan v posledním dílu. (TomikZlesa)
  • Maxův čárový kód je 332960073452, Zackův 330417291599´a Alecův kód je 331845739494. Tinga má čárový kód 331450074656. Brinův čárový kód je 331280315734. (TomikZlesa)
  • Carlos Trillo a Carlos Meglia, tvůrci komiksové série Cybersix, podali na Jamese Camerona a společnost Century Fox žalobu pro plagiátorství. Pro nedostatek financí však žalobu později stáhli. (Terva)

Pilná včelka Cameron

Pilná včelka Cameron

27.12.2006

Nepočítajíc dokumentární štěky a televizní produkce typu Černý anděl, James Cameron toho za poslední dekádu moc nevyprodukoval. Ono je pravda, že po oscarovém kombajnu typu Titanic ani nebylo kam… (více)