Zákon a pořádek: Zločinné úmysly

• Česko Právo a pořádek: Zločinné úmysly (více)
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (2001–2011), 140 h 13 min (Minutáž: 42–46 min)

Kathryn Erbe, Vincent D'Onofrio, Jamey Sheridan, Courtney B. Vance, Eric Bogosian, Tomas Arana, Chris Noth, Jeff Goldblum, Jay O. Sanders, Waleed Zuaiter (více)

Newyorské policejní oddělení se zabývá šetřením těch nejzávažnějších a nejsložitějších případů ve městě. Tým bezchybných vyšetřovatelů vede excentrický detektiv Robert Goren, jenž má neuvěřitelný dar odhalit s logikou sobě vlastní skryté okolnosti i toho nejzapeklitějšího případu. Při složitém řešení nejtěžších zločinů mu pomáhá detektiv Alexandra Eamesová a u soudu má hlavní slovo jejich kolega, státní zástupce Ron Carver. Originální náměty, sympatičtí detektivové a špetka ironie je nejlepším kořením tohoto výjimečného seriálového počinu. (oficiální text distributora)

Ondra16

Jistě velmi napínavé a působivé, to vám neberu, jenže někdy jsou vyšetřovatelé dokonce tvrdší než zločinci, to bych opravdu nečekal. Sice pokaždé dokáží "zmákout" případ jen s pomocí nátlaku a nenápadného odkrývání pravdy, ale při prvním opakování závěrečného vypjatého finále, kdy jsou postupně všichni podezřelí odhalováni a navzájem na sebe hází co se jen dá vás to už začne nudit. Nicméně Vincent je skutečně sympaťák, to musím uznat. ()

Beagle

Už jen ten název je solidní jako kafe a krabice koblih na stole v policejní služebně. Zákon a pořádek je taková civilní, poctivá detektvní práce s uvěřitelnými zápletkami a charismatem Vincenta D´Onofria v jedné z hlavních rolí. Přiznám se, začala jsem pro něj mít díky tomuhle seriálu trochu slabost.__Musím přiznat, že se mi docela líbí série, kterou v současnosti vysílá TV Nova, tedy série s obsazaním Jeff Goldblum - Saffron Burrows - Mary Elizabeth Mastrantonio. Jde o docela slušnou alternativu Vincenta D´Onofria a jeho parťačky Erbeové. ()

Ravi

Po třech sériích nechávám hodnocení na 85% = 4/5. Tenhle seriál je jeden z nejkvalitnějších svého druhu a D'Onofriovi role sedla, jako ušitá. Ale některé díly jsou slabé, některé naopak velmi silné. Seriál je dost nevyvážený. Jenže na psychologické šachy, které se tudějí, divák není zrovna zvyklý. Takže sledovat se vyplatí. Jo, ale sledovat jeden díl za druhým nedoporučuji. ()

majklfly

Vincent D'Onofrio - tajemný muž, u kterého jsem si ani za nic nemohl vzpomenout, odkud ho znám. Správná detektivka u mě musí mít silně kladnou hlavní postavu, které má něco...a to Vincent rozhodně má. Upřený pohled na lidi, způsob konfrontování lidí s fakty a psychické ovlivňování. Celý ten seriál stojí na něm a já jsem za to moc rád... ()

Jara.Cimrman.jr

Miluji americké padouchy. Oni jsou prostě tak skvělí. Takový český padouch zafláká místo činu svou DNA, svými prsty zanechá otisky na všem neodcizeném, nechá se při činu natočit průmyslovou kamerou a ještě ho při tom vidí tucet svědků, ale on zatlouká a zatlouká a zatlouká. Jeho americký kolega je však jiný frajer - tedy alespoň v tomto seriálu. Okamžitě se svědomitě sesype pod váhou pouhé logické konstrukce detektiva, přizná se i k tomu, co nikdy neudělal a ještě poskytne dostatek důkazů o své vině. Rozhodně netvrdím, že by mne to vyloženě nebavilo, ale ten stále stejný systém vyšetřování není natolik výživný, abych si na něm pravidelně pochutnával. ()

Zemřel Peter Bogdanovich

Zemřel Peter Bogdanovich

06.01.2022

V prvních dnech nového roku přichází smutná zpráva pro celý svět filmu. Ve věku 82 let zemřel americký režisér, scenárista, herec, producent, filmový kritik, historik a v prvé řadě cinefil, Peter… (více)