Krok za krokem

Komedie / Rodinný / Romantický
USA, (1991–1998), 58 h 40 min (Minutáž: 22 min)

Kamera:

Tony Askins

pt93

Jako dítě jsem tento seriál doslova miloval. V dospělém věku už vidím v některých epizodách občasné trapné scény, které by tam ani být nemusely. Pořád mám ale ten seriál rád. Jen jedna důležitá věc. Alespoň pro mou osobu. Co musel odejít Kouďák a přišel tam ten francouzskej buzík, šel seriál do prdele. ()

vecnaAmbra

Sledujem po dlhšej dobe znova a popravde už okolo stredu tretej série je to s prezentovaním dokonalej americkej rodinky, ktorá si vždy všetko vysvetlí a vzájomne sa ospravedlní takmer na zvracanie a ani tá atmosféra už nie je vždy taká pohodová, ale seriál bol až do konca štvrtej rady ešte stále plný výborných hlášok a pohoda sa celkom nevytratila, aj keď decká už boli staršie. / Vlastne celá štvrtá séria aj kde je Carol tehotná je špica, akurát pretrpím typické "Mužu s tebou mluvit?" Trebárs časť 04-15- polemiku o Adamovi a Eve vymýšľal snáď génius. A Cody je proste fenomén, ani sa nechce veriť, že by ten herec nebol taký aj v skutočnosti. Také postavy sú jednoducho nenahraditeľné. Ono keď sa začnú v seriáli točiť napr. nejaké fiktívne pohľady do budúcnosti postáv, je to znakom toho, že tvorcom dochádzajú nápady a seriál je čoraz viac vtipný nasilu ako naozaj. Prvé diely však zostávajú veľkou nostalgickou srdcovkou a spomienkou na to, ako sme sa večer ponáhľali k televízii (počas dlhej úvodnej znelky sa ešte stihlo odskočiť po niečo dobré pod zub) a tiež na spolužiaka na základke notoricky napodobňujúceho (neúspešne) Codyho. Prekvapilo ma, že Suzanne Somers sa narodila v roku 1946, čo by znamenalo že v 1991, kedy sa seriál začal natáčať mala už 45 rokov, pritom v tretej sérii sama hrá, že má 40. Tak to klobúk dole pred jej postavou a kondíciou. Ale všetci boli výborní, keď už spomínate svoje obľúbené postavy, veď taký J.T. predsa tiež nemal chybu. ()

DiableBlanc

Nadčasový ...až nedávno mi došla ovšem absence Codyho a je tohoto charakteru prostě škoda :// jeho nástupci nezvládli nahrazení ani v 50% rozsahu ...ale i scény z porodu nebo těhotenství či při výchově dětí jsou pojaty tak, že jako dítě/puberťáka Vás "vychovávaj" dětští hrdinové a v dospělosti jsou vzorem Carol a Frank ()

Gilmak

Seriál mých mladých let, dobrá oddechovka, dobře napsaný scénář. Kouďák asi jedna z nejlepších seriálových postav 90. let.  85%       P.S. Nejhorší komentář: Oscar ()

Dzanecki

Není třeba snad ani představovat tento sitcom. Dvě rodiny spojí své osudy a vytvářejí tím tak jednu novou obrovskou rodinu, ve které se každý musí prokousat a najít si cestu navzájem. Příběh je super, vtipy velmi povedené a každý z herců svojí roli zahrál, až na výjimky, dokonale. Pár přešlapů tam ale za mě je. Přiznám se, že subjektivně každý ideální a poučný konec mě už nudil. Věděl jsem totiž už při začátku zápletky, jak to dopadne, což na rozdíl od jiných sitcomů šlo předvídat hůře či nikoli.  Neříkám, že dobrý a spravedlivý konec je špatný, ale když už jde o 100. díl, působí to už fádně. Z tohoto důvodu a dalších menších bezvýznamných šrámů dávám 4*, jelikož se jedná o legendární seriál. ()

Zemřel herec a komik Fred Willard

Zemřel herec a komik Fred Willard