Dallas

• USA Dallas
USA, (1978–1991), 286 h 25 min (Minutáž: 34–95 min)

David Jacobs

Larry Hagman, Barbara Bel Geddes, Lesley-Anne Down, Patrick Duffy, Linda Gray, Ken Kercheval, Steve Kanaly, Howard Keel, George Kennedy, Jenilee Harrison (více)

Sága rodu Ewingovcov, bohatej rodiny na čele s patriarchom Johnom Rosssom Jockom Ewingom (JIM DAVIS), zakladateľom naftárskej spoločnosti Ewing Oil. Starý pán má manželku Eleanor Miss Ellie (BARBARA BEL GEDDESOVÁ), ktorá sa oddane stará o rodinné sídlo Southfork Ranch a troch synov. John Ross J. R. Ewing (LARRY HAGMAN) je neobmedzený vládca rodinnej firmy Ewing Oil, ktorú riadi železnou rukou už celé desaťročia. Oženil sa s bývalou Miss Texas, Sue Ellen Shepardovou (LINDA GRAYOVÁ). Bobby (PATRICK DUFFY) je milý a slušný chlapík, ktorý sa oženil s Pamelou Barnesovou (VICTORIA PRINCIPALOVÁ), dcérou Ewingovho obchodného rivala. Tretí syn Garrison Arthur Gary (TED SHACKELFORT) sa tak trocha nevydaril - otec ho považuje za odpadlíka rodiny a preto sa radšej odsťahoval do Kalifornie aj so svojou manželkou Valene (JOAN VAN ARKOVÁ). (oficiální text distributora)

lola3121

Jeden z prvních seriálů z americké produkce, který nám naservírovala TV Nova blahé paměti. Čuměl na to celý národ, všichni prožívali problémy texaských milionářů a Bobbyho "zmrtvýchvstání" rozbouřilo emoce v mnohých rodinách. A takovej padouch jako J.R.Ewing už se taky hned tak neobjeví, takže dávám s čistým svědomím 4 hvězdy. ()

BoPo

Nekonečný seriál s veľkým množstvom postáv, pričom len jedna bola zaujímavá. A to bol samozrejme J. R. Ewing. Inak len Dallas dokázal natočiť 30 dielov a potom divákovi oznámiť, že to celé bol len sen jednej z postáv. Z dnešného pohľadu však príbehovo ani svojím tempom, už jednoducho nespĺňa aktuálne parametre. ()

woody

Trapné figurky, hloupé dialogy, "olsnivé" zápletky.A samozřejmě J.R.Ten je tak prohnilý(a směšný) až to pěkné není.Ale ve srovnání s typem těch latinsko-amerických zhovadilostí je to rodinná sága od Viscontiho a tak je mi ctí dát mu tu symbolickou hvězdičku.Ta druhá je z nostalgie a taky z toho že v Česku měl poslední díl sledovanost asi tak srovnatelnou s americkým vysíláním 256. dílu M.A.S.H.e.Jenže tam ho vysílali kvůli jeho kvalitě i na obrazovce na Wall Streat. ()

RadimFišer

Pro mě první americký seriál. Je tak skutečný a zasvětil celý náš stát do bohatství ameriky. Podle mě lidé co jedou do Texasu, tak tam jedou kvůli tomuto seriálu. Je to opravdu zasvěcený film. Modlil jsem se, aby mě mamka pustila z postele a já se mohl dívat. Klidně jsem spal odpoledne, abych se mohl dívat na mého oblíbeného Bobbyho a Suelin. Postupně jak jsem dospíval jsem si však uvědomil, že ve světě je více vyjímečný a obdivovaný Jear. Ano, ten velký vůdce ropné společnosti, který po nějaké době přijede ve velké limuzíně a převezme kontrolu nad společností. Nikdo neví kde byl, jenom on sám. Nikomu to nevysvětluje pořádně, on je pro mě vzor muže. Nasadil sám sebe na lajnu svého otce, který byl velmi tvrdý a mrzelo mě, že musel zemřít. Společně dělali s Jearem skvělou dvojku, když ho usměrnoval. Líbili se mi jeho boje s konkurencí, jeho jízlivá kritika, která druhé naprosto umlčovala a dostávala na kolena k zemi. Jear navěky !! ()

zette

Ac nejsem velky serialovy fanousek, Dallas jsem si vychutnal na ceskych obrazovkach dvakrat. A vychutnal myslim doopravdy. Mam pocit, ze jsem v te dobe nebyl jediny, kdo byl zvedavy na dalsi a dalsi dily, co zase J. R. provede a tech 36% hodnoceni vnimam jako spise pokrytecke. Snad nejlepsi hrany serial takovych rozmeru. Skoda dilu bez Bobbyho, to byl zabity cas sledovat cca 30 fiktivnich dilu... Nejlepsi postavy: J. R., Sue Ellen, Cliff Burns, kdo mi pak pil krev byl Ray s manzelkou, Bobby a Miss Ellie. Na tento serial se neda zapomenout a treba hlaska J. R. k Sue Ellen: " Jedine, co ses na Southforku naucila je, ze vodka nejde citit z ust " je nesmrtelna! ()

• J.R. prý měl 78 milenek! (Kulmon)
  • V díle 85 (české verze) ve 23. minutě dochází k rozdělení 100% akcií Ewing Oil. Podíly v rodině jsou rozděleny následovně: Eleanor Southworth Ewing 30%, John Ross Ewing II 20%, Bobby James Ewing 20%, Garrison Arthur Ewing 20%, Ray Crabbs Ewing 10%, John Ross Ewing III 10%. Což je dohromady 110%. V následujícím díle ale Garrison v rozhovoru s J.R. říká, že má 10% hlasů. (Pavlátko)
  • Producenti chtěli po smrti Jima Davise, který hrál Jocka Ewinga, jeho postavu vrátit, ale fanoušci byli striktně proti, aby jej hrál někdo jiný. (Kulmon)

Dallas plný hvězd

Dallas plný hvězd

15.03.2006

Plánovaná snaha oživit legendu mezi americkými nekonečnými seriály začíná dostávat konkrétnější obrysy. O tom, že se celovečerní verze Dallasu ujme režisér Robert Luketic, fanoušci naftařské rodiny… (více)

To teda bude Dallas!

To teda bude Dallas!

07.10.2005

Dallas je věčný, to všichni víme. Ale bude i jeho celovečerní verze? Herecké obsazení je totiž stále dosti nejisté. Jací jsou zatím kandidáti? J.R.Ewing, John Travolta váhá, Mel Gibson má stále na… (více)