Gilmorova děvčata

• USA Gilmore Girls (více)
Drama / Rodinný / Komedie
USA, (2000–2007), 116 h 19 min (Minutáž: 40–60 min)

Lauren Graham, Alexis Bledel, Scott Patterson, Kelly Bishop, Melissa McCarthy, Edward Herrmann, Keiko Agena, Liza Weil, Yanic Truesdale, Liz Torres (více)

Vítejte ve Stars Hollow v Connecticutu. Okouzlující, malé a tak trošku zastrčené městečko proslulo idylicky zelenými trávníky před malebnými dřevěnými domy a tolika podivuhodnými postavičkami, že hravě zalidní každou slavnost, vinobraní nebo piknik. Právě tady se setkáváme s tvrdohlavou třicátnicí Lauren Gilmorovou (Lauren Grahamová), která si zařídí pěkný, pohodlný, kávou provoněný život nejen pro sebe, ale i pro svou podobně umíněnou dospívající dceru Rory (Alexis Bledelová). Jenže když Rory přestává snít o budoucích studiích na privátní škole a Harvardově univerzitě, a místo toho se zaměří na kluky a vlastní dospěláckou soběstačnost, Lauren v ní najednou vidí stejnou rebelku, jakou byla sama – před 16 lety. Slavný komediálně dramatický seriál Gilmorova děvčata zaujal zvídavé diváky a nadchnul náročné kritiky. Zaměřuje se na vztah mladé nekonvenční matky s inteligentní náctiletou dcerou a jeho hlavním tématem jsou trable s rodinou, láskou, přátelstvím, vzděláváním, ambicemi, zklamáním a generačními i společenskými rozdíly. Pečlivě promyšlené zápletky jsou prošpikované zábavnými popkulturními vtípky a narážkami. (TV Prima)

Diskuze

Nevada

Nevada (hodnocení, recenze)

lola10

Nic nového. Tohle je 2 měsíce staré, ze setkání tvůrců seriálu s fanoušky:

Sherman-Palladino ale všechny spekulace zase dala k ledu. „Omlouvám se, ale aktuálně se nic nepřipravuje. Je tu ale plus: Nikdo tady na pódiu se nenávidí. To je hodně důležitý krok. Muselo by do sebe všechno zapadnout – správný formát, načasování, rozpočet – jistým způsobem by to byla pocta. Pokud na to někdy dojde, myslím, že po tom všichni skočíme." Všichni herci souhlasně přikyvovali. Ohledně formátu (film, minisérie...) tvůrkyně uvedla, že netuší, protože „to není reálné". Nicméně slíbila, že pokud to toho půjdou, udělají to správně.

na příspěvěk reagoval lola10

lola10

lola10 (hodnocení, recenze)

Zdravím :) Slyšel někdo o nějakých nových informacích o filmu - závěru a zakončení Gilmorek ? :)

na příspěvěk reagoval Nevada

Nevada

Nevada (hodnocení, recenze)

O filmu se příležitostně mluví od konce natáčení seriálu. Je to spíš zbožné přání aktérů.

Sinecod

Sinecod (hodnocení, recenze)

Tom Riddle

Mně se líbí oboje stejně, akorát mám problém s Rory v originálním znění, protože mi přijde, že mluví, jako kdyby tam ani nebyla, nijak neintonuje, je to, jako kdyby byla ve škole a měla říct referát před celou školou. Jinak je prostě miluji a přeju si žít ve stejném městě jako Stars Hollow. I s Taylorem:)

simon84

simon84 (hodnocení, recenze)

kurzan

jj, tuším, že se tohle ukazuje na nějakém příkladě kdy lidé hádali váhu býka na dražbě... jednotlivě velmi špatně, ale celkový průměr byl velmi přesný. je to pojmenovaný nějak jako rozhodování velké skupiny, kdy ta skupina se rozhoduje lépe než jednotlivci. :-)

Tom Riddle

Tom Riddle (hodnocení, recenze)

Já momentálně sjíždím Gilmorky v originále, a jak jsem vždycky chválil dabing, musím říct, že originál je minimálně o třídu lepší. Vyžaduje to ovšem pokročilou angličtinu :D

na příspěvěk reagoval Sinecod

kurzan (hodnocení, recenze)

Jeste takove PS - CSFd uz je takhle totiz pomerne specificke prostredi prave deformovane co se tyce vstupnich udaju (hodnoceni), jelikoz sem prispiva specificky typ lidi - nicmene je to kryto z velke vetsiny tim, ze vysledne udaje opet vyuziva ta sama ci alespon obdobna skupina. Pokud ovsem stanovite pro hodnotitele jeste tvrdsi kriteria, ohnete onu statistiku jiz do te miry, ze bude nepouzitelna i pro uzivatele CSFD...

kajda.l

Presne to, co popisujete, je pristup, ktery je v ramci serveru typu CSFD absolutne chybny - je to jakasi snaha o objektivizaci vlastniho hodnoceni v dobre vire, ze takto dojde i k vetsi objektivite celkoveho vysledku. Tak to ovsem neni - takovy postup naopak celkove hodnoceni zkresluje. Statisticky je z ciste matematickeho hlediska naopak u takovychto databazovych systemu nejlepsi, pokud kazdy hodnoti zcela subjektivne a az naslednou analyzou souboru prvku nam vypadne jakesi "objektivni" cislo - samozrejme v pripade CSFD se nam zobrazuje prumer, coz neni jedine a mnohdy ani nejlepsi ukazatel a bylo by urcite zajimave mit u nekterych filmu k dispozici i median (ktery by vas a vam podobne asi zajimal hodne, jelikoz by prave eliminoval vliv tech lidi, co maji vyrazne odlisny nazor na film nez vetsina) ci treba nekterou z odchylek, at uz kvadratickou ci nejakou jinou, to vsak nic nemeni na tom, ze pokud zacnete upravovat jiz vstupni data tim, ze se je budete snazit objektivizovat, koncovy vysledek tim znicite. Vice viz nejaka ucebnice statistiky ci teorie velkych cisel a pod.

na příspěvěk reagoval simon84

kajda.l

kajda.l (hodnocení, recenze)

Aby mě silně znechutila jediná libovolná epizoda kteréhokoliv seriálu, to se mi ještě nestalo, ale budiž. Možná je to i tím, že si snažím vybírat, co by mě mohlo zaujmout. Hodnotit po jednom díle je blbost, ať už hodnotitel dává odpad nebo pět hvězd. Chápu, že CSFD není objektivní databází, ale hodit odpad a přitom se zde na diskuzi "poplácat po rameni" před fanoušky mi přijde pokrytecké.

Hodnotit by se dle mého, alespoň jak já to mám nastavené mělo po určitém opravdu viděném vzorku epizod. Já seriály hodnotím, po prví dokoukané sérii (když dokoukám).

na příspěvěk reagoval kurzan

Céčko

Tohle sice muze platit u tech traileru nicmene u epizod serialu, je to ze samotne podstaty serveru, ktery je zalozen na tom, ze se snazi vytvorit ze souboru subjektivnich hodnoceni pomoci kvantifikace jakesi "objektivni" cislo, totalni pitomost. Vasim pristupem by dochazelo k automatickemu vykyvu te statisticke hodnoty smerem k vyssim cislum, jelikoz logicky lide, ktere serial nezaujme, respektive je tak zhnusi po jedne epizode, ze mu jsou odhodlani dat odpad, se nebudou na dalsi epizodu divat. V konecnem dusledku by serial (s navazujicimi epizodami) cim by byl horsi tim by mel vyssi hodnoceni, jelikoz by jej hodnotili pouze jeho skalni fanousci, protoze zbylych 99% osob by po shlednuti jednoho dilu bylo tak znechuceno, ze by si jiz nikdy zadny nepustilo a tudiz by nemelo pravo hlasovat....

Céčko

Céčko (hodnocení, recenze)

Když někdo napíše o diskuze k seriálu, že mu dal po jedné epizodě odpad, tak to není diskutér, ale troll. S tím nemá cenu se objektivně bavit. Je přišel marnit čas ostatních a pokusit se nasrat co nejvíc lidí.

Na čsfd je hodně individuí. Někteří dají odpad po jedné epizodě, jiní po traileru, další po tom samém dávají 5*.

Gilmorky nejsou tip seriálu, co by se měl hodnotit po jednom díle, protože tam je spousta věcí na pokračování. Není to jako přátelé, kde si prostě zapnete jakýkoliv díl (všechny mají začátek a konec a nějakou nadlinku Ross+Rachel, Chandler + Monica nemusíte znát).

na příspěvěk reagoval kurzan

Sinecod

Sinecod (hodnocení, recenze)

Helejďte, nepamatujete si v jakém díle, nebo alespoň jaká serie (šestá sedmá) bylo jak Sookie a Jackson tahaj ten pytel trávy přes náměstí?

Lulu13

Lulu13 (hodnocení, recenze)

Tiež som mala veľa krát nutkanie dať seriálu po jednej časti odpad, ale nikdy som tak nespravila, pretože mi to proste nepríde fér takto hodnotiť. Inak súhlasím s predchádzajúcim názorom, v Gilmorkách je také množstvo vtipov a narážok na filmy, osobnosti atď. že sa na prvý krát nikdy nedajú vstrebať všetky. Niektoré mi došli až po pozretí v originálnom znení, pretože CZ predklad je veľa krát úplne odlišný a niektoré fóry tak úplne pochová....

Kuzzie

Kuzzie (hodnocení, recenze)

Taky se mi stalo, že mi byl nějakej seriál tak strašně nesympatickej, že jsem mu chtěla dát odpad po několika minutách. Takže to asi chápu, ale Gilmorky jsou opravdu seriál, ke ktrému jsem si musela vytvořit vztah časem a některé vtipy( Lorelai říká několikanásobné vtipy v jedné větě) mi docházely až po několika shlédnutích jednoho dílu. A vlastně mě kolikrát těší, že to někdo nechápe. Připadam si pak jako v nějakým tajným spikleneckým  klubu, když mi dojde záměr, který jinému uniká

simon84

simon84 (hodnocení, recenze)

spojení objektivní hodnocení je dobrej nonsens, každé hodnocení na ČSFD je subjektivní. :-))  můj uhel pohledu? je mi fuk jak to Fenquick hodnotí, nebo kdokoliv jinej. mě se seriál líbí a baví a to že mu Fenquick dá odpad na tom nic nezmění. Já si zas o různých telenovelách myslím, že to je odpad (a taky jsem třeba viděl jeden dva díly) a přesto věřím tomu, že se najdou lidi (a nemusí jich být málo), kterým se takové seriály budou líbit.

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Gilmorova děvčata se vrací

Gilmorova děvčata se vrací

31.01.2016

Říjnové zvěsti se potvrdily! Netflix opravdu koupil práva na Gilmorova děvčata a chystá pokračování, ve kterém se vrátí většina stěžejních hrdinů. Účast v dalších epizodách potvrdili Lauren Graham … (více)

Statham a Law jako zábavní špióni

Statham a Law jako zábavní špióni