Gilmorova děvčata

• USA Gilmore Girls (více)
Drama / Rodinný / Komedie
USA, (2000–2007), 116 h 19 min (Minutáž: 40–60 min)

Lauren Graham, Alexis Bledel, Scott Patterson, Kelly Bishop, Melissa McCarthy, Edward Herrmann, Keiko Agena, Liza Weil, Yanic Truesdale, Liz Torres (více)

Vítejte ve Stars Hollow v Connecticutu. Okouzlující, malé a tak trošku zastrčené městečko proslulo idylicky zelenými trávníky před malebnými dřevěnými domy a tolika podivuhodnými postavičkami, že hravě zalidní každou slavnost, vinobraní nebo piknik. Právě tady se setkáváme s tvrdohlavou třicátnicí Lauren Gilmorovou (Lauren Grahamová), která si zařídí pěkný, pohodlný, kávou provoněný život nejen pro sebe, ale i pro svou podobně umíněnou dospívající dceru Rory (Alexis Bledelová). Jenže když Rory přestává snít o budoucích studiích na privátní škole a Harvardově univerzitě, a místo toho se zaměří na kluky a vlastní dospěláckou soběstačnost, Lauren v ní najednou vidí stejnou rebelku, jakou byla sama – před 16 lety. Slavný komediálně dramatický seriál Gilmorova děvčata zaujal zvídavé diváky a nadchnul náročné kritiky. Zaměřuje se na vztah mladé nekonvenční matky s inteligentní náctiletou dcerou a jeho hlavním tématem jsou trable s rodinou, láskou, přátelstvím, vzděláváním, ambicemi, zklamáním a generačními i společenskými rozdíly. Pečlivě promyšlené zápletky jsou prošpikované zábavnými popkulturními vtípky a narážkami. (TV Prima)

Diskuze

Bay_watch

Bay_watch (hodnocení, recenze)

podle mě se k rory nejvíc hodí jess, pak dean a logan (co se týče toho, že jí zkazil... no, jednou dospět přece musela. dyť jí v tý době bylo už jednadvacet), tristan je blb. kdysi sem někde slyšel, že měl dostat víc prostoru. no, zaplaťpánbůh, že to neklaplo... k lorelai bych chtěl jednoznačně jasona. prosím, nekamenovat! :)

Tom Riddle (hodnocení, recenze)

Já dělal před časem ankety na spoustu věcí z Gilmorek, a vyhodnocení je u mě v profilu. Obojí tam taky bylo. U Lorelai byli lidi jednoznačně pro Luka, na druhém byl myslím Chris a Max, a na třetím Jason. U Rory vyhrál jednoznačně Jess, druhý byl Logan, třetí Dean, a čtvrtý Tristan.

Leeslie

Leeslie (hodnocení, recenze)

tak když se začalo rozebírat kdo se k Lorelai z chlapů nejvíc hodil,tak by se měl dát prostor také Rory....takže kdo se hodil nejvíc k Rory ? Podle mého názoru to byl jednoznačně Jess(možná taky z důvodu,že mi ta postava byla hodně sympatická),pak asi Dean(ikdyž mi byl hodně proti srsti jejich vztah v 5.sérii vzhledem ktomu,co se stalo na konci 4.série-však vy víte co).....a dle mého názoru najmíň vhodným adeptem byl Logan(je mi jedno co si budou myslet jeho obdivovatelky,ale prostě mě Logan připadá sobeckej,rozcapenej hajzlik kterej naprosto zkazil tu malou sladkou Rory,kterou jsem měl rád a udělal z ní jinou dívky,která mi už nebyla ani trochu příjemná-mluvim o 6.sérii)

Bay_watch

Bay_watch (hodnocení, recenze)

ony obě měli stejně chlapů? i když rory mi přijde promiskuitnější. na to, kolik jí je, jich stihla vystřídat dost...

Tom Riddle (hodnocení, recenze)

Chris byl vždycky nezodpovědnej a nezralej. Lorelai byla taky nezodpovědná a nezralá. V šestnácti. Ale pak přišla na svět Rory, a Lorelai se musela postarat. Lorelai dospěla. Chris zastydnul ve svých šestnácti. Prakticky každá jeho scéna to dokazuje.

MNTB (hodnocení, recenze)

jako s Lukem to je jasný, nikdo by se k ni a Rory tak nehodil ale s Chrisem vyrůstala a navzájem se skvěle doplňovaly

Tom Riddle (hodnocení, recenze)

Já měl Chrise pro Lorelai vždycky na posledním místě.3. Max - byl fajn, zodpovědnej, chytrej, ale docela dost nudnej... Naprosto Lorelai nestíhal. 2. Jason - toho jsem měl rád docela hodně. Měl svoje podivnůstky jako Lorelai, a dohromady tvořili fajn dvojku. nicméně 1. je samozřejmě Luke, kterej je nejlepší chlap nejen pro Lorelai...

MNTB (hodnocení, recenze)

mně teda Chris nevadí furt lepší jak Jason nebo Max ;)

Tom Riddle (hodnocení, recenze)

Dabing se změnil, a já jsem rád. Michela v prvních pěti řadách daboval (výborně) Zbyšek Pantůček, a v šesté (neposlouchatelně) Libor Terš. Jsem nadšený, že v sedmé je to zase Zbyšek. A Chrise jsem nesnášel vždycky.

Leeslie

Leeslie (hodnocení, recenze)

Tak nám to včera začalo!!!!!!:-).....premiéra poslední série.....já jsem tak natěšenej!!!!!......jsem rád,že nezměnili dabing,protože to se u našich komerčních televizí stává docela casto,takže bod pro ně......mno sice 7.série už není tak úžasná,ale stejně je to supr!!!! PS:Jsem jedinej,komu tak vadí Chris?(obzvláště v téhle sérii)

Pavlunka

Pavlunka (hodnocení, recenze)

Seriál o dceři a její matce,která je spíše její kamarádka,je pro hodně lidí odpočinkový seriál. Je pravda že některé postavy se po více dílech stávají až nesnesitelné,ale většinou se u seriálu skvěle bavím či naopak uroním slzu.Co se mi na seriálu velice líbí je „rychlá mluva“.A opravdu rychlé a vtipné připomínky dělají ze seriálu to co se mi něm tolik líbí. Není to typický americký seriál o dospívajících lidech a přehnaně zamotaných vztazích.A proto hodnotím Pěti hvězdičkami a navíc kdo by si nepřál mít takovýhle vztah se svojí mámou.

MNTB (hodnocení, recenze)

už tenhle tejden? já myslela že by to mělo být až koncem listopadu. btw že oni vynechali jednu řadu? luxus jak šly hrát ten raketball :D

Tom Riddle (hodnocení, recenze)

To je supr, konečně si je zkompletuju i v češtině. Sedmá řada je oproti ostatním trochu slabší, ale její otvíračka (první díl) je strašně výbornej :o) Jeden z mých nejoblíbenějších dílů.

katnč

katnč (hodnocení, recenze)

tek tenhle pátek by už měla u nás závěrečná 7 série....těšíte se?

strougy

strougy (hodnocení, recenze)

Radši než film, který by nejspíš skutečně dopadl jako protáhlá dvojepizoda, jak podotýká Eodeon, bych mnohem radši další sérii. Ale to asi každý fanoušek.

MNTB (hodnocení, recenze)

film by byl super ale nechci aby děj byl třeba po 5 letech, jak se většinou dělá. měla by spíš natočit rovnou další řadu

Tom Riddle (hodnocení, recenze)

O filmu Gilmorovic děvčat se pořád spekuluje... Já bych byl přešťasten, kdyby k tomu došlo... Vzhledem k tomu, že tvůrkyně měla materiál na celou další řadu, nemyslím, že bysme se museli bát špatné kvality.

Wendy (hodnocení, recenze)

Já vím, no... Ona se toho obecně sice spousta lidí bojí (aby film nesnížil kvalitu seriálu atd.), ale já bych se tomu právě u GIlmorek a Přátel ani nebránila.

MNTB (hodnocení, recenze)

Wendy: tak vem si jak dlouho trvalo než natočili film k seriálu sex ve městě. nebo simpson´s

Wendy (hodnocení, recenze)

Nějakou dobu se mluvilo o filmu, ne? Ale to se mluvilo i u Friends a nic z toho nebylo...

MNTB (hodnocení, recenze)

wow tak dneska sem dokoukala úplně poslední díl gilmorek a je to divný, že už žádný další díl nebude :( byla mi nahlášená kachna takže sem si konec představovala jinak ale i tenhle byl dobrej ;) jinak doufám že natočí aspoň ještě jednu řadu nebo aspoň něco dalšího, fakt se nechci loučit se starshollow

robo0369

robo0369 (hodnocení, recenze)

tento seriál je celkom obstojný hlavne prvé série , potom ma to už nebavilo , ale dá sa to použiť na zabitie nudy

Tom Riddle (hodnocení, recenze)

Dneska jsem ukončil Gilmore ankety, a v profilu mám jejich vyhodnocení. Všem moc díky za hlasy, velká účast byla velice potěšující :o)

Wendy (hodnocení, recenze)

Já se bojím, že než to doženu, všechny možný spoilery mě dostihnou dřív. Ať už se na netu koukám po wallpaperech nebo hledám spojitost mezi Gilmorkama a Rentem (našla se naprosto přímá, ale zase v kombinaci s obřím spoilerem), spoilery útočí všude (než je stihnu zavřít)! To, že mě ten obří hooodně potěšil (a potvrdil moje vroucí přání), je věc jiná...

phoebbe

phoebbe (hodnocení, recenze)

no tohle je proste srdcova zalezitost :) supr humor nic moc pritazenyho za vlasy a hlavne super hlasky. nejvic usaaasnej je michele a jeho nude nebo lorelai a jeji potrebuju kofein, budu ho snupat, budu si ho pichat budu ho jist..... :D proste pohodovej serial, kterej nema moc konkurence :) GG rulezz :D

Wendy (hodnocení, recenze)

Jop, dvanáct... Většina z toho shlédnuta dneska, mám velký Gilmore Day. :-) A těším se předem... (... až si budu moct těch šest sérií, co nemám, sehnat, grrr!)

Wendy (hodnocení, recenze)

Fjů, mám za sebou prvních dvanáct dílů a jsem okouzlena. :-)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Gilmorova děvčata se vrací

Gilmorova děvčata se vrací

31.01.2016

Říjnové zvěsti se potvrdily! Netflix opravdu koupil práva na Gilmorova děvčata a chystá pokračování, ve kterém se vrátí většina stěžejních hrdinů. Účast v dalších epizodách potvrdili Lauren Graham … (více)

Statham a Law jako zábavní špióni

Statham a Law jako zábavní špióni