Gilmorova děvčata

• USA Gilmore Girls (více)
Drama / Rodinný / Komedie
USA, (2000–2007), 116 h 19 min (Minutáž: 40–60 min)

Lauren Graham, Alexis Bledel, Scott Patterson, Kelly Bishop, Melissa McCarthy, Edward Herrmann, Keiko Agena, Liza Weil, Yanic Truesdale, Liz Torres (více)

Vítejte ve Stars Hollow v Connecticutu. Okouzlující, malé a tak trošku zastrčené městečko proslulo idylicky zelenými trávníky před malebnými dřevěnými domy a tolika podivuhodnými postavičkami, že hravě zalidní každou slavnost, vinobraní nebo piknik. Právě tady se setkáváme s tvrdohlavou třicátnicí Lauren Gilmorovou (Lauren Grahamová), která si zařídí pěkný, pohodlný, kávou provoněný život nejen pro sebe, ale i pro svou podobně umíněnou dospívající dceru Rory (Alexis Bledelová). Jenže když Rory přestává snít o budoucích studiích na privátní škole a Harvardově univerzitě, a místo toho se zaměří na kluky a vlastní dospěláckou soběstačnost, Lauren v ní najednou vidí stejnou rebelku, jakou byla sama – před 16 lety. Slavný komediálně dramatický seriál Gilmorova děvčata zaujal zvídavé diváky a nadchnul náročné kritiky. Zaměřuje se na vztah mladé nekonvenční matky s inteligentní náctiletou dcerou a jeho hlavním tématem jsou trable s rodinou, láskou, přátelstvím, vzděláváním, ambicemi, zklamáním a generačními i společenskými rozdíly. Pečlivě promyšlené zápletky jsou prošpikované zábavnými popkulturními vtípky a narážkami. (TV Prima)

jasiska

Bavila som sa raz s jednou kamarátkou o Gilmorkách a ona mi vraví, že jej sa ten seriál nepáči, lebo stále len rozprávajú a o ničom. A ja som nechápala, ako sa jej môže nepáčiť práve tá vec, ktorú všetci na nich milujeme. Btw.: môj #1 Rorin fešák je Logan. ()

Wishkah

Já mám tenhle seriál opravdu rád. Je pohodový, vtipný, zamilovaný a hlavně tarantinovsky ukecaný. Navíc představitelé hlavních rolí i vedlejších figurek jsou sympaťáci a sympaťačky od pohledu. Celkový dojem jen kazí někdy do očí bijící nelogičnost chování postav. Navíc po odchodu scénáristky Amy Sherman-Palladino klesala kvalita rapidně dolů. I tak se jedná o jeden z nejpohodovějších a nejpříjemnějších seriálů jaký jsem kdy viděl ()

Prochy38

No jo... Nejsme žádný zarytý fanoušek, ani jsem neviděl všechny díly. Ale přítelkyně to jednu dobu hodně sledovala, tak jsem často koukal s ní. A že by šlo o nějak nepříjemnou záležitost se opravdu říct nedá. Postavy velesympatické, dokonce smekám před dabingem. Protože to, co se tam nakecá.... Když si to dovolím srovnat teď s novějším Cougar town (Město žen), klidně bych i přihnul k 5*. Hrozně milý, inteligentní a příjemný seriál. Sice viděl třeba 5 dílů v kuse, musí mi rupnout hlava, ale fakt mi to nevadí... ()

Kuzzie

Geniální, dokonalé, střelené, neuvěřitelně vtipné, pohodové a vyrovnané dílo. Nejsrdečnější seriálová láska. Nejobdivovanější postavy, městečko a hudba. Hlášky, opravdovost a objímám plyšového medvídka. A proč? Kvůli těm zatraceným kovadlinám. ()

22matelko

Toto je presne typ humoru ktorý mám rád . Irinocké poznámky, sarkastický humor no jednoducho skvelá kombinácia. A vďaka bohu za herecké obsadenie ktoré je geniálne. ()

amokey

Ukecaný seriál. Poslední série už tak dobré nebyly, ale aji tak je to na 5*. Lorelai a Rory mě prostě baví. ()

Ant_Antony

jeden z nejukecanějších seriálů co znám... ale tím je právě zábavný... všemi těmi maličkostmi, které se okolo hlavní dějové linie táhnou... Luke Daines je mým vzorem v podnikání... jakmile seženu prachy na bistro, jdu do toho a otáčím kšiltovku... ()

Angie91

Tohle asi bude opravdu kvalitní věcička, když vezmu v úvahu, že seriál je téměř deset let starý a hodnocení má vyšší jak 70 %... já sem vždycky obdivovala s jakou nadsázkou a dá se říct i komičností obě dvě Gilmorova děvčata zvládali trapné a obtížné situace. Pro mě to byl seriál, u kterého se dá odreagovat, vypnout a pak už vám nezbývá jen těšit se na další díl. ()

Kroketa

Nejlepší seriál na odreagování, sympatické a vtipné postavy, obrovská hromada hlášek a narážek na filmy a knihy. Navíc - kdo by aspoň na chvíli nechtěl žít ve Stars Hollow a chodit do bistra k Lukovi? ()

orgia odpad!

Vic hysterickej film/serial jsem jeste neslysel. V originale to mozna tak neni, ale dabovana verze mi vari mozek. ()

Sagara

Neskutočná seriálová láska. Od skvelého slovenského dabingu, ktorý dodal gilmorkám nový rozmer, po totálne odfláknutú záverečnú sériu sa jedná o lásku za ktorou mi je na seriálovom nebi najviac smutno a neprejde deň aby sa mi za Lorelai a spol. nezacnelo. ()

ApsidalTill

Ako len začať a obhájiť plný počet hviezd?! Takto: seriál Gilmore Girls, som začal sledovať v čase strednej školy, vyhľadával som ho, hltal každý diel a bavil sa. Ono pobavenie bolo ako u diele sochára, vytvorené zo surovín: prirodzeného a často bizarného humoru len na báze fráz, dvoch "dokonalých" krások a Lásky. Toto vám teraz píše 27 ročný muž a aj po tej dlhej dobe, čo som si pred pár dňami pustil prvé série, stále a prekvapivo v tomto istom pocite. Doslova som celý deň strávil u seriálu a opäť žral jeho atmosféru, auru a podobenstvá (mimo našej reality ale stále reálne) a keď sa na scéne zjavil Milo Ventimiglia, usmial som sa. Nie preto že by som bol teplý ale pretože, práve diely s Jessom sú neskutočne návykovou záležitosťou a doslova ich žeriem aj bez tituliek. Koniec seriálu už tradične pod tlakom veku hercov ide rýchlim spádom dole, ale stále sa dá naň pozerať a na rovinu: koľko dnešných produkcií z US koridoru, sa môže pochváliť takto špecificky pojatým námetom, ktorý funguje viac ako 3 série? Je ich málo.. Za mňa bravo .,. ()

Frederika

Možná to není seriál, který vám nějak výrazně obohatí či změní život - jenže atmosféra seriálu, postavy, herci a dialogy, to všechno pro mě tvoří naprosto jedinečný výtvor, který mě vždycky tak nějak příjemně naladí. A díky tomu se na Gilmorky s radostí podívám i napotřetí :) ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Gilmorova děvčata se vrací

Gilmorova děvčata se vrací

31.01.2016

Říjnové zvěsti se potvrdily! Netflix opravdu koupil práva na Gilmorova děvčata a chystá pokračování, ve kterém se vrátí většina stěžejních hrdinů. Účast v dalších epizodách potvrdili Lauren Graham … (více)

Statham a Law jako zábavní špióni

Statham a Law jako zábavní špióni