Gilmorova děvčata

• USA Gilmore Girls (více)
Drama / Rodinný / Komedie
USA, (2000–2007), 116 h 19 min (Minutáž: 40–60 min)

Lauren Graham, Alexis Bledel, Scott Patterson, Kelly Bishop, Melissa McCarthy, Edward Herrmann, Keiko Agena, Liza Weil, Yanic Truesdale, Liz Torres (více)

Vítejte ve Stars Hollow v Connecticutu. Okouzlující, malé a tak trošku zastrčené městečko proslulo idylicky zelenými trávníky před malebnými dřevěnými domy a tolika podivuhodnými postavičkami, že hravě zalidní každou slavnost, vinobraní nebo piknik. Právě tady se setkáváme s tvrdohlavou třicátnicí Lauren Gilmorovou (Lauren Grahamová), která si zařídí pěkný, pohodlný, kávou provoněný život nejen pro sebe, ale i pro svou podobně umíněnou dospívající dceru Rory (Alexis Bledelová). Jenže když Rory přestává snít o budoucích studiích na privátní škole a Harvardově univerzitě, a místo toho se zaměří na kluky a vlastní dospěláckou soběstačnost, Lauren v ní najednou vidí stejnou rebelku, jakou byla sama – před 16 lety. Slavný komediálně dramatický seriál Gilmorova děvčata zaujal zvídavé diváky a nadchnul náročné kritiky. Zaměřuje se na vztah mladé nekonvenční matky s inteligentní náctiletou dcerou a jeho hlavním tématem jsou trable s rodinou, láskou, přátelstvím, vzděláváním, ambicemi, zklamáním a generačními i společenskými rozdíly. Pečlivě promyšlené zápletky jsou prošpikované zábavnými popkulturními vtípky a narážkami. (TV Prima)

Marina111

Vtipné (tým myslém VEĽMI vtipné), jedninečné, ukecané, svojské ... Stars Hollow je jedným z mála amerických (a) fiktívnych miest, ktoré by som veľmi rada osídlila. Teda za podmienky, že by som tam našla bláznivého Kirka, streleného Taylora, rebelujúcu Kim, sexi Jessa, rozumného Deana, sympatického Lueka ... a, samozrjeme, ústrednú dvojicu (nie, žiaden pár, aspoň nie v významne, aký nezasväteného prevdepodobne napadne) : Lorelei a Rory. Tie hlášky, dialógy a komentáre, ktoré im scenáristka vložila do úst, ma jednoducho veľmi bavili. Pre mňa Gilmorky ostávajú osviežujúcim, pohodovým, babským seriálom, ktorému v mojom okolí podľahol každý, kto len mohol (myslím z ľudí, na ktorých názoroch a pocitoch mi NAOZAJ záleží). ()

jarmik

Nakonec dávám 5*, protože tak našlapané dialogy si to jednoduše zaslouží. Jako mladší jsem se o víkendu celkem pravidelně díval, protože tyhle holky uměly zabít dopolední nudu :) ()

Oňďo

l 1. séria » 80% l l 2. séria » 80% l l 3. séria » 90% l l 4. séria » 80% l l 5. séria » 100% l l 6. séria » 100% l l 7. séria » 100% l ()

filipvrbik

Milý seriál z amerického venkova s milými herci. Příběh je jednoduchý chvílemi až o ničem,ale jako oddechovka jistě potěší a Alexis Bledel je k sezrání 80% ()

Strike

Nejukecanější městečko, ale jinak pohoda. nemůžu si pomoct, ale v třetí sérii začínají naplno vyplovat různé sociální poruchy osobností. Nejvíc jsou teda postiženi Rory a Kirk. Ale hodnocení zůstává. ()

jilda

Ta nejukecanější ženská na světě v seriálu z maloměsta.Kromě toho, že obě hlavní hrdinky jsou hezké, toho moc nenabízí. ()

A. Murray

Ze začátku se seriál zdál jako oddychový bez hlubších myšlenek a zápletek. Kolem 4. a 5. série nastává zvrat,seriál se začíná zaplétat, začíná být napínavý a už není zas tak oddychový jako býval. Nicméně mu to jen přidává na kvalitě. ()

Laku

Pohodový, vtipný a inteligentní seriál, kterému ostatní seriály mohou jen tiše závidět! Dejte mu šanci a uvidíte, že si vás zcela podmaní. ()

werus

Tak, konečně kompletně dokoukáno a už teď mě mrzí, že to skončilo.. Ale zkusím nebýt moc sentimentální a moc to neprotahovat :). Gilmorova děvčata jsou podle mě unikátní a strašně moc povedený seriál (a v něčem i dost inspirativní), který staví na vztahu matky a dcery, což se ukázalo jako skvělej nápad, Rory s Lorelai to až neuvěřitelně "klape" a ty jejich dialogy.. úžasný - častokrát co věta, to hláška :). Kromě těhle dvou úžasných postav jsem si zamilovala i Christophera a Logana, ale jsou i další bez kterých by to nebylo ono - naprosto brilantně zahraná Emily, Luke, Paris, Kirk :)) a pak vůbec celý městečko Stars Hollow a jeho osazenstvo, působí to všechno hrozně ideálně a přijemně. Prostě nevím na co bych si u Gilmorek postěžovala... ikdyž.. SPOILER - ikdyž co ten konec? já dokážu ocenit neamerickej konec bez happyendu, ale někdy by neuškodil.. že se dá Rory dohromady s Loganem byla moje jediná jistota a ono houby, achjo :) samotnej závěr byl pěknej a celkem mě dojmul - rozhodně víc než Rory :).. ()

chalp

Tento seriál chce byť tak strašne cool, vtipný a nabitý pseudo intelektuálnymi hláškami až to pôsobí neuveriteľne neprirodzene, parodicky, fraškovito...bue...hviezdička za Sparks. ()

kukentipla odpad!

O čem to je? Dcera a matka v komunikačním maglajsu.......... Co já NATO? S Lauren Grahem a Alexis Bliedel bych do trojky šel, moc rád. Koukat na tyhle dvě kosti je postvou pro oči. Co ale zbytek? Totální guláš odpudivých dialogo-monologických žbleptů z kterých se mi otevíral nůž v kapse a řitní otvor v kalhotech. Sledovat jak nesympatické postavy melou a melou není nic pro mě. ()

Aldanar

Další seriál který mě naprosto minul. Celé je to založené na konstatním plkání o prdu, kde se nejprve mají rádi, pak se pohádají a každý jde za svým bývalým atd... ()

cherita

Tenhle seriál stvořila žena a je to na něm hodně vidět. Jakási Amy Sherman si v podstatě vymyslela dokonalý ženský svět. Svět, ve kterém je vaše dcera/matka zároveň vaše nejlepší kamarádka. Svět, ve kterém každý rychle mluví, rychle myslí a nikomu nedělá problém vymyslet okamžitě nějakou vtipnou a trefnou odpověď, kde se můžete do noci cpát sladkým u televize a stejně se vlezete do loňských kalhot. Svět, ve kterém být ve finanční krizi znamená nemoct si předplatit svoje oblíbené časopisy. Takový svět je fajn a většinou jsou v něm i fajn postavy (Luke by si zasloužil vlastní hvězdičkovou stupnici), ale není to vždycky pravidlem (Rory a Dean byli vskutku vražedná dvojice). A přestože je na mě někdy toho estrogenu až příliš (proto taky nikdy nebudu fanynkou Sexu ve městě) a přestože sedmá řada vytrvale pošlapává všechno, co bylo tak skvělé na předchozích dílech, mají už u nás doma Gilmorky svoje místo. ()

MIKESTEIN

Po zhliadnutí všetkých častí zo všetkých serií môžem zhodnotiť že je tento serial naozaj skvelý. Zostala mi po ňom dobrá nálada,sviežosť a chuť mestečka Stars Hollow. :) ()

Saintes

Nechápu, proč se tenhle seriál těší takové popularitě, přestože je tak přehnaný a přemrštěný, až to rve uši - nejen že všechny postavy mluví pořád a neuvěřitelně rychle, ale co je horší - co věta, to hláška, ta nepřirozenost až bolí. Nesedí mi ani obsazení, všichni jsou třesknutě vtipní (Lorelai), přemoudřelí (Rory) či prostě otravní (Luke), případně se chovají jako idioti (většina Roryných partnerů, hlavně Dean). V podstatě jde o natahovanou romantickou komedii o sobcích, snobech a nedospělých dospělých, co řeší problémy tak banální, že to ve skutečnosti ani problémy nejsou. A nezachrání to ani četné vyzdvihování ideálního vztahu matka - dcera, a humor, který se mi osobně nezdá vtipný. Ne, díky. ()

lili6

Jeden z nejlepších seriálů, na které jsem kdy koukala. Malé městečko, lásky a strasti, Lorelainy výborné hlody :) Prostě výborný seriál, který by potřeboval ještě poslední řadu, která bohužel není a nebude:( ()

Jiri_Jaros

Zní to jako vtip, ale já tenhle seriál dávám vedle M.A.S.H. Rychlý slet nezapamatovatelných hlášek. Věčný podzim a pohoda u kafe od rana do večera. ()

Pitrsss

Jsem seriálový dítě. Částečně mě odkojila TV Nova a její odpolední trháky. No a co. Když jsem GG viděl poprvé, mohlo mi být nějakých 12. Dost možná jsem tak trochu buzík, ale tenhle seriál mám prostě zarytý hluboko pod kůží. Ty miliony ubrebentěných a nesmyslných vět, ze kterých většinu ostatních diváků tak akorát bolí hlava, jsou pro mě něco jako gejzíry pozitivní energie. 7 sezón po 22 dílech a úroveň neklesla ani o milimetr. Gilmorky umí překvapit: dějovými zvraty často, režijním nápadem výjimečně. Miluju ty tuny popkulturních narážek na herce, zpěváky a béčkové romantické filmy. Většinu postav jsem si absolutně zamiloval /ať žije Parisin přítel Doyle/ a po skončení posledního dílu jsem regulérně brečel. Chci další sérii /já vím, že nebude/. Chci film /že by?/. Kdybych se mohl narodit znovu, přál bych si, aby to bylo ve Stars Hollow. Chci se vzbudit, dát kafe a kus koláče u Luka, pokecat s Kirkem, prokopnout Taylorovi prdel, jít do Vážky zprudit Michela, omrknout Jacksonovy rajčata, potom si zajamovat s Laneininou kapelou a konečně posedět při páteční večeři s Lorelai, Rory, Richardem a Emily. Jo a jinak jsem úplně normální... 100% ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Gilmorova děvčata se vrací

Gilmorova děvčata se vrací

31.01.2016

Říjnové zvěsti se potvrdily! Netflix opravdu koupil práva na Gilmorova děvčata a chystá pokračování, ve kterém se vrátí většina stěžejních hrdinů. Účast v dalších epizodách potvrdili Lauren Graham … (více)

Statham a Law jako zábavní špióni

Statham a Law jako zábavní špióni