Star Trek: Picard

USA, (2020–2023), 25 h 2 min (Minutáž: 39–63 min)

Patrick Stewart, Michelle Hurd, Jeri Ryan, Alison Pill, Santiago Cabrera, Evan Evagora, Isa Briones, Brent Spiner, Jonathan Frakes, Orla Brady, Ed Speleers (více)

Star Trek: Picard představuje Sira Patricka Stewarta, který si zopakuje svou ikonickou roli Jeana-Luca Picarda, kterou hrál sedm řad v seriálu Star Trek: Nová generace. Nový seriál bude následovat tuto ikonickou postavu do další kapitoly jeho života. (Prime Video)

Diskuze

scofa

scofa (hodnocení, recenze)

Po špatné čtvrté epizodě, přišla pátá a ta byla překvapivě skvělá :-) a konečně po letech našli smysluplné využití pro Incheba, když to nedokázali v ST: Voyager!

Jakkob

Jakkob (hodnocení, recenze)

Kaufman

Jako že jasný, ale nikdo z nás si o sobě nemyslíme kdo ví co - jsme tam všichni amatéři a tvoříme to ve svém volném čase a s naprosto minimálnímu náklady, ale s fakt velkým nadšením a s takovou by to snad i mělo být posuzováno :) Rozhodně se nestavíme na úroveň těm velkým fan projektům, jako je Star Trek Continues, nebo Axanar, to je snad už od pohledu jasný.. ;)

na příspěvěk reagoval Kaufman, Kaufman

SeTTi

SeTTi (hodnocení, recenze)

Picard: Star Trek Story se stává čím dál tím větší zhovadilostí mající se ST společné jen postavy.

cyphercz

cyphercz (hodnocení, recenze)

To co udělali s jednou nejmenovanou ST postavou v 5. díle mě teda řádně nasralo... jsem zvědavý na reakce internetu

Jakkob

Jakkob (hodnocení, recenze)

Dovolím si malou odbočku od Picarda a rád bych nabídl ke shlédnutí náš zatím poslední fan filmový počin z Běrunických ateliérů, a to fan film Tajemná Odysea, kterou je nyní možné shlédnout na YouTube. Odkazy ke shlédnutí jsou k mání buď v diskuzi na profilu filmu zde na csfd.cz, nebo níže. Snad si film užijete a kdo chcete, tak hodnoťte a sdílejte :)
- 1. část
- 2. část

na příspěvěk reagoval Kaufman

Eodeon

Jak jsem psal níže, nepřekvapuje mě snaha tvůrců a distributorů propagovat nově uváděná díla všemy možnými způsoby včetně těch nemorálních. Zde ale vedeme předpokládám diskuzi primárně o seriálu Star Trek: Picard a z tohoto pohledu nevěřím, že by distributor cíleně ovlivňoval jeho hodnocení na CSFD. Věřím, že se o to pokouší na IMDB a RottenTomatoes, což jsou asi dva nejslavnější servery, kde je možné hodnotit filmy a TV produkci, ale jak si správně napsal takové ovlivnění funguje jen dokud nezačnou davy lidí vkládat vlastní hodnocení, čímž se efekt najatých PRistů rychle vytratí. Tvrdím, že pokud hodnocení na IMDB je až na statistickou odchylku shodné s hodnocením na CSFD, je to důkaz, že hodnocení na obou serverech +/- odpovídá skutečnému průměru spokojenosti diváků.

Eodeon

Ja ani nijako neobviňujem ČSFD zo spiknutia. Len poukazujem na to, že sa to deje.

Je tu však problém. Ak sa ľuďom produkt nepáči, sledovanosť ide dole a tým pádom aj počet hodnotiacich divákov a o to jednoduchšie je pre štúdia zaplatiť si ľudí, aby prekonali negatívne hodnotenia predošlých divákov, keďže ich nepotrebujú v tak veľkom množstve.

Uživatel Terepin smazal svůj příspěvek.

SSE

přísně vzato má Terepin částečně pravdu a tohle, co popisuje, se na ČSFD opravdu děje. existovaly tu multiúčty zakládané filmovými distributory, které měly za účel ihned po premiéře uměle navyšovat hodnocení filmů z jejich distribuce a zajistit jim tak lepší publicitu a v posledku i návštěvnost.

jediný rozdíl je v tom, že to není nějaké spiknutí mezi distributorem a vedení databáze za účelem ovlivnění hodnocení, databáze se tomu naopak snaží bránit, mazat ty multiúčty a zabránit nějaké podobné kontaminaci hodnocení, ale z logiky věci je vždy o krok pozadu. prevence na to víceméně neexistuje.

každopádně je to fakt diskutovaný několikrát v různých českých médiích. tím pádem by mě vůbec nepřekvapovalo, kdyby se totéž dělo na IMDb nebo na Rottenech. tak či tak jde o ovlivnění hodnocení pouze v době krátce po premiéře filmu či uvedení seriálu. jakmile se tam pak začnou objevovat hodnocení skutečných diváků řádově ve stovkách a tisících, multiúčty se ztratí v davu a jejich vliv se zmenší na zlomek procenta. čili vyjma prvních cca dvou dnů po uvedení seriálu na tom víceméně nesejde a vedení to navíc zpětně promazává. takže tohle všechno je trochu moc nafouknutá bublina.

na příspěvěk reagoval Terepin, Terepin, SSE

Feidias

Štatisticky je nemožné, aby sa takíto ľudia čírou náhodou stretli v jednom seriály a všetci dávali len vysoké a kladné hodnotenia.

SSE

To nie je to, čo som tým myslel. Podaktorí tunajší experti totiž dávajú len 5 hviezdičiek, alebo odpad. Nič medzi. A netvrdil som, že sú zaplatení. Skôr sú to trollovia.

Feidias (hodnocení, recenze)

Terepin

ok, ale i tak to může být fluktuace hromady lidí co si založí účet. Něco ohodnotí a už se nikdy nevrátí. Nevim sice kolik lidí denně provede registraci na imdb, ale předpokládám, že takových lidí je hodně. Nevím, jako teoreticky je možné všechno. Je fakt že hodnocení něco znamená, ale moc tomu neveřím, že by jim to i tak stálo za to.

na příspěvěk reagoval Terepin

SSE

Aj tu máš ľudí, ktorí dávajú buď 5 hviezdičiek alebo odpad kade-tade. Stačí si pozrieť ich profily.

na příspěvěk reagoval SSE

Uživatel Terepin smazal svůj příspěvek.

Feidias

A to som ešte zabudol dodať, že drvivá väčšina tých pozitívnych pochádza od novo vytvorených účtov, čo ani náhodou nie je podozrivé.

na příspěvěk reagoval Feidias

Krokov

Krokov (hodnocení, recenze)

Terepin

Rád bych věděl, co asi tak mohlo vést k tomu, že produkční společnost po těch brigádnících zároveň i nechtěla to, aby si vzájemně proklikali pozitivní recenze jako užitečné, když i kdejaký konspirační teoretik ví, jak funguje IMDB ;-D

Terepin

OK, placená propagace na IMDB skrze zaplacená hodnocení je docela pravděpodobná, ale celkově to výsledné hodnocení až tak zásadně neovlivní. Na IMDB má Picard teď 8,4/10 a tady na CSFD, kde zaplacené 100% komentáře nepředpokládám, má nyní 78%, což není od IMDB až tak dalo, řekl bych, že je to vzhledem menšímu počtu hodnotících na CSFD v rámci statistické odchylky vlastně stejné.

na příspěvěk reagoval Terepin, Terepin

Terepin (hodnocení, recenze)

Ako spoznáte, že štúdio neverí svojmu produktu a očakáva nízke hodnotenia? No predsa tak, že si zaplatí brigádnikov, ktorí dajú seriálu vysoké hodnotenia! Keď si pozriete recenzie na IMDB zoradené podľa užitočnosti (čo je predvolené zobrazenie), vyskočí na vás toto. Ak si však prepnete na zoradenie podľa dátumu, tam už nájdete aj vysoké hodnotenia. Avšak všetky majú nulovú užitočnosť, čo ich degraduje na vykonštruovanú štatistickú odchýlku. Je to úplne to isté, ako hodnotenie Star Wars IX na Rotten Tomatos sa skalopevne držalo na 86% aj napriek tomu, že tam pribudli tisíce nových hodnotení.

Veľmi by ma zaujímalo ako by vyzeral zoznam hodnotení na ČSFD, keby bol systém ich radenia rovnaký ako na IMDB...

na příspěvěk reagoval SSE, Krokov, Feidias

Kaufman

Kaufman (hodnocení, recenze)

Gene Roddenberry, tvůrce Star Treku, měl od samého počátku jasnou vizi posádky s mezinárodní a meziplanetární účastí. Země měla v seriálu působit vlastně jako jeden národ a rasa – člověk. Proto chtěl, aby na můstku byl zástupce černé pleti. Televizní společnost NBC proti tomu protestovala, ale Uhura se přesto objevila již v druhém pilotním díle.

Nicholsová plánovala své působení v původním seriálu ukončit s první řadou roku 1967. Po rozhovoru s Martinem Lutherem Kingem, který jí vysvětlil, že je vzorem pro černošskou komunitu, se rozhodla setrvat.

Její jméno je kombinací svahilských slov: nyota je hvězda, uhura znamená svoboda.

Wikipedie

SSE

to je jedna věc, často citovaná, ale ojedinělá. navíc mýtizovaná, protože úplně první polibek mezi dvěma lidmi různého etnika v dějinách TV to prostě nebyl. minimálně druhý, spíš třetí. jen má to štěstí, že se na první dva zapomnělo, zatímco Star Trek je známý dodnes :) ale ano, souhlasím, že tohle je rozhodně kontroverze v pozitivním smyslu. respektive taková, která má sílu podnítit společenskou změnu k lepšímu. na druhou stranu mi spíše než tenhle jeden záběr připadá osobně daleko inspirativnější ta prostá skutečnost, že v hlavním obsazení seriálu byla černá žena. dnes už se nad tím nepozastavujeme, takže nás ani nenapadne za tuto skutečnost seriál ocenit, ale tehdy to bylo mimořádné. respektive mimořádné bylo, že ta černá žena byla rovnocennou kolegyní mužským postavám. byla to vážená členka posádky s důstojnickou hodností, nikoliv uklízečka.

Eodeon

Měl sem na mysli první polibek mezi černoškou a bělochem v TV, který ve své době jistě kontroverzi vyvolal... A v konečném důsledku to ale považuji za pozitivní přínos ST.

SSE

no, ne úplně. pokud hovoříme o nějakém efektu, který má seriál na diváckou obec, už se tím vzdalujeme posuzování seriálu jako takového, a to bych do kritiky také nemontoval. a konkrétně v případě kontroverze bych byl zase opatrný tvrdit, že je to pozitivní efekt. může být, nemusí. aneb není kontroverze jako kontroverze. navíc je ještě otázka, jestli si můžeme za kontroverzi zaměňovat polarizování fandomu na dva protichůdné názorové tábory, protože to není tak docela totéž a navíc se to vícméně týká právě jen vnitřní situace ve fandomu, což je specifická část divácké obce, a pochybuji, že u širší divácké obce by byl kterýkoliv Star Trek nějak výrazně kontroverzní a ze všech nejméně právě Picard.

Eodeon

což už by ale kritikou být, a v tomto případě pozitivní, být mohlo je to, že ST vždy přinášel kontroverzní momenty a pokud toto Picard dělá, tak je velmi dobře, protože se vrací ke svým kořenům, jediné co jako fanoušek ale chci je to, aby to nebylo v rozporu s kontinuitou ST

SSE

sám jsi to pojmenoval dojem. závěr založený na dojmu nemůže být označen jako "nedostatek" seriálu. za nedostatky lze označit čistě fakta. jestli na tebe něco působí až moc gay, na druhého nemusí a nemusí se to ani nijak odrážet od reality. když píšeš o pocitech a dojmech, hovoříš nikoliv o seriálu, ale o sobě. popisuješ svůj vnitřní svět. a já, jak říkám, nemám nic proti. na ČSFD to patří. do komentů to patří. ale ani omylem ať se to někdo neopováží podsouvat, jakože takhle má vypadat kritika.

Sci-fi Můj nepřítel dostane novou verzi

Sci-fi Můj nepřítel dostane novou verzi

17.06.2024

A je to tu zas! Nezastavitelný výrobní pás Hollywoodu brzy přinese další remake kultovní klasiky z osmdesátých let. Nové adaptace by se tentokrát měl dočkat dobrodružný science fiction snímek Můj… (více)

Vision se vrátí ve vlastním seriálu

Vision se vrátí ve vlastním seriálu