Star Trek: Picard

USA, (2020–2023), 25 h 2 min (Minutáž: 39–63 min)

Patrick Stewart, Michelle Hurd, Jeri Ryan, Alison Pill, Santiago Cabrera, Evan Evagora, Isa Briones, Brent Spiner, Jonathan Frakes, Orla Brady, Ed Speleers (více)

Star Trek: Picard představuje Sira Patricka Stewarta, který si zopakuje svou ikonickou roli Jeana-Luca Picarda, kterou hrál sedm řad v seriálu Star Trek: Nová generace. Nový seriál bude následovat tuto ikonickou postavu do další kapitoly jeho života. (Prime Video)

Diskuze

Eodeon (hodnocení, recenze)

takovouhle pitomost může napsat leda někdo, kdo seriál vidí zúženou xenofobní optikou, podle které je zlo, když je v seriálu zobrazena žena jako sebevědomá a inteligentní, protože ta patří k plotně žeano, a podle které jsou všichni muži slabí ubožáčci, protože jako správný rasista nebere v úvahu barevné a asijské muže a jako správný homofob nebere v úvahu gaye, ale tou svou xenofobní optikou vidí čistě jen árijce. no tak to pak jo, to pak není divu, že Disco vypadá jak propaganda. tyhle perverzní xenofobní slinty si slušnou odpověď vůbec nezasluhují.

na příspěvěk reagoval Terepin

Jakkob

Ja jsem naopak rad za klidne a vyrovnane vyjadreni tveho nazoru, s tebou se mi diskutuje lip nez s nekterymi jinymi:) Co se Tilly tyce, mohl bys mi prosim uvest v cem se kdy mylila, kdyz ti neprijde jako neomylna? Dale mohl bys mi uvest tech x y prikladu omylu Burnhamky? Ja ti nechci nic vyvracet, jen me to zajima kdyz to zminujes... navic si myslim, ze zjistis, ze nic takoveho nenajdes:)

Co se muzskych postav tyce, tak mne mrzi, ze nevidis to, ze temer v kazdem dile Pika zeny, ktere jsou jeho podrizene neustale hrube prerusuji a neomalene vysvetluji proc je totalne mimo atd. Opravdu si nepamatuju, ze by podobnym stylem kdy Tom Paris ci Harry Kim mluvili s Janeway nebo Dat ci Geordi s Picardem... Stamets a Tyler jsou opravdu prilis precitliveli, mne nevadi projevy emoci, ale musi to mit nejake meze a ne, ze se tam co druhy dil nervove hrouti jak 15 leta pubertacka... Saru byl radu a pul naprosta trasoritka, coz vysvetluji jeho rasou, nic to ale nemeni na tom, ze byl trasoritka (po jeho transformaci je to zase idiot co se chce skoro rvat s Pikem, opravdu uzasne...). Kdo nam tam pak zbyva? Neviditelny bezejmenny Asiat na mustku a jedini skutecni villaini teto show - v prvni rade Lorca, ve druhe ten kapo ze Section 31, oba bili a (pravdepodobne) hetero muzi... to aspon ten Picard se neboji udelat svine i ze zenskych:)

na příspěvěk reagoval Feidias, Jakkob

Feidias

To se týkalo Discovery a nikoli Picarda, neb jsme tu udělali malou odbočku od tématu právě k Discovery...

cyphercz

Tak jak jsi to popsal, jako že v tomto znění/s takovým vyzněním, bych to tedy já opravdu nikdy nepopsal, protože to na mě právě takhle zkrátka nepůsobilo. Takže zjevně asi opravdu každý koukáme na něco zcela jiného, protože ať se snažím sebevíc, tak to tam zpětně, ani když si to pustím, zkrátka a dobře takhle nevidím. A kdyby tě třeba jen okrajově zajímalo, jak to vidím já, resp. můj subjektivní náhled na některé z tebou zmiňovaných faktorů... Zmrzlinová seance s Po mi přišla stručně "mile úsměvná", na hony vzdálené čemukoli, co bych já nazval "cringe jak svině" (což bych asi stejně nikdy nepoužil, jen tak btw). Ženy jako neomylné badass? Tilly mi rozhodně nepřijde ani jako neomylná, a ani jako badass. Michael je sebevědomá díky svému vulkánskému tréninku, ale stejně tak i ona chybuje, viz její jednání v pilotním dvoudíle, a jistě by se našlo x a y dalších přešlapů, nebo bych je aspoň já za přešlapy mohl posuzovat... Co se mužů týče - nevím kterým začít, ale jeden příklad za všechny - kapitán Pike, který rozhodně zcela vyvrací vše co jsi o mužských postavách níže popsal. Stamets je skvělý díky svým znalostem a schopnostem se spórovým pohonem a že prožívá svůj vztah s Hughem? Vadí Ti tam moc, že má city a nebojí se je dát najevo? Mě tedy ne, a rozhodně ho pro to nepovažuji za třasořitku, slabocha a naoko autoritu. To samé Tyler/V'oq, který z mého pohledu prožíval díky své transformaci něco, co se nedá jen tak snadno popsat a co by asi dost dobře prožíval stejně tak, nebo i hůře kdokoli jiný... A opět bych mohl pokračovat dál, což mi přijde zbytečné. Je mi jasné, že to nejspíše uvidíš jinak, ale o to tu nejde. Já jen pouze a jen zareagoval ze svého pohledu na to, co jsi vytýkal Discovery a snažil se aspoň trošku nastínit, proč to rozhodně nevidím a nevnímám stejně, jako ty. Nic víc, nic míň.

Jakkob

Ty se zase nezlob na me, ale je to opravdu v kazdem dile a nekdy hnano az do smesnych extremu, viz treba ona zmrzlinova porada v poslednim dile, cringe jak svine... nehlede na to co jsem psal Edovi -> zeny tu jsou zobrazeny jako neomylne badass kung fu mistryne s cool faktorem level 1000 co vyresi i ty nejvetsi zahady vesmiru po jedne zmrzlinove seanci, zatimco muzi jsou trasoritky, slabosi, naoko autority co jsou v kazdem dile karany a znevazovany jejich zenskymi protejsky a v neposledni rade jsou to jedini villaini teto show... nevim jestli koukame na stejny serial, kdyz sis tohohle nevsiml:)

na příspěvěk reagoval Feidias, Jakkob

SSE

SSE (hodnocení, recenze)

1x08
možná je to dáno současnou situací, ale koukal sem to na třikrát a usínal u toho, jako toto a minulou epizodu mohli sjednotit do jedné...

cyphercz

"Do očí bijící feministická propaganda".. ? Za celé dvě sezóny jsem si ničeho takového nevšiml, nezlob se na mě... Že je Michael hl. postava, která má sebevědomí a věří si pro mě ještě není důvod k tomu, aby mě něco takového vůbec napadlo...

cyphercz

takže jinými slovy, to, co ti tak strašlivě na seriálu vadí... v něm vlastně vůbec není přítomno. super. takže celé ty do zblbnutí omílané litanie, jak je seriál feministickou propagandou, stavíš celou dobu na nesmyslné tezi o údajném zobrazování převahy žen nad muži. to jsme si mohli ušetřit spoustu slov a rovnou jsem tě mohl prohlásit za nesvéprávného a věc b byla vyřešená :)

Eodeon

Jenze ja te tu opravil uz asi 3x a uz nekolikrat jsem zminoval oc mi jde, jenze ty jsi ocividne dyslektik... ocituju ti to, aby to tvuj mozecek videl znovu, cerne na bilem:) "Jsem rad, ze jsi alespon KONECNE uz uznal, ze ve svete existuje i diskriminace a rasismus vuci belochum/muzum a ze to je naprosto odsouzeni hodne, stejne jako diskriminace zen ci jakykoliv jiny rasismus. O to jedine mi tu slo;)"

Co se Discovery tyce, tak ano, je to do oci bijici feministicka propaganda, ale nikde nerikam, ze ma za ucel podnecovani k likvidaci bileho muze:)) To me opravdu pobavilo a nevim, jak sis toto zase vycucal z prstu... stejne tak me vysostne pobavily tve uvahy o tom, co po serialu chci, to je proste neuveritelna paranoia:) napisu ti to tedy po tisicate, treba ti to v te hlave utkvi i dele nez 5 sekund... Co mi na Discovery vadi je to, ze je serial silne feministicky zamereny, cimz vytvari do oci bijici nerovnost mezi pohlavimi - zeny tu jsou zobrazeny jako neomylne badass kung fu mistryne s cool faktorem level 1000 co vyresi i ty nejvetsi zahady vesmiru po jedne zmrzlinove seanci, zatimco muzi jsou trasoritky, slabosi, naoko autority co jsou v kazdem dile karany a znevazovany jejich zenskymi protejsky a v neposledni rade jsou to jedini villaini teto show... Je opravdu vtipne, ze se tu prezentujes jako SJW, neboli clovek bojujici mj. za rovnost pohlavi, kterou vsak tato show rozhodne nezobrazuje;)

na příspěvěk reagoval Eodeon, Jakkob

Příspěvek byl smazán administrátorem.

Příspěvek byl smazán administrátorem.

cyphercz

kdyby to byla pravda, opravil bys můj špatný výklad tvých slov a namísto neustálého zapírání a neustálého skrývání pravé povahy svých názorů mezi řádky a zaobalování do eufemismů bys konečně napsal zcela jasně a slovy, které nelze dezinterpretovat, co si doopravdy myslíš.

napsal jsi, že Discovery je feministická propaganda mající za účel podněcování k likvidaci mužů bílé rasy. to je kardinální krávovina galaktického rozměru a co hůř, tak neuvěřitelně povšechná a nekonkrétní, že mi prostě nezbývá, než si pod ní něco dosadit... ergo uvažuji, že by sis asi přál, aby v seriálu bylo méně žen, nebo aby měly na obrazovce méně prostoru, nebo aby byly v podřízeném prostředí a byly co nejčastěji svými mužskými protějšky kárány a ponižovány, aby bylo jasně vidět, kde je jejich místo...? nebo by sis přál, aby v seriálu byla nadpoloviční většina postav samí bílí muži? nebo co jako? co ty vlastně tady celou tu dobu požaduješ? protože jsi to za 100+ příspěvků nebyl schopný jasně napsat. a neboj, mě fakt těžce unavuje snažit se to neustále domýlet z těch přizdisráčských náznaků. fakt bych ocenil, kdyby ses projednou jasně vymáčknul.

Eodeon

Jenže ty jsi paranoidní psycho co si hned vše vykládá jako rasismus, fašismus a já nevim jakej ještě -ismus, to je pak debata fakt těžká... několikrát jsem tu jasně prokázal, že mě osočuješ z naprostých nesmyslů, ale tobě jdou tyhle věci jednim uchem tam a druhym ven... lepší bude se vrátit k Picardovi a Star Treku

na příspěvěk reagoval SeTTi, Eodeon

SSE

na mě si haž spíšu, jak jen chceš, ale Terepina z toho vynech. po počátečním odporu mi právě v posledních několika dnech dokázal, že jsem se v něm mýlil a že konstruktivní debaty rozhodně schopný je. jestli tobě téma nevyhovuje, pak nevím, proč ses do něj v první řadě montoval. stačilo si toho nevšímat a diskutovat paralelně vedle toho na jiná témata. prostor je tu neomezený.

cyphercz

hele, věc je prostá jako facka. nechceš-li být považován za misogynní hovado, nevyjadřuj se jako misogynní hovado. jednoduché. nějaké výmluvy, že jsi to tak vlastně vůbec nemyslel a že jsi byl špatně pochopen, na ty ti víš co víš kdo.

Inasman

Inasman (hodnocení, recenze)

cyphercz

No v celej histórii ľudstva existovali krádeže, násilie, vraždy, vojny a tak ďalej a aj pokrytectvo. A práve to nabralo v dnešnej dobe neskutočné rozmery. Nechcem zaťahovať do toho politiku, ale tá to odzrkadľuje najlepšie. Čo tak nekontrolovaná migrácia … ktorá je iba obchodom s ľudmi. Zmenšovanie zlých „krokov“ jedných a zväčšovanie takých istých krokov iných. U nás v posledných voľbách sa po rozumnej úvahe, bez emócii a nadržiavania niekomu prejavilo pokrytectvo v plnom svetle. Vymenili sme podvodníkov a mafiánov, ktorí to začali robiť až po uchopení moci … za podvodníkov a mafiánov, ktorý to robili ešte pred uchopením moci.

To všetko a omnoho viac je to temno čo kráča svetom na vysokých podpätkoch. Sa pamätám na doby, keď aspoň priateľ povedal pravdu človeku do očí … dnes sa toho človek nedočká už od nikoho. :-(

Inasman

Inasman (hodnocení, recenze)

Pre mňa "staršieho" milé prekvapenie "znovuoživenie" Picarda v podaní Patricka Stewarta , ktorý bol zo všetkých sérii a filmov Star Trek-u najlepšou postavou, tak ako bol pre mňa najlepším Agentom 007 Pierce Brosnan. Neskutočná charizma z neho priam srší aj v tomto veku … ba možno ešte aj viac ako za mlada. Ale to bude asi aj mojím vekom. Zápletka celkom dobrá a „použitie“ viacerých pôvodných hercov tomu len pridalo. Prečítal som mnoho komentov a zaujal ma jeden v ktorom odznelo že prehnane a zbytočne veľká hlavná paluba ... no a mne sa toto práveže páči ... králikáreň už bolo dosť.  Dnes chce každý auto z vonku malé a z vnútra veľké … je to tak … sme spohodlneli … všakže.

SeTTi (hodnocení, recenze)

Jakkob

Mě se třeba nelíbí ani odstup od episodní formy. Jenže když člověk trochu zapátrá, tak s formátem jednoho celistvého děje rozvrženého do několika epizod přišli tvůrci DS9. A že v té době za války s Dominionem byl ten seriál i dost temný. Ale o tom to je. Ta temnota je dobrá na zdůraznění dějové linky a problémů do kterých se společnost, kterou dobře známe dostává. Problém vidím v tom, když je na diváka vybalena hned v úvodu a veze se na ní celá série.

na příspěvěk reagoval Jakkob

SeTTi

Já osobně ani s tím začleněním, Sirenou a jejím uspořádáním a ani s herci, resp. postavami nemám žádný problém, a naopak se mi výše zmiňované velice líbí a to celkové potemnění asi nejvíce. Možná právě proto, že ST byl vždycky velice sluníčkový a optimistický, a i když to samo o sobě nepovažuji za jakékoli negativum či mínus, a i v takovém duchu se mi Trek jako celek velice líbil a líbí, tak zároveň nemám vůbec problém přijmout tuto změnu, kdy se atmosféra a celkové pojetí ubere trošičku opačným směrem a celé to tomu z mého pohledu dodá jistý nádech větší uvěřitelnosti. A mj jsem velkým fanouškem dystopického Blade Runnera, který má k nějaké utopii daleko a Picard mi jak svým námětem, tak i tím jistým potemněním BR trošku připomíná, a mj se mi i líbí ta skutečnost, že je to zase jiné, než jakýkoli jiný, dřívější Trek a to je pro mě celkem podstatné. I proto si nijak nesedám na zadek ze Zmiňovaného Orvillu, který je dost zpátečnický díky tomu, že se velice úspěšně snaží reflektovat TNG, která ale byla aktuální někde před x lety a ne dnes. Kdyby měl PIC či DIS vypadat jako Orville, byl bych dost zklamán právě z toho, že namísto vydání se někam do nových a neviděných sfér bychom se vraceli z5 a podle mě tedy ST takový nikdy nebyl a neměl by být... Proto jsem se současným stavem věci spokojený.

na příspěvěk reagoval SeTTi, Terepin

cyphercz

Nemyslel jsem to tak, že by byla dnešní doba oproti té dřívější temnější, jako že spíše je dnes aktuální dělat filmy i seriály s temnější tématikou. Zkrátka jsem to tvrzení nijak nevztahoval k reflektování aktuální doby jako takové, jako spíše aktuální módě v tomto duchu natáčet filmy/seriály.

SeTTi (hodnocení, recenze)

Jakkob

Dobře příběh jako taková něco do sebe má, ale to jak je začleněn do světa už ne.

Upřímně já už začínám mít té temnoty dost. Téměř všechny akční nebo scifi seriály se z nějakého důvodu snaží být za každou cenu depresivní. Proč musí stát budoucnost za prd? Proto mám rád Orville.

Takhle největší problém vidím v tom, že už neumí točit sci-fi starým způsobem, jsou odkázání na drahé triky a to sebou nese ořezání děje na pár epizod. To, že je to v podstatě první ST, kde není posádka a loď je věc druhá. Tenhle předělaný nákladní runabout nebo co to je, který ani nedává vnitřním uspořádáním smysl jako loď opravdu neberu. A posádka...v tomhle směru zlatá Discovery i s tou sociopatkou v roli prvního důstojníka.

na příspěvěk reagoval Jakkob

Jakkob

aha a ve srovnání s jakým obdobím lidské historie je dnešní doba temnější? Pravda, nikdy v historii nebylo tolik levicových psychopatů na twitteru, viz Terepinovy či mé odkazy, ale i přesto nějak nevidím v čem by tohle období mělo být jakkoliv temné...

na příspěvěk reagoval Jakkob, Inasman

Sci-fi Můj nepřítel dostane novou verzi

Sci-fi Můj nepřítel dostane novou verzi

17.06.2024

A je to tu zas! Nezastavitelný výrobní pás Hollywoodu brzy přinese další remake kultovní klasiky z osmdesátých let. Nové adaptace by se tentokrát měl dočkat dobrodružný science fiction snímek Můj… (více)

Vision se vrátí ve vlastním seriálu

Vision se vrátí ve vlastním seriálu