Star Trek: Picard

USA, (2020–2023), 25 h 2 min (Minutáž: 39–63 min)

Patrick Stewart, Michelle Hurd, Jeri Ryan, Alison Pill, Santiago Cabrera, Evan Evagora, Isa Briones, Brent Spiner, Jonathan Frakes, Orla Brady, Ed Speleers (více)

Star Trek: Picard představuje Sira Patricka Stewarta, který si zopakuje svou ikonickou roli Jeana-Luca Picarda, kterou hrál sedm řad v seriálu Star Trek: Nová generace. Nový seriál bude následovat tuto ikonickou postavu do další kapitoly jeho života. (Prime Video)

Diskuze

Jakkob

copak, schizofrenie? Kolik osob v tobě dlí? A jsou všechny tak hloupé a teplé, jako ta tvoje primární? ;-)

cyphercz

cyphercz (hodnocení, recenze)

Kurňa tři týdny jsem tu nebyl a koukám tu se nic nezměnilo:)) Musím zkouknout zbytek s2, ale něco mi říká, že budu asi souhlasit s názory cernakuse;)

cernakus (hodnocení, recenze)

Závěrečná epizoda druhé série je slušně řečeno jeden velkej bullshit. Jako snažili se, ale připadlo mi to jako když pejsek s kočičkou vařili, turbo.

na příspěvěk reagoval cyphercz

Jakkob (hodnocení, recenze)

Je vidět, že nejsem vůbec zdaleka jediný, kdo se dnešní naprosto fantastické a místy dojemné finále druhé řady Picarda užil. Ačkoli se některé potrefené husy asi stejně ozvou, tak to nic moc nemění na tom, že tady to se povedlo. Velmi. Osobně jsem se bál, budou poslední dvě epizody uspěchané, ale mýlil jsem se. O uspěchanosti minimálně já hovořit nemohu ani zdaleka. Tady bylo vše pečlivě vymyšleno a napsáno, následně pak zahráno a celé to bylo precizně zrežírováno par-exellence. A i když mě osobně nechává TNG zatím spíše v klidu a Q mi jako postava nikdy moc k srdci nepřirostl, tak ze závěrečného rozhovoru jsem byl teda vážně dost naměkko. A i v tom jsem nebyl ani zdaleka jediný, jak jsem si už stihl tady i jinde přečíst :) Asi si budu muset dát rewatch. A spoustu plusových bodíků za Sedmou a Raffi :)) A za kopu dalších věcí, které zde zmiňovat nebudu - běžte se kouknout sami ;))

na příspěvěk reagoval Helo

cernakus , cernakus

Mmm, pěkný... A potvrzení s razítkem na to už konečně máš, nebo je to zase jen obvyklý souhrn těžce subjektivních a o ničem nevypovídajících názorů tvé maličkosti.. ? Asi vím jak se věci mají, ale to víš, zeptat jsem se musel, co kdyby.. ? :) ;)

Jakkob

a aby bylo jasno, ty výkale, tak celá klička s Dukatem kterej zabil Picarda a ten tak dostal robotické tělo je scénáristickej faux pas jako Brno. Protože Soongové se odklonili od genetiky ke kybernetice, když augmenti Arika Soonga tohoto vědce zklamali. Jenže ke zklamání došlo jen a jedině proto, že Země 22. století se odklonila od odkazu augmentů. Ovšem v Konfederační Zemi nic takového nastat nemohlo, protože genetická vylepšení byla nutná pro xenofobní nastavení společnosti. Z toho plyne, že Noonien Soong se nikdy nemohl věnovat jako jeho předci kybernetice, ale mnohem pravděpodobněji genetice. Navíc xenofobní Konfederace by byla Xenofobné vůči všemu nelidskému, tedy i kyborgům a androidům. Proti Konfederaci bylo i Terranské impérium inkluzivní sluníčkový svět. Tedy bylo vyloučeno, aby Picard obdržel technologii, kterou vyvinul až Noonienův syn, Altan. Protože v Konfederačním vesmíru nemohla taková technologie reálně existovat. Takže bota je to stále, ale nikoliv chyba, nýbrž "lazy writing".

Fakt, že se v tom hnípeš i přes to, že jsem uznal chybu (něco co ty a ta druhá buzna nikdy nedokážete), jen ukazuje jak nízké sebevědomí máš ;-)

Znamená to, že jsi si zcela vědom toho, že jsi hloupý, nevzdělaný, bez schopnosti myslet, velkým deficitem viděných star treků a máš z toho deprese. Tudíž oponentova chyba (spíše nepozornost scénáristické sračky) je tvoje jediná záchytná berlička.

Jakkob

beznadějné hovno, pokolikáté jsi už vyblil tenhle příspěvek, slovo od slova? Ty si to snad ukládáš pro pozdější copypaste?!

cernakus

No, v tvém případě bych si s tím vůbec nemusel dělat hlavu už jen proto, že to tvrdíš právě ty, čili někdo, jehož názor se nemusí pro x a y důvodů brát jakkoli vážně, protože proč jako? Snad jen jako zdroj laciné, ale velice často blbé srandy, hejtu a recese :) Máš být věru na co pyšný, bravo!
Musíš se snažit víc, především asi zapojit hlavu, rozum (pokud nějaký máš) a hlavně pak i věci jako třeba elementární slušnost by taky neuškodily. Ostatně, adoruješ tu TNG pro její kvality stran postav a chování, tak by asi nebylo od věci se podle toho taky začít chovat. I když s tím, jak si nedokážeš zapamatovat i celkem jednoduchou scénu a co je v ní řečeno, a pak se to snažíš vydávat za ultimátní chybu tvůrců, bych se vůbec nedivil, kdyby jsi z toho Treku neviděl vůbec nic, a nebo na něj dávno zapomněl.. ;)

na příspěvěk reagoval cernakus, cernakus

Jakkob

na seriózní debatu nemáš ani inteligenci, ani znalosti. A teď se nebavím o těch odborných, ale prostě jen Star treku :-)

Ostatně všechny "tvoje" názory jsou ve skutečnosti jen přejímky jiných buzen z internetu.

SSE

A oni snad někdy tvůrci seriálu tvrdili opak? Nemyslím si.. :) A přesto někomu tohle nevyřčené tvrzení stačí k tomu, aby na neexistující problém vytvořil takové nějaké video. Věčná škoda, že se zdejší, věční odpůrci nezmůžou na nic seriózního, aby z toho mohla vzejít nějaká seriózní debata. Místo toho buď samé laciné "haters gonna hate" nesmysly, nebo výtky vůči neexistujícímu problému ala tady to. Jak říkám, škoda.. :)

na příspěvěk reagoval cernakus

NX-01 Refit is now Canon

- tahle drobnost mě osobně tedy unikla, ale klukům z TrekYards nikoli. Další milá pozornost pro fanoušky nevydané 5. série ENT, kde se měl podle některých zdrojů refit Enterprise NX-01 objevit, a celkově pěkný easter egg.

Karlosz

Podle aktuální strategie má být každý nový ST seriál jiný než ty další, SNW mají konkrétně evokovat dřívější Treky stran epizodického konceptu, osobně jsem v tomto případě zvědavý, jak moc si tvůrci vyhrají a poradí s character buildingem, který leckdy v epizodických seriálech dostává na frak, ale věřím že se s tím nějak popasují...

Karlosz

Karlosz (hodnocení, recenze)

PIC se podařil. už Q jednou řekl že se borgové jednou přidají k federaci. tak co řešit, jen to jak a proč... :) SNW bude ok pokud se vymaní z demence DIS.

Jakkob (hodnocení, recenze)

... a už jen ten jeden týden a máme tu velké finále. Ty tejdny mezi jednotlivými epizodami se vlečou, ale nakonec se člověku stejně nevyhne pocit, že ta jedna sezóna strašně rychle utekla, a to i v případě relativně poklidného Picarda. A premiéra SNW je za dveřmi, a ještě chvíli zpátky to bylo skoro půl rok.. :)

cernakus (hodnocení, recenze)

ukazuje se býti pravidlem, že když jakkobek bleje své emoce z dílu Kurttreku do diskuze, bude tento díl stát za hovno. A tak tomu bylo i dnes. Děs běs, výtěr zadku se star trekem par excelence.

Jakkob (hodnocení, recenze)

Dnešní epizodu jsem si náramně užil, nejen pro některé návraty, ale i pro celkový drive, který by jeden díky doposud spíše poklidnému průběhu nečekal. Ale coby ne? Plus se, zdá se, konečně vyřešil Picardův problém s minulostí a otázka Agnes/Borg Queen. A příště již konečně finále, to bude vážně dlouhý týden.. :)

cernakus (hodnocení, recenze)

Osmá epizoda druhé série byla konečně ten správný star trek. Nenacházím nic k vytknutí. Jak vidno, když se chce, jde to i těm patlalům kolem Kurtzmana.

cernakus

možná máš pravdu. předpokládal jsem, že pokud máme tento jeden společný zájem, pak je pravděpodobné, že jich budeme mít víc, a tudíž jsem se podivoval, proč tě nevidím působit nikde jinde. a můj záběr je velmi široký.

je mi jasné, že novější Treky z hloubi nenávidíš a přeneseně každého, komu se líbí. nepovažuji to za racionální a hlavně nemyslím si, že vedení nějaké negativní kampaně proti těm seriálům je komukoliv ku prospěchu, tím méně tobě samotnému. ještě pochopím ty youtubery, kteří za hejt dostávají zaplaceno, ale co ty z toho máš, nic. neuvažoval jsi třeba nad tím, že bys místo toho začal spíš s nějakou pozitivní kampaní za zviditelnění těch starších Treků u neofanů a nefanoušků? protože jejich diskuze jsou na ČSFD mrtvé, což je škoda. proč raději neudělat něco konstruktivního a neztratit za ně pár slov. jak jinak si mají nacházet fanoušky, když nejsou na obrazovkách, když se o nich dokonce ani nemluví na k tomu určených webech?

p.a.douch

p.a.douch (hodnocení, recenze)

Tady ta debata to je doopravdy něco. Nevím jak bych to slušně napsal, tak radši nic.

cernakus

Se ovšem říká "kdo ví jestli"? Kdo by ti taky po tem všem co jsi tu předvedl a co stále předvádíš (o5 reaguješ na mě či Eodeona) něco takového věřil? Dost dobře nikdo...

Eodeon

Já jsem zase vás dva, milovníky kakavých věnečků, nezaznamenal oxidovat jinde, nežli u Kurtreků. Co z toho plyne? Nic, csfd je obrovská a tak se nemusíme potkat roky. Což je přesně ten náš případ.

na příspěvěk reagoval Jakkob, Eodeon

Jakkob

správný dotaz. nezaznamenal jsem žádné jiné jeho působení na téhle databázi, než diskuze s námi dvěma, žádné jiné jeho kontakty než s námi dvěma, jako kdyby snad celá jeho existence se odvíjela od nás a závisela na nás. ten náhlý předstíraný nezájem se mi tudíž těžko věří. že by byl troll znaven vlastním trollováním? no nebyl by první.

na příspěvěk reagoval cernakus

cernakus

A proč tak stále činíš, ačkoli tvrdíš opak? Namísto úplné ignorace či možnosti blokace na nás stále reaguješ a snažíš se všemožnými subjektivními argumenty nějak dokázat, jak ty máš pravdu a my jsme nehodni toho zde vůbec být? Tvrdíš jedno a doposud děláš přesný opak, ačkoli teď tvrdíš, že neděláš. Tak to aby sis v tom konečně udělal pořádek, ne.. ?

na příspěvěk reagoval Eodeon

cernakus (hodnocení, recenze)

Typická ukázka toho, proč ti. tzv. neodpovídám na nějaké tvoje dotazy. Jsi si jakkobkem bouchli noční na vrátnici a zřejmě se hodně nudili. Proč bych se měl ztrácet můj čas vaší nudou? ;-)

Jakkob

typicky startrekovský výlet do něčí hlavy, téměř ve všech seriálech něco podobného bylo, takže to vítám i v Picardovi. ale očekával jsem to krapet odvážnější, čímž myslím trochu víc psychoanalyticky sofistikované a možná i krapet hororovější v těch temnějších momentech. potěšilo mě, že s Picardovými rodiči se to má krapet jinak, než jsem domýšlel, i když samozřejmě, celou historii ještě neznáme. stejně jako minule mi to uteklo až příliš rychle. vůbec bych se nezlobil za deset minut a alespoň tři scény navíc. vedlejší dějová linie s Jurati/královnou se tady třeba vůbec neměla příležitost nějak posunout (začínám si myslet, že tam souvislost s borgskou lodí z pilotní epizody opravdu bude), stejně jako Rios a doktorka. zvrat a cliffhanger na závěr potěšil, takhle si představuji konce, které správně nabudí na další epizodu. myslím, že tu razii za nimi do baru poslal Q, namísto aby se ukázal osobně. sám má co skrývat. no však uvidíme. každopádně rád bych to viděl ještě alespoň jednou, než si udělám úsudek, tohle jsou jen dojmy.

Sci-fi Můj nepřítel dostane novou verzi

Sci-fi Můj nepřítel dostane novou verzi

17.06.2024

A je to tu zas! Nezastavitelný výrobní pás Hollywoodu brzy přinese další remake kultovní klasiky z osmdesátých let. Nové adaptace by se tentokrát měl dočkat dobrodružný science fiction snímek Můj… (více)

Vision se vrátí ve vlastním seriálu

Vision se vrátí ve vlastním seriálu