Věčný svit neposkvrněné mysli

• USA Eternal Sunshine of the Spotless Mind (více)

Joel (Jim Carrey) je ohromen, když zjistí, že si jeho přítelkyně Clementine (Kate Winsletová) nechala vymazat z paměti jejich bouřlivý vztah. Ze zoufalství kontaktuje vynálezce tohoto zákroku, doktora Howarda Mierzwiaka (Tom Wilkinson), aby mu naordinoval stejnou léčbu. Když se však jeho vzpomínky na Clementine začnou vytrácet, Joel si náhle uvědomí, jak moc ji stále miluje. Charlie Kaufman získal Oscara za (velmi) originální scénář. V tomto surrealistickém milostném příběhu, který je úchvatným a vizuálně podmanivým mistrovským dílem, hrají také Kirsten Dunstová, Elijah Wood a Mark Ruffalo. (Cinemax)

AdamV.

Velice podivný film, při začátku, jsem chtěl hodnit jako odpad, uprostřed jsem si říkal, že ho radši nebudu hodnotit vůbec, po ukončení filmu, jsem radši šel rovnou spát. Druhý den jsem měl při vzpomínce na film jasno, 5* jak vyšitých. Film je prostě jeden velký podivný zázrak s parádním střihem. Jediný s čím bych se ho odvážil srovnant je 21 gramů. Z filmu 21 gramů jsem měl naprosto stejné pocity... "NEJRADŠI JSEM MĚLA OŠKLIVOU PANENKU. ŘÍKLA JSEM JÍ CLEMENTINE A KŘIČELA JSEM NA NÍ - NEBUĎ OŠKLIVÁ, BUĎ HEZKÁ!" ()

zurivymlok

Velmi pěkný film o člověku, který je mi blízký, protože já ve svém reálném životě také "nikdy nevím, co říkat". Kate Winslet podává standardně nadprůrný výkon, Jim Carrey odložil komiku a podal jako herec také fantastický výkon. Vlastně ani nevím, co napsat a tak nechám hlubší kritiku na jiných. U mě jednoznačně 100 %. ()

acervena

znovu a znovu - pokaždé, když shlédnu tenhle film, říkám si, jak je skvělý, nejlepší Carreyho role, ve které musí přesvědčit i ty nejzavilejší odpůrce, jaký je to skvělý herec, a Kate Winslet je bravurní, neskutečně výstižně ve zkratce popsaný vývoj a hloubka vztahu, posledních 10 minut jsem nevědomky přikyvovala, jak přesné to bylo.. ()

Petro

Tak tenhle film je pěkně časově zpřeházený. Přitom nádherně plyne. A nakonci mi zůstal pocit radosti a spokojenosti. ()

Mr. Zero

Jedna z mála vážnejch rolí Jima Carryho a zvládl to na jedničku!! A nahrává mu tam skvělá Kate Wintslet a celej film je prostě skvělej. Miluju filmy kdy se to co je na začátku vysvětlí až na konci :)) ()

Sindymindy

Příjemný film s novou myšlenkou možnosti výmazu vzpomínek na jednoho člověka. Jim Carrey opět dokázal, že umí perfektně zahrát i dramatické role. Příběh tak trochu fantazijní, plný střelených nápadů impulsivní dívky Clementine (Kate Winslet). A také příběh o tom, že si dva lidé mohou být skutečně souzeni. ()

DaweBIKE

Až po několikátém shlédnutí jsem tento film docenil.Více než vynikající herecký koncert Carreyho a Winsletové,kterým by to bylo jako psané na tělo.5 hvězd,doporučuji. ()

james11

Celej film byl slušnej, ale pořád mi vrtalo v hlavě to dobrý hodnocení. Přišlo mi, že by tam toho muselo být víc... Pak jsem došel na posledních asi dvanáct minut filmu a konečně jsem pochopil. Viděl jsem celou skládačku jako jeden obraz. Jednoduše super film s briliantním koncem. ()

jonny.net

No jak všichni píšou, druhé shlédnutí krásně vykreslí příběh, který jste při prvním možná dobře nechápali kvůli skocích v čase... opravdu pěkné ;) doporučuji nejen kvůli krásné Kate Winslet ale hlavně kvůli tomu jak se její příběh s Jimem Carreym, který mě výkonem opravdu mile překvapil, krásně vrátí a spojí při každém shlédnutí. ()

Cecilia Ann

Co dělat když někoho nade vše milujete, ale nedokážete s ním žít? Všechno vymazat a začít znova? Silný film o osudové lásce. Jeden z nejlepších a nejuvěřitelnějších, jaké jsem kdy viděla. ()

AcHeRoN

Scenar je dokonaly, a snim aj absolutne vynikajuca vizualna stranka, strih a kamera. Co je aj predvidatelne kedze Gondry je klipar, a jeden z najlepsich. Herecke vykony, hlavne teda, dramaticka cast Kate Winslet je uzasna, zahrala to tak realisticky az jej clovek uveril ten excentricizmus. U Jim Carrey-ho bol citit jeho herecky rukopis z ostatnych filmov, co by mohlo byt inak na skodu, no tejto role to pristane, a dokonale kopiruje opak K.Winslet. Ale... Je tu jedno ale. Celu strednu cast tvori vizualne zobrazeny tok myslienok hlavnej postavy a teda priam az videokliparske orgie. Je to uzasne spracovane, v urcitom zmysle originalne a je neuveritelne, ze sa Gondrymu dari taku dlhu dobu stale udrzuje tempo. Zamerne obcasne narusenie linearnosti deja v tom sice tiez pomaha. Ano funguje to na vybornu, a mna toto plavanie v surrealnych vodach Joelovych myslienok aj bavilo. Ja som film bral ako zmes medzi obrovskym, kolosalnym videoklipom a beznym filmom. Ale nechce divak viac? Do nejakej vacsej hlbky postav sa velmi neslo, co mi na zaciatku vadilo no neskor naopak vyhovovalo. Viem, ze reziser mal urcity zamer a jasnu predstavu a chcel to presne takto, no aj tak som mal po skonceni filmu pocit, ze tam nejaka zlozka chybala a nebol som naplneny ako pri ostatnych podobnych filmoch. ()

Rigo

Film vyžadující od diváka zamyšlení mám rád. Je potřeba vidět alespoň dvakrát, aby byla doceněna hloubka myšlenky, která se celým filmem táhne. Herecké výkony na jedničku. ()

marekm030

Film o osudovej laske a o tom, co by bolo keby ... keby sa dala vymazat pamat, a co by sa mohlo stat, ak by sa to nepodarilo perfektne ... Vyborny scenaristicky a rezisersky pocin, nechronologicky strih scen, voditkom je aktualna farba vlasov Clementine. Excelentne detaily (pri mazani pamate sa napr. vsade dookola stmieva, alebo miznu nazvy knih v knihkupectve, kde Clementine pracuje a pod ...). Vyborny Carrey a Winslet. SPOILER: ako vedela Clementine, ze ma (znovu) prist na tu istu plaz, kam prisiel aj Joel, obaja uz boli po "zakroku" vymazania pamate... KONIEC SPOILERU 100% ()

bigbromax

Absolutní dokonalost a pro mě jeden z nejlepších filmů, které jsem kdy viděl. Carrey ve vážné roli exceluje a Kate Winslet taky nemá chybu. Originální námět, který zaujme každého, kdo si někdy prošel pokaženým vztahem, nemohl být zpracován zajímavěji. Všechno do sebe zapadá, všechno dává smysl, hlavní hrdina bojuje ze všech sil, aby mu v paměti zůstal ještě poslední drobek vzpomínky na někoho, koho chtěl navždy vymazat z paměti. Na konci filmu jsem jen deset minut koukal do prázdna a nechtěl přijít o ten skvělý pocit, že před mýma očima právě proběhlo něco, co člověk zažije jen párkrát za život. ()

Fanusik

Vidieť Jima Carreyho v normálnej (nešialenej) role je pre mňa celkom zážitok :D... Ale to čo stvoril Michel Gondry je teda pekne šialené.. Ten zvrat ktorý nastal v aute keď ju čaká.. no nestihol som sa diviť. Nechápal som. Za jednou čudnou scénou prišla ďalšia a ešte čudnejšie a potom zas čudná :D..Samozrejme potom som všetko pochopil. V skratke: skvele zvládnutá psychika postáv, skvelé obsadenie hlavných postáv so super výkonom, krásny príbeh lásky a dobrý nápad z toho robia pre mňa 5* film. ()

tuberatanka

Keď som videl film prvý krát ako 16ročný, prišiel mi veľmi silný. Keď som si ho znovu pozrel o pár rokov a pár desiatok zhliadnutých filmov neskôr, už to zďaleka nebola taká sila, čo sa emócií týka - občas tam príliš prerážala patetičnosť, a polopatistický prístup k zobrazovaniu lásky. Ostala však zamotaná a dôkladne premyslená zápletka, svojský prístup k spracovaniu filmu a téme, ako aj k obrazovej stránke. Ako nápad je to veľmi silné - hlavnému hrdinovi sú postupne vymazávané spomienky na jeden vzťah, ale tie spomienky sa snažia silou-mocou udržať sa, napchať sa medzi iné spomienky, a výsledkom je psychologická koláž z týchto útržkov myšlienok, ktoré sa navzájom medzi sebou miešajú a bojujú. Takto napísané to vyzerá veľmi pekne - problém pre mňa je, že celý film je skôr braný pokľudne a romanticky, než naliehavo a psychologicky, pričom táto forma k tomu priam až vyzýva. Myslím si, že toto je jeden z tých prípadov, kedy by príbehu sadla skôr knižná verzia než film, ktorý je v tomto prípade občas až priveľmi doslovný - napriek všetkej jeho prešpekulovanosti a zamotanosti. Napriek tomu - určite si to pozrite. Film funguje na viacerých rovinách, a každý si tam nájde aspoň niečo:) ()

just a child

Jedinečný, zvláštne-divný, nádherný snímok so skvelou farebne-vlasatou Kate a Jimom, ktorému svedčia aj dramatické role. Jednoducho mňam. ()

Matt2626

Buď sa mi to zdá, alebo sa skutočne chystám dať 2* 26temu naobľúbenejšiemu filmu? Veľa ľudí tu píše, že zlepšilo hodnotenie až po druhom vzhliadnutí... Či to nie je len masový tlak a snaha nevybočovať z radu, aby na nich niekto neukázal prstom že nedocenili "geniálny" film. Film je doslova šialene poskladaný. Chvíľu som si myslel, že bude pripomínať A.G. Iñárritu a jeho geniálnych 21 gramov. Žiaľ, nestalo sa. Celý čas som mal pri filme nepríjemné pocity. Prakticky, začal dávať zmysel až od 3/4. Dovtedy to bolo skutočné utrpenie. Taká Kirsten Dunst tam mala tak nepríjemnú a neprirodzenú pózu, že by som ju z filmu úplne vypustil. A aj mnoho ďalších. Winsletová to zahrala dobre, Carrey už menej. V každom prípade som sa s režisérovým šialeným nápadom miznutia spomienok nestotožnil ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Gondry se vrací k „haluzím“, adaptuje Dicka

Gondry se vrací k „haluzím“, adaptuje Dicka

23.02.2011

Michel Gondry, jeden z nejosobitějších současných režisérů, dokázal Zeleným sršněm, že dokáže svůj originální rukopis odstavit na vedlejší kolej a natočit zcela standardní „hollywood“. Máme jej ale… (více)

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz