Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Easy Company přijíždí do alsaského města Haguenau rozprostírajícího se poblíž německých hranic. Jednotka dostane rozkaz, aby vyslala na druhý břeh řeky hlídku a zajala nepřátelské vojáky. Velitel Hank Jones, který je čerstvým absolventem West Pointu a lační po nových zkušenostech, se ujímá vedení coby dobrovolník. I přesto však musí přesvědčit skeptického Winterse. Dalším členem hlídky je David Webster, který se právě vrací k jednotce po vyléčení svého zranění. Přestože je mise nakonec úspěšná, vyžádá si život jednoho vojáka, což přiměje Winterse ignorovat rozkaz, aby příští noc vyslal další hlídku. (HBO Europe)

(více)

Recenze (20)

fabecc1222 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Po několika dílech se vracíme zpět k Websterovi (Bailey), který narozdíl od jiných nezdrhl z nemocnice, a poctivě rehabilitoval, což však ostatní členové roty nenesou příliš dobře...Zajímavé ukázání toho, jak i veterán může být vlastně nováčkem. Potažmo naopak, co všechno si veterán musí prožít, jako takový Malarkey, který ztratil skoro všechny blízké, a zůstává tu jen on sám, osamocený, a naprosto zdeptaný. Herecký vrchol Scotta Grimese. Kdo však je pro mě hlavním tahounem epizody, tak je Hank Jones (Hanks) a jeho možná lechce naivní, ale v srdci dobrotivý absolvent, který si chce ozkoušet hrůzy války. Věčná škoda, že tvůrci do titulků nezapracovali i jeho osud, který je veskrze tragický, protože Jones zemřel chvíli po válce, v roce 1947, při nehodě v Německu. Scéna jeho loučení s ostatními veliteli v rámci vzájemných vztahů a respektu hovoří za vše. Jones má sice v sérii jen epizodní význam, ale i tak je to pro mě jeden z nejvýraznějších charakterů napříč sérií. ()

cyphercz 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nejlepším momentem tohohle dílu je když se Winters rozhodne neposlat druhou hlídku, čímž by úplně zbytečně riskoval další životy svých mužů. Je to jednak ukázka absurdních rozkazů, kterých je ve válkách nejspíš víc než dost a taky toho, co to znamená být dobrý leader. Takovej "big emerican hero" kapitán Miller v Zachraňte vojína Ryana a jeho slepé poslouchání podobně zbytečnýho rozkazu, které má za následek smrt 90% jeho mužů, by se měl od Winterse hodně co učit;) Jinak jsem si trochu pogooglil a postava Cobba prý není úplně realisticky zpracovaná, sám Webster ho prý ve své knize popsal jako dobráka... Taky je škoda, že tvůrci v závěrečných titulcích nezmínili, že Lt. Jones zemřel v roce 1947 po automobilové nehodě v Berlíně - zůstal totiž po konci války v aktivní službě a už se tak nikdy nevrátil do Ameriky... ()

Reklama

Loki_Six 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"What the 101st Airborne did in the Battle of the Bulge made it famous. Papers called them ''The Battered Bastards of Bastogne.'' They were now pulling into the comparative paradise of Haguenau the sounds of the war coming from across the river. I had missed Bastogne. I knew what I heard around the replacement depot. That the war would soon be over. When I was able to rejoin Easy Company they didn 't look like heroes who just helped win the war. Easy Company had a new C.O. to go with the other new faces. The guys I knew were gone or different than I remembered. I went through D-Day and Market Garden, but because I had missed Bastogne I was treated as a replacement and felt like I was starting all over." ()

drackula 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Vojna sa blíži ku svojmu koncu a nikto nechce umrieť "posledným výstrelom". Stále sa ale nájde dosť debilných rozkazov a niektoré z nich je jednoducho lepšie ignorovať. Páčil sa mi kontrasť absolventa West Pointu a veteránov z Éčka. Fungoval aj Webster, ktorý vynechal Bastogne a Éčko mu to dalo dosť vyžrať. 100% HBO Max ()

LachtanShows 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Jakmile se konečně objevil Eion Bailey a začal dávat důraz na osudy jednotlivých kolegů, člověku se hned lépe orientuje a může prožít to peklo pořádně s nimi. A najednou ho dokážou vtáhnout i kecací pasáže, třebaže absolutně nedává tu vojenskou hantýrku a nestíhá registrovat rozdíly mezi hodnostmi i celky jako rota, četa či batalion. ()

Galerie (4)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama