Bratrstvo neohrožených

• Velká Británie Band of Brothers (více)
Velká Británie / USA, 2001, 9 h 54 min (Minutáž: 49–70 min)

Předloha:

Stephen Ambrose (kniha)

Hudba:

Michael Kamen

Damian Lewis, Scott Grimes, Ron Livingston, Donnie Wahlberg, Shane Taylor, Rick Warden, Michael Cudlitz, Neal McDonough, Frank John Hughes (více)

Diskuze

deiviffy111

deiviffy111 (hodnocení, recenze)

1.díl 95% 2.díl 93% 3.díl 98% 4 díl 80% 5díl 100% 6díl 100% 7.díl 99% 8.díl 92% 9.díl 100% 10.díl 90%.

Camulator

Camulator (hodnocení, recenze)

Blithe to byl a mluvil k němu Speirs...z toho šel fakt strach. Podle mě to spíš jsou takový ti rádoby kritici, co se musej cítit odlišní od ostatních, dyť ty argumenty jsou uplně na hlavu.

Charon11

Charon11 (hodnocení, recenze)

Ježíšek mi přinesl originál DVD seriálu. Užívám si to v DTS 5.1 kulky mi sviští obývákem a občas za mnou vybuchne granát. Ti, kterým se to nelíbilo na to mají právo, ale vůbec je nechápu. Natočeno je to velmi působivě, pouto mezi vojáky E je cítit při každém útoku i při chvilkách v týlu. Byla to ruleta, v jednom místě to poručík říká vojínu Blaitovi (asi není přesné jméno) smiřte se s tím, že jste už mrtví a pak budete schopen fungovat jako voják. Omlouvám se za nepřesnou formulaci.

Camulator

Camulator (hodnocení, recenze)

Že je to telenovelistický? Prosím o konkrétní příklad, v čem se to shoduje s Esmeraldou? Jo už si vzpomínám, jak Esmeralda jednou Juanu Antoniovi hodila k nohám odjištěný granát, nebo jak s Ignaciem zneškodňovali německé flaky odstřelující Utah, nebo jak s Manuelou psali hlášení o obsazení čtvrťe, tos měl na mysli že? Že jsou tu Amíci neprůstřelní? Viděls už někdy typicky americký film s neprůstřelnými američany? Pokud ano, tak to s tímhle nemůžeš srovnávat. A pokud i přesto tak to vyřiď Meehanovi, Blightovi, Toyeovi, Guarneremu, Evansovi a dalším. A ti co to přežili? Když to přežili v reálu, proč by tady měli umírat?:D

Pesim4

Pesim4 (hodnocení, recenze)

Nevěřila jsem, že by mě tento seriál mohl nadchnout. Po shlédnutí všech 10 dílů se stal jedním z mých nejoblíbenějších.

Guilemot

Guilemot (hodnocení, recenze)

tenhle sriál nemá chybu....zrovna včera sem dokoukal poslední díl...fakt špica -a prej se má tento rok začít natáčet něco jako volné pokračování ale z pacifiku (??)

tom9117 (hodnocení, recenze)

Na STV1 som pozrel 1. časť a bolo to hrozné toľko som sa nasmial zo slovenského dabingu. Jednoducho som zvyknutý na český dabing. Slovenský je taký menej zaujímavý a dramatický málo toho povedia než v českom dabingu je viac rozoznateľný hlas. Nabudúce pozrem len preto, aby som sa trochu pobavil!!!

sniper18

sniper18 (hodnocení, recenze)

No mńa tento seriál sklamal. Nie, že by bol zlý, ved´ som mu dal 4 hviezdičky, ale podľa mńa svoj potenciál nedokázal plne využiť. Atmosféra, bojové scény a aj herci sú bezchybní, ale čím dalej viac mi prekážali neakčné scény. Prvý diel, bol iba tréning, tak ten je bez problémov. 2,3 a 4 diel sú fantastické, pre mńa skoro špička žánru, Zachráńte vojaka Ryana prekonávajú bez problémov, ale aj tak na Putá vojny nemajú. Ale po tak vysokej kvalite u mńa nanešťastie daľšie diely radikálne klesli, síce akcia stále výborná, ale je jej menej a čo je najhlavnejšie ako som už spomínal, miestami až nudné neakčné scény. Množstvo nezaujímavých dialógov. Ale aj tak by si tento seriál mal pozriež každý fanúšik žánru.

denbrough

denbrough (hodnocení, recenze)

Tak můj konečný soud : některé díly nebyly až zase tak "silné" a něco mi na nich úplně nesedlo, ale byly díly, které mě fakt dostaly.. Osobně mám za favority díly 2, 5 a 9... Damian Lewis se mi jako "hlavní postava" fakt líbil, a celkově přemýšlím, zda dát 4 nebo 5 * .... Ale asi 5, protože už teď mě láká si to pustit celé znova :-)

Paxxx.cz

Paxxx.cz (hodnocení, recenze)

Bratrstvo je perfektní seriál a já se už teď strašně moc těším na pokračování the pacific, které jak doufám bude minimálně stejně dobré jako jako prvotina.

tom9117 (hodnocení, recenze)

denbrough: prajem skvelý zážitok z premiéry. Každý diel je niečím výnimočný. Vidieť tento seriál po prvý raz je niečo úžasné - keby sa to dalo opakovať.

denbrough

denbrough (hodnocení, recenze)

Viděl jsem zatím jen 3 díly, ale už se těším na další, a jsem zvědav, jak to bude pokračovat, a jestli následující díly nespadnou do monotematičnosti. Zatím ale musím říct - hernajs - to je po čertech dobrej seriál, a je udělán opravdu velmi realisticky. Nechápu komentáře typu "monolog" atp... Jděte se bodnout... Do války s váma :-)

flanker.27

flanker.27 (hodnocení, recenze)

Na imdb je uvedenej jako British officer. Zřejmě někde stojí pátej v třetí řadě.

Paxxx.cz

Paxxx.cz (hodnocení, recenze)

Mám dotaz k tomuto perfektnímu seriálu. V seznamu herců je uveden i Tom Hanks, ale já jsem si ho nikde za 10 dílů nevšiml. Nevíte v jakém díle tam byl?

tom9117 (hodnocení, recenze)

1 či 2 hodnotenie môže dať tomuto dielu akurát ten kto vôbec nevie čo je to film - skutočná udalosť - dejiny - odvaha - česť - povinnosť - statočnosť... tomuto dielu nechýba nič!!!

Nenaa

Nenaa (hodnocení, recenze)

nechápu jak tomuhle někdo mohl dát 1* nebo 2* nebo 3* .....

OsuDNR

OsuDNR (hodnocení, recenze)

Neuveritelne reálne spracovanie 2.sv vojny, hroz a priatelskych pút ktore vznikajú počas vojny.Sceny pri ktorych som nedychal,situacie ktore mi vyrazili dych,efekty při ktorych som len pozeral a nakonec spojenie s vypovedami vojakov ktory sa zúčastnili 2sv.vojny vo mne zanechal neuveritelny zazitok. Tento vojnovy seriál som videl uz snad 50x a aj tak sa velmi často vraciam k tomuto seriálu a znovu si ho velmi rad podiem.Uzastny snimok…Tom Hanks zjavne vedel co robi a do coho ide po svojom uzastnom hereckom vykone v Saving Private Ryan a ked to spojime so Stevenom Spielbergom tak vznike Najlepši vojnový seriál Band of Brothers

vermont

vermont (hodnocení, recenze)

Bratrstvo neohrožených je skutečně impozantní dílo. Tím, že vypráví příběhy, které se skutečně staly, se velmi zručně vyhýbá všem těm klišé válečných filmů a dokáže neustále překvapovat.Na rok 2009 se plánuje natočení dalšího seriálu, který bude čerpat náměty z války v Pacifiku.

tom9117 (hodnocení, recenze)

Úžasný seriál! Ešte donedávna som nepokladal seriály za zaujímavé kvôli ich častiam ale tento ma úplne presvedčil že môže byť nakrútený aj seriál ktorý je zaujímavý z každej strany! Toto nie je seriál toto je séria jednotlivých filmov ktoré na seba nadvezujú ale majú každý samotný dej! Jednoducho majstrovské dielo až je škoda že má "len" 10 epizód!!!

Max40

Max40 (hodnocení, recenze)

Už jsem to viděl nezpočetněkrát a pořád se k tomu vracím s neuvěřitelným nadšením,naprosto jedinečný seriál!

Režisér Bonda našel další projekt

Režisér Bonda našel další projekt

12.10.2020

Cary Joji Fukunaga (Temný případ, Není čas zemřít) zdá se našel další ambiciózní projekt. Natočí totiž první tři epizody nové válečné minisérie Masters of the Air produkované Stevenem Spielbergem a… (více)

Bratrstvo neohrožených se dočká pokračování

Bratrstvo neohrožených se dočká pokračování

12.10.2019

Společnosti Amblin Television Stevena Spielberga a Playtone Toma Hankse uzavřeli dohodu s Applem a oficiálně tak připravují obří válečnou minisérii Masters of the Air, která bude finální kapitolou… (více)

HBO a Spielberg opět ve válce

HBO a Spielberg opět ve válce

23.01.2013

Ne ve vzájemné, samozřejmě. V druhé světové. A opět u toho bude jako spoluproducent Tom Hanks. Takže už je vám jasné, že po vynikajícím Bratrstvu neohrožených a ne až tak vynikajícím, ale pořád velmi… (více)

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn