Bratrstvo neohrožených

• Velká Británie Band of Brothers (více)
Velká Británie / USA, 2001, 9 h 54 min (Minutáž: 49–70 min)

Předloha:

Stephen Ambrose (kniha)

Hudba:

Michael Kamen

Damian Lewis, Scott Grimes, Ron Livingston, Donnie Wahlberg, Shane Taylor, Rick Warden, Michael Cudlitz, Neal McDonough, Frank John Hughes (více)

Jonash87

Skvělý seriál z produkce HBO! Děsivá atmosféra druhé světové války, jak z fronty tak mimo ni, na vás z televizorů přímo dýchá! Po jeho zhlédnutí cítíte, že tvůrci udělali maximum a že se např. na kostýmech a výpravě opravdu nešetřilo. Dobrá, často nápaditá kamera, stejně tak zvuk a hudba (výborná úvodní znělka!!!), sympatické charaktery, s nimiž se ztotožníte, a EMOCE. Taky je fajn, že se zde tvůrci zaměřují jen na malé útoky z pozice roty/čety, tím to je více osobnější. Když mi dojely titulky u posledního dílu, byl jsem dojat a zároveň mi bylo líto, že už je konec, že už se s touhle partou na televizní obrazovce nesetkám. Vážně jsem si ji oblíbil, a jakkoliv to zní přehnaně, bude mi chybět. ()

Vyhy

Hodně dobrý seriál. Nadchne svou délkou a provedeností. Dobré efekty a herecké výkony. Je vidět, že zde se nešetřilo. Člověk si uvědomí jaké to doopravdy bylo a jak to bylo drsné. Opravdu jeden z nejlepších válečných seriálů. ()

rakovnik

Skvělý výpravný seriál, kde se nezapře propojení s Ryanem. Výpovědi pamětníků jsou velmi působivé a skvěle doplňují hutné fimové ztvárnění války. Mimo ohromující velmi realistické akční scény, zdobí tento seriál také pohled do života a duší vojáků - lidí. Na tak bohatém časovém prostoru je válka ukázána ve své syrovosti, šílenosti, špíně, ale i lidskosti...zabíjení, ležící mrtvá těla, zranění, kamarádství, hrdinství. I díky skvělé kameře si dokáži tento seriál představit na velkém plátně. ()

Lischai

Jeden z mála seriálů, které můžete vidět znovu a znovu. Asi proto, že není o válce, ale o _lidech_ ve válce. Měl bych si znovu pustit ten dvojdíl o Bastogne. A pak Why we fight, a pak Points, a Curahee. Vlastně si to pustím celý znovu ještě jednou, protože tohle se neokouká. Hey hoo, Silveeeers! ()

M.i.k.e

tak sem si po hodně dlouhé době zopakoval Band Of Brothers a těch dvacet let na tom seriálu není vůbec znát a na poli válečných kousků zůstává nepřekonán. Díky tomu, že seriál sleduje příběh jedné roty sice divák přijde o některé známé a důležité bitvy, ale zase díky tomu dostane upřímný pohled na válku ve vší její zbytečnosti a obludnosti...90% ()

marcek

Hodnotím jen podle pilotního dílu, ketrý mě zas až tak nedostal, jak jsem čekal (všude reklamy a upoutávky). Na další jsem se už moc nedíval ()

Petoss1

No čo napísať, hádam len to že, tento snímok ukazuje že aj televízna produkcia by mohla získať oscara. 10 častí, každa okolo hodiny, ukazujú cestu výsadkárov z Roty E od normandie až po orlie hniezdo. Všetky časti sú skvelé, niektoré viac niektoré menej ale ako celok je to super vtiahnu Vás do deja a nepustia a tak to má predsa byť. Je to skutočný príbeh skutočných ľudí, ktorí sa snažili prežiť zasranú vojnu. 100% PS : Práve dnes mi prišla rovnomenná kniha ktorá je predlohou seriálu, samozrejme odporúčam. ()

Attta

Velice povedené od prvního až do posledního dílu! Na kvalitě seriálu se podepsalo i to, že zde byla spoulupráce s veterány a to se projevilo jak na atmosféře tak i na celkovém pocitu. ()

Nach

Komplexní, emotivní a akčně dokonalé zrekapituálování Druhé světové války od dne D do jejího konce očima spojenců. Zachraňte vojína Ryana na poli skoro 10 hodin. Výborně sestavené charaktery, naturalističnost a schopnost zůstat většinou věrný skutečnosti. A i tam kde skutečnost je nahrazována fikcí (osvobození koncentračního tábora rotou E v epizodě Proč bojujeme) je vše ku prospěchu celku. Tohle jinak než plným počtem ani nelze hodnotit. Na kvalitativní úrovni s Pacifikem s jednou pozitivní výhodou, zde jsem se neztrácel v postavách, kterých tu ale jinak bylo ještě více, než ve zmíněném novějším seriálu. 90% ()

Streeper

Trochu jsem měla problém vyznat se v postavách, kdo je kdo, protože jich tam je opravdu požehnaně. Navíc je to válečný seriál, takže většina z nich tam hned skončila a přišli postavy nové. Takže co se jmen a postavy týká to můj mozek nějak nestíhal pobírat. Seriál je úžasně natočený, je to jeden z nejlepších válečných děl, jaké jsem viděla. Těžko se tomu bude vyrovnávat i nějaký válečný celovečerní film. Hodně tomu dodávala na atmosféru i úvodní slova reálných postav, kteří si to zažili. Nejsilnější a "nejhorší" díl pro mě byl devátý, kdy bratrstvo osvobozuje koncentrační tábor. Jenom, když si na to vzpomenu tam mám husí kůži. Nic autentičtějšího a tak reálně natočeného jsem na filmovém plátně ještě neviděla a že mám druhou světovou válku hodně na koukanou, na tyhle záběry zatím nic nemá. ()

C0r0ner

Pro mě je to to nejlepší z WWII co kdy bylo natočeno (+ Zachraňte vojína Ryana). Uvěřitelné charaktery, které jsou prostě normální, jako kdyby tam byl každý z nás. Výprava, bitvy, scénář, realističnost. Tady bylo všechno absolutně perfektní a každý koho zajímá 2. světová válka musí tenhle seriál bezpodmínečně vidět. 100% ()

zette

Vyborny valecny pocin, povedeny serial ve vsech smerech, kteremu lze vytknout jen malo. Cela rada zajimavosti, natoceno podle skutecnych udalosti. ()

kusper

Přesný opis stjenojmené knihy Stephena L Ambroseho. HBO tím předznamenala, že její seriály budou vždy očekávanou událostí. (Řím a další...) ()

danecek24

59. Zlatý Glóbus za rok 2001 - cena (1) - *Nejlepší minisérie / TV film + nominace (1) - Nejlepší herec v minisérii / TV filmu - Damian Lewis, Nejlepší herec ve vedlejší roli - Ron Livingston ()

Wormboy

Fenomenalne dielo vizualnou kvalitou drtiace 95% hollywoodskej kinoprodukcie. Mimoriadne posobivy alla Ryan vizual vsak v nicom neprevysuje obsahovu stranku (v mojich ociach obrovsky handicap Ryana), ktora je jednym slovom fantasticka a historicka vernost pre mna priam dychberuca. Trening, boj, priroda, meditacia, realita aj fikcia v skvelej suhre v televiznom megaprojekte, ponukajucom 10 hodin extremne kvalitneho a plnohodnotne straveneho casu, ktory by mal byt povinnostou nielen pre fanusikov pohyblivych obrazkov, ale pre uplne vsetkych, a najma ideologicky a myslienkovo nevykrystalizovanych stredoskolakov. ()

Režisér Bonda našel další projekt

Režisér Bonda našel další projekt

12.10.2020

Cary Joji Fukunaga (Temný případ, Není čas zemřít) zdá se našel další ambiciózní projekt. Natočí totiž první tři epizody nové válečné minisérie Masters of the Air produkované Stevenem Spielbergem a… (více)

Bratrstvo neohrožených se dočká pokračování

Bratrstvo neohrožených se dočká pokračování

12.10.2019

Společnosti Amblin Television Stevena Spielberga a Playtone Toma Hankse uzavřeli dohodu s Applem a oficiálně tak připravují obří válečnou minisérii Masters of the Air, která bude finální kapitolou… (více)

HBO a Spielberg opět ve válce

HBO a Spielberg opět ve válce

23.01.2013

Ne ve vzájemné, samozřejmě. V druhé světové. A opět u toho bude jako spoluproducent Tom Hanks. Takže už je vám jasné, že po vynikajícím Bratrstvu neohrožených a ne až tak vynikajícím, ale pořád velmi… (více)

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn