Nehrdinský hrdina příběhu, čtyřicetiletý Bohouš Burda, je věčný idealista, který je nespokojen s tím, jak žije. Manželství nestojí za nic, jeho žena žije zcela v zajetí počítačů a nemá pochopení ani pro jeho recesní vtípky. Život ve velkoměstě ho otravuje doslova i v přeneseném smyslu, touží po rodné hájence v čisté přírodě. Radost ze života chce hledat jinde než v technickém pokroku a vyjádření tohoto názoru mu vynese dokonce i několik dobře mířených ran pěstí. A tak přichází vzpoura - proti všemu a proti všem. Do cesty se mu navíc připlete i mladá půvabná dívka Terezka, která má podobné názory jako on. A tak Burda končí v horách s pojízdnou zubní ordinací a s dívkou, která chce žít jen s ním. Zdá se, že idylka může začít. Jenže... (oficiální text distributora)

honzic

Zajímavý film s hroznou hudbou, ale mne prostě filmy Olmera moc neberou a zde nepomůže ani scénář upravený Svěrákem. Hodnocení: 50 % ()

ostravak30

Zdeněk Svěrák chtěl dokázat, že je herec, což si myslím, že dokázal i mnohem dřív, a natočil s Olmerem tento film. A buď byla spolupráce úspěšná nebo to chtěl dokázat ještě jednou, tak si střihl o rok později i Jako jed. Oba filmy jsou si dost podobné. V obou hraje Z. S. herce, který není spokojen s aktuální partnerkou a na scéně se objevuje jiná, mladá. Tento film je ještě obohacen o ekologickou tématiku. Už v roce osmdesát čtyři řešili věci, které jsou aktuální dnes, velmi zajímavé. A návrat k přírodě u lidí také postupně přichází. Mě se více líbí Jako jed, ale Co je vám, doktore není špatný film. Osobně nemám zrovna rád umění Víta Olmera, ale pár kousků je kvalitních. Mezi ty tento film jistě patří. A bezpochyby to bude tím, že Svěrák dostal možnost hraní bez omezení a sám si psal leckteré dialogy. ()

Ruadek

Hodně zvláštní film, náladou někde mezi vztahovým dramatem a komedií. Zábavným faktorem je vždy výtečný pan Svěrák, ostatní je ponurým krokem do prázdna sociálních jistot a stereotypu. Několik nezapomenutelných hlášek, klasická spoluúčast cimrmanovských herců a atmosféra " osmdesátek " . Kdo nezažil, nepochopí, kdo zná pak zcela jistě už jen díky tomu hodnotí minimálně o jednu hvězdu víc. Tak jako já. :) ()

Kada80

Jo jo už několikrát jsem si říkal,že se tady na všechno vykašlu a vypadnu někam do "divočiny".A měl bych to už sakra udělat. Tohle je pohodička na 70%. ()

jjjerry

Skvělý Zdeněk Svěrák. Hlavní postava naivního bláhového doktora který se snaží utéci zpátky k přírodě, ale bohužel pokroku nejde utéci. Hezky zobrazena i doma, ikdyž všichni měli mít všechno..., bylo dost závisti, karierismu atd. Skvělá scéna s prodejem auta "jestli já nejsem spíš blbec", a nezapomenutelná návštěva Smoljaka u zubaře "mám dobrý švýcarský prášky, a pomohli ti?..." =) ()

Delmondo

Další film se Svěrákem a Krajčovičovou respektive ten první. O Svěrákovi musím napsat že to je prostě pan neherec, ty jeho postavy jsou takový krásně lidský takže i doktor Burda kterýho zde ztvárnil byl taková milá a sympatická figurka. Nejlepší scéna byla na tý schůzi o ochraně životního prostředí jak jim to tam Zdenda všechno vysvětlil a dostal za to po tlamě. ()

Igy007

Olmer v nejlepší formě. Nenapravitelný romantik prožil první půlku života s brejlatým robotem. Je na čase spravit si chuť, strom aspoň namalovat, místo domu byt, snad to vyjde s tím synem - bude hajným ... ()

PTuranyi

Socialistická ekologicko-sociálna satira. Zdeněk Svěrák ako lekár nespokojný s životným štýlom spoločnosti naráža aj v súkromí na nepochopenie svojej emancipovanej manželky. Pochopenie nachádza u jej kolegyne Terezy. Paralelne prebieha kariérny zápas jeho ženy s kolegom Karlom vo výpočtovom stredisku. Na pozadí tak vidíme fungovanie socialistického hospodárstva a spoločnosti. Nečakajte však komédiu. Humor tu síce je, ale je to skôr taký Gogoľovský smiech cez slzy. Záver totiž nie je lichotivý a hoci Bohouš odchádza na vidiek s Terezou, jeho šťastie opäť dobehne pokrok a končí na sídlisku. ()

Niedal

Nezvyklá role Zdeňka Svěráka tento film zcela zničila. Alespoň v mých očích. Přeci jenom cimrmanovská poloha tohoto herce je mnohem lepší a rpoduktivnější v obou směrech - lidi se smějí a Svěrák získává. ()

drkva

Ne ne, tohle se vážně nepovedlo. Olmer není dobrý režisér a z filmu to čiší každým coulem. Nebýt několika podařených fórků, nestálo by tohle dílko za řeč... ()

Martin_L

Osmdesátá léta přinesla po normalizačním temnu mírné osvěžení a i ve filmu bylo možné odvážněji se dotknout do té doby nevyslovovaných témat. Jedním z nich byl i tristní stav životního prostředí, které se tehdy nacházelo v nejhorším stavu, kam ho dosud člověk (a socialistický obzvlášť) dostal. Film Co je vám, doktore? na pozadí marného úniku z civilizace rozehrává příběh stárnoucího muže, který zjišťuje, že soužití s kariérně zaměřenou moderní ženou není pro něj a zamilovává se do mladé dívky, která sdílí jeho představy o romantickém životě v přírodě. Svoje úlohy výborně ztvárňuje nejen Zdeněk Svěrák, ale i méně známí herci v hlavních (Ivona Krajčovičová, Iva Hüttnerová) i vedlejších (Vlastimil Fišar, Erna Červená) rolích. Výborná kamera Oty Kopřivy, atraktivní reálie průmyslového Ostravska i z dnešního pohledu úsměvný pohled do soudobého výpočetního střediska a důkaz, že bydlení v satelitu není úplně porevoluční vynález (návštěva u sestry) nenechají diváka ani chvíli podřímnout. Na první pohled by se mohlo zdát, že plynutím času film ztrácí obsah a dnešnímu divákovi nemá co říct. Byť je dnes vztah k životnímu prostředí nepoměrně lepší než tehdy a únik z civilizace je snadněji realizovatelný než dříve, téma je nadčasové. Výborná podíváná se skvělou hudbou Jiřího Stivína. ()

Logicomix

Já s tím filmem mám jenom ten problém, že jsem fanda emancipovaných programátorek nikoli retro doktorů. I když Svěrák se na hlavní roli dost hodí. ()

kytka.ky

Pár skvělých scén, kdy jsem se zasmála, pan Svěrák skvělý, ale jinak mě film moc neoslovil... A konec mi k tomu tak nějak vůbec neseděl... ()