Reklama

Reklama

Tatík Hill a spol.

(seriál)
  • USA King of the Hill
USA, (1997–2010), 97 h 53 min (Minutáž: 22–44 min)

Kamera:

Steve Ingram

Hrají:

Mike Judge, Kathy Najimy, Pamela Adlon, Stephen Root, Johnny Hardwick, Brittany Murphy, David Herman, Toby Huss, Lauren Tom, Breckin Meyer, Jennifer Aniston (více)
(další profese)

Série(13) / Epizody(258)

Obsahy(1)

... aneb ze života jedné průměrné texaské rodiny. (Česká televize)

Recenze (21)

Olík 

všechny recenze uživatele

Příběhy ze života texaského prodavače propanu a jeho rodiny patří stejně jako Simpsonovi, Griffinovi, American Dad a další skvosty animované tvorby do stáje legendární stanice FOX. Na rozdíl od zmiňovaných seriálů působí Tatík Hill decentněji a víc než na jednoduché nadsázce stojí na reálnosti animovaných postav. Oč je divák ošizen o jednoduché gagy, o to více se dočká životního moudra a dotažené pointy. To že se počet sérii dávno přehoupl přes číslovku deset a v současné době je druhým nejdéle vysílaným animovaným seriálem (Ano, hádáte správně – na prvním místě je Homerova rodinka), mluví za vše. Plnou hrst zlaťáků stanici, která Hanka Hilla a jeho nejbližší vrátí na české obrazovky. ()

ancientone 

všechny recenze uživatele

TOTO je filmový jazyk predmestia. Nie tak brutálne ako South Park, ani v princípe milé a láskavé ako Simpsonovci. Daniels a Judge vytvorili seriál, ktorý presne tlmočí atmosféru, temporytmus a stav mysle života na predmestí v jeho absurdnosti, trápnosti, malosti, spomalenosti, neochote prekročit komfortné zóny, odmietavosť voči noovému, alebo voči progresu... ich irónia však nie je povýšenecká, ale má pochopenie pre spoločenské mechanizmy, ktoré rozoberá. Predmestie ako synekdocha uzavretého  sveta, fungujúceho na základe vlastných kostrbatých mytológií a status quo. Neviem ako v krajine vzniku, ale u nás neprávom prehliadnutá "instant classic". Aj preto, že rieši témy, ktoré sú mimoriadne aktuálne práve teraz, aj v strednej Európe. ()

Reklama

wilczo2 

všechny recenze uživatele

Po pozretí všetkých dielov môžem zodpovedne prehlásiť, že je to moja nová srdcovka! Iste, človek sa neváľa od smiechu po zemi, ale na konci každej časti mu ostane na tvári taký ten blbý usmev, ktorý hreje pri srdci. Postavy naozaj ako vystrihnuté zo života, satira parádna! Škoda len toho, že niekedy sú série ako na hojdačke, silnejšie diely striedajú slabšie, čo je pri tom kvante dielov u mňa úplne odpustiteľné (2. najdlhšie vysielaný animák na FOXe!). Takže už len otvoriť pivo a YUP! ()

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Věčná škoda, že tahle povedená středostavovská rodinka se především díky konkurenci neskonale dravějších a zavedenějšch Simpsonových dostatečně neprosadila, protože jde ať už z hlediska vykreslení charakterů nebo kvalit scénáře jednotlivých epizod o vysoce nadstandartní záležitost. Kresba je oproti Simpsonovým decentnější, ale animace zůstává na vysoké úrovni. Vyprávění je pomalejší, s menším počtem gagů, nicméně každá epizoda končí dobrou pointou. Tatík Hill a spol. nevyužívá záměrně možností a nadsázky typické pro animovanou tvorbu, postavy "hrají " jako živí herci, jejich příhody jsou střídmější, bez laciných efektů. Nadprůměrný český dabing. O životě amerických středních vrstev v nekonečné záplavě domků na předměstí toho tenhle animovaný seriálek vypovídá víc, než tucty hraných filmů. Celkový dojem 90 %. ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Nikdy jsem neměl rád Beavise a Buttheada. To jejich mladší sestra Darja, tu jsem si zamiloval od první chvíle. A Tatík Hill, ten je se svými skvělými životními zkušenostmi a epesním dabingem pronášenými moudry někde mezi. Takže 70% a díky za seriál, ze kterého může mít po dlouhé době pocit, že se to může někde dít:) ()

Galerie (17)

Zajímavosti (4)

  • King of the Hill je v současnosti druhým nejdéle vysílaným animovaným seriálem. (Olík)

Reklama

Reklama