Příběh z fotbalové „pralesní" ligy Zelená je tráva, fotbal to je hra... A to jak ten „velký" ligový, kde se točí obrovské peníze, tak i fotbal, který žije jen z nadšení vesnických fandů, fotrů, klubových funkcionářů a dalších lidí, kteří jsou pro něj schopni obětovat i svůj osobní život. SK Vrátno je klub, který nedrží nad vodou sponzorské dary, ale srdce a obětavost členů, přátel a fanoušků. Nikdo nechce spadnout do pralesní ligy, ale někdo tam musí. Proto se zápasy neodehrávají jen na hřišti, ale i v hospodě, kde je dohodnutá výhra stejně důležitá jako ta vydřená na hřišti. (Bohemia MP)

LANSA

Tak na tuhle záležitost jsem se hodně těšil,protože s podobnýma situacema mám osobní zkušenosti a moc jsem byl zvědav,jak to bude vypadat na obrazovce.A bohužel jsem zklamán,protože z toho to námětu se podle mě dalo vytěžit daleko ale daleko více. Škoda. ()

Kakho-oto

Zábavný a odpočinkový TV film. Zobrazení "fotbalových utkání" je neuvěřitelně parodické. To se nedá ani nazvat fotbalem. Podobnou holomajznu jsem nikdy neviděl ani ve čtvrté třídě. V tomto smyslu film realistický nebyl, to je ovšem jen taková poznámka na okraj. ()

cure

Hviezda dole za Jiráskovou a Jana Hrušinského. Inak veľmi vydarený a zábavný filmík o najpopulárnejšej hre na svete. BTW: tu niekde má svoje korene populárny seriál Okresní přebor. ()

Stíba

Je z toho hodně cítit taková ta televizní civilnost a neutrálnost. Kožené slunce je každopádně slušnou sondou nitra vesnického fotbalu. A dnes už taky vim odkud se čerpalo herecké osazentstvo do Okresního přeboru :-) 3,5* ()

tranquill

Výborná televizní fotbalová komedie v čele se sportsmanem Ondrou Vetchým, kterému sekundovala ale spousta dalších našich skvělých herců. ()

Kvasekus

Podobnou župní ligu hraju taky a musim přiznat, že sem se příjemně pobavil. Ten kdo tuhle vesnickou fotbalovou atmosféru na vlastní kůži nezažil, tak asi ani úplně pochopit nemůže:-) ()

Schlierkamp

Česká komedie z prostředí vesnického fotbalového týmu SK Vrátno, jenž hraje o udržení v druhé nejnižší soutěži. Kolem fotbalového mužstva je soustředěno mnoho komických individuí a fotbalových nadšenců. Hlavní postavy fotbalistů představují O. Vetchý v roli trenéra Josefa Bíny a D. Novotný jako hráč Zdeněk Zobal, a oba tito herci se objevili v pozdějším oblíbeném seriálu Okresní přebor, jenž byl tímto Kachyňovým snímkem nepochybně inspirován. Docela mě překvapilo, že se takový režisér, oceňovaný spíše pro svá úspěšná psychologická dramata, pustil na sklonku kariéry a života do tématu nepoměrně jednoduššího, avšak zábavnost pro mě blízkého prostředí a pohodová nenáročnost snímku, jež zobrazuje běžné situace na venkovských fotbalových hřištích, na mě zanechala pozitivní dojem. Velmi mile mě překvapil J. Hrušínský, vedoucí mužstva Jaroslav Vazač, svým komediálním talentem a snahou učinit pro svůj klub v každé situaci to nejlepší. Dále se v tomto netradičně pojatém a vtipném filmu mezi vrátenskými fanoušky objevili J. Hraběta jako fanoušek-intelektuál zvaný Docent, dočista fanatická J. Jirásková, skeptický J. Skopeček a M. Šimáček či naopak optimista L. Tokoš. Snímek se částečně zabývá i ne vždy jednoduchým rodinným soužitím těchto milovníků kopané s jejich manželkami (S. Stašová, P. Mourková, A. Mihulová), kdy zejména u Vazačů vznikají vtipné situace. V poměrně velké roli dalšího vrátenského fotbalového funkcionáře se představil naprosto neznámý Z. Palusga. Nakonec jsem se rozhodl tuto povedenou komedii o sestupovém dramatu hodnotit nadprůměrně, i když pochopitelně v porovnání s některými staršími autorovými filmovými skvosty umělecky neobstojí. ()

Tanner

Dávám tři, ale - takříkaje - v dobrém slova smyslu. Je to příjemný televizní film s účastí několika dobrých českých herců, nic víc, nic míň. Já osobně jsem fanouškem fotbalu a pro srandu jej i hraji, takže o to je mi film sympatičtější. Taky mě ale o to více mrzely protivné a do očí bijící chyby - hlavně fotbalové sekvence jsou natočeny až trapným způsobem. ()

carott

Některé momenty ve filmu vedou k úsměvu, některé bohužel k pláči... film spadá do klasické české pralesní ligy ()

Neddo

Originál: Kožené slunce vs. kopie: Okresní přebor. Klíčový tři herci hrají tady i tam. Scény, jako nekopnutí penalty, přitáhnutí neoblíbeného sponzora, úmrtí předsedy, Vetchý trenérem atd. také najdete v obou seriálech + Nádherný pohled na vesnický fotbal. Hláška: "kde se nekope fotbal,tam chcíp pes" je srdeční. ()

knihovna

Film, který mě vždycky pobaví. Opravdu výborně a věrně natočené. Výkony herců parádní, pro mě jeden z nejlepších "malých" filmů. Pěšinka přes hřiště, nakrknuté manželky, debaty v hospodě, bitka na zábavě, všechno do sebe parádně zapadá a hlavně baví. ()

ostravak30

Vesnický fotbal a sport obecně vždycky zůstane kapitolou samo o sobě. Na vesnici je to všechno jinak. Lidi se znají, víc vše prožívají. Sám jsme byl dříve svědkem toho, jak se ve vlaku domlouval zápas za půlku prasete. Nikdy jsem na vsi nebydlel a tak rád bych takový fotbal hrál. Tam totiž nerozhoduje um, ale zápal pro věc. Zápal a nadšení. A ten Jiřina Jirásková rozhodně má. A s ní i ostatní. Herecké výkony jsou velmi uvěřitelné a s tím vše, co se odehrává ve filmu. Takhle to zkrátka chodí. Škoda je jen to, že na vesnicích fotbal upadá a mnoho klubů s jistotou během několika let skončí. Film není přehlídkou cinematického umu, který by vynesl lva nebo Oscara. Ale je to film, který potěší každého fotbalového fanouška. Nenáročný, ale milý. ()

Zdenda

Skvělá věcička pro pobavení, zvláště fotbalových fandů... Některé hlášky by klidně mohli zlidovět:) ()

atlee

Áno, Kachyňa naozaj dobre vystihol pomery v nižších dedinských súťažiach. Nenásilný humor a Vetchý ako moralizátor. Slunce ma síce neoslnilo, ale aj tak je to príjemná záležitosť. ()