Sedm mladých lidí ve věku od 23 do 33 let se na konci devadesátých let ve velkém městě pokouší praktikovat cosi, čemu se dříve říkalo milostný vztah. A tak na sebe milostně narážejí a nechávají se unášet napříč dlouhodobějšími či krátkodobějšími vztahy, které je dovedou zpět do samoty. Robert pracuje v cestovní kanceláři a rád rozplétá a splétá osudy lidí. Napomůže rozchodu Hanky a Petra, který se pokouší pochopit život skrze nahrávky „opravdového života“ pouštěné do éteru. Zatímco je Hanka pronásledována Ondřejem, do té doby uznávaným lékařem a otcem rodiny, seznamuje se s Jakubem, jehož pozitivnímu pohledu na svět pomáhá pravidelné užívání marihuany. Na druhé straně to ale způsobuje zhoršování jeho krátkodobé paměti, takže se v jejich vztahu objevují problémy. Zklamaná Hanka hledá pochopení u rodičů, ale doma najde jen dvacet Japonců sledujících „normální rodinku při normální večeři“. (Falcon)

Lucie27

Kultovní film Davida Ondříčka s výborným hereckým obsazením. Tragikomedie sedmi hrdinů naší doby, kteří zažívají to samé jako lidé sedící v sálu. Není divu, že při skončení filmu, diváci ocházejí z kina s připitomělým a spokojeným úsměvem na tváří a mnoha myšlenkami. Jedná se o příběh sedmi mladých lidí, jenž se snaží najít v tomto patetickém světě trochu té všeobjímající lásky a pozorumění. Ovšem, tak jako v reálném světě, ani u nich to není tak jednoduché a nedaří se jim nalézt to, co hledají. Hrdinové se neustále scházejí a rozcházejí, nalézají ztracenou naději, kterou následně ztrácejí, iluze se rozplývají, nenalezají to, co chtějí a po čem touží.... jak je řečeno v jedné scéně "Muži a ženy jsou dva různý živočišný druhy." Filmová hudba je lehká a typická pro J.P. Muchowa. Film můžu označit jako soubor legendárních výroků a nezapomenutelných hlášek (např. "Co je to muziku" - "To je státní hymna, vole", "Dal bych si něco k pití" - "No, máme tady výborný koláčky"). Film by měli vidět všichni, jenž ho ještě neviděli. Také ti, kteří zažívají novou dobu, nebo neví si rady co, s čím a kde. Lidský příběh o lidech a s lidmi. :o) ()

sa_kra

Rozsekávající filmový "zázrak" české produkce, jasně dokazující, že ženy a muži jsou dva různý živočišný druhy. Každý z nás je tak trochu Samotář.....jen když to člověk vidí před sebou, připadá mu to celý takový nějak bizarní. Výborné herecké výkony, hudba od J.P.Muchowa (doporučuji též OST k Pusinkám) a hlavně silný příběh přenesený na plátno...ne s lehkostí- naopak- se zdrcující těžkostí a nabízející zrcadlo našim životům. Zvláštní. Moc zvláštní. ()

rolly

tak na toto sa pamätám ešte zo "školského premietania", asi to bolo plánované na poukázanie na to, čo spôsobuje hulenie a tie oné už preslávené koláčiky. Pravdou však je, že by som si po filme najradšej na jednej dvoch pochutnal:-) Skvelý herci, super film. ()

g.laudeo

Mně nejbližší český porevoluční film. Všechno, co potřebuju, tady naleznu. Poprvé jsem se u něj hlavně smál, taky jsem byl přece jen o dost mladší než hrdinové... Podruhé už to tak legrační nebylo, ale zásah to byl stejně silný. Potřetí... Ondříček, Zelenka, Trojan, Macháček, Muchow. Bonus: Maciuchová. Dodatek po deseti letech: Už je to v klidu, prostě se dobře bavím. ()

Idealista

Když jsem byl na střední , učitelka prohlásila že je na to moc stará , a že ji to neoslovilo . Zeptala se naší třidy ( jako škola jsme na tom byli v kině ) komu se to líbilo - z 25 lidí dvěma , a já mezy ně nepatřil . Ano jsou zde super hlášky , vypilované scény , i typově přesní herci ale jako celek to moc nefunguje . I tak je to podle mně to nejlepší co Zelenka napsal ( jako vždy mi u něj chybí znatelná nadsázka ) . Ps: tu nejlepší scénku s tou hymnou podle něj vymyslel jeho otec . ()

rogger

VÝBORNÝ príbeh, SKVELÉ obsadenie, KVALITNÉ herecké výkony, PERFEKTNÝ soundtrack,NEZABUDNUTELNÉ hlášky. Vďaka tomuto filmu som sa zoznámil s hercami Macháčkom a Trojanom, musím povedať že boli úžasný ťahúni a ich herecké výkony boli hodné nejakého významnejšieho ocenenia odborníkov. No to nechám na iných. Aj keď je film skôr pre mladšieho diváka, skrýva v sebe hlboké myšlienky,či už o živote , o vzťahoch či láske samotnej , ktoré stoja za zamyslenie! Jednoducho nemám, čo vytknúť. Tým čo nevideli odporúčam, tí čo videli, so mnou hádam budú súhlasiť. ()

koza3

Celková pointa filmu je pro mě tak trošku malou záhadou, protože pokaždé, když jsem film viděl, byl jsem v jiné životní situaci a tudíž jsem na něj také jinak nahlížel. Moje poslední shlédnutí ve mě zanechalo snahu najít lásku a štěstí v dnešní společnosti a utrhnout si kousek radosti pro sebe. Tragické osudy postav poukazují na smutek a zároveň vyvolávají zamyšlení se nad vlastní podstatou. O tom jsou podle mě Samotáři. Až film shlédnu po 27. určitě ho uvídím zase jinak. Pro mě srdcovka - 100% ()

sunjata

Tato (tragi)komedie mi poměrně dlouho unikala a moc jsem od ní nečekal. O to příjemnější to bylo překvapení. Tentokrát mi sedl i Macháček a no ty hlášky jsou prostě nezapomenutelné ... ()

LuckyK

Kultovním je film především pro sled hlášek, dějová linka tady úplně chybí. Je to typické Ondříčkovo pražské dílo, které je zaměřeno na efekt, záběry na atraktivní místa a pocitové scény, kde je nejlepší Muchowova hudba. Jinak vlastně o ničem a v tom ostatně je film asi nejsilnější. Jak dovede přesně postihnout pražskou atmosféru, vztahy a typy lidí. Egoistické figurky, kteří si hrají na děsné mistry a světáky a přitom jsou totální ztracenci uvnitř města bez rodiny, kamarádů, zázemí a smyslu života. Jako dokument perfektní a pak teda ty hlášky. ()

Aywes

Česká, úsměvná tragikomedie o několika lidech, kteří nemohou najít vlastní cestu životem. Dokonale zahrané herecké duo Macháček a Trojan září a jsou skvělí herci.Soundtrack prostě k tomu padne a vystihuje celý film. Hlavně postava Macháčka je naprosto skvělá. Každá z postav je vlastně velmi barvitá a charakteristická. David Ondříček dobře zfilmoval další z takových těch typičtějších českých tragikomedii.To jednoduše umíme jen my.Velmi povedené!Tento snímek má duši.Tedy světýlka :) ()

P33t33

Tak tenhle film je v mém žebříčku úplně na vrcholu. Skvělé herecké výkony a obsazení podtrhuje výborný příběh. Humor se může během sledování filmu snoubit s depresivnějšími scénami. Z kultovních Samotářů pochází také mnoho kultovních hlášek. Také díky nim se nebráním koukat na film pořád dokola. A aby chvála byla kompletní, musím vyzdvihnout i velmi podařený soundtrack. ()

Roman1983

ani když mi bylo tehdy 17 let se mi tento film naprosto nelíbil,...prostě komerční kravina, kravina, kravina s debilním Trojanem, který ten film ještě více znechutil ()

simoneo

Vynikajúca česká moderná komédia. Z jednotlivcov musím určite vyzdvihnúť J.Macháčka, ktorý podľa mňa zahral svoju rolu dokonale. ()

pepad3

No přiznám se - smál sem se v jednom kuse :). Na české poměry velmi vydařená komedie, s peprným humorem ze života, z takového života, jaký doopravdy je. A to na filmu oceňuji nejvíce. Vůbec na nic si nehraje a pro mě byli Samotáři vynikající duševní hygiena a perfektní zvednutí nálady a opět sem si uvědomil, že některý životní hodnoty jsou prostě nejdůležitější, ačkoliv na to někdy zapomínáme. Velmi pěkný počin. ()

BenchPress

Moc hezkej film na styl zahraničních, kdy se pár lidí, kteří se navzájem skoro neznají, sblíží a změní to jejich budoucnost. Herecké výkony jsou fantastické. Macháček, Trojan, Vilhelmová... co chcete víc. Důkaz toho, že v ČR se dá natočit dobrý a vtipný snímek, který musí uspět u diváků i v zahraničí. 5/5. ()

Zemřela herečka Hana Maciuchová

Zemřela herečka Hana Maciuchová