Reklama

Reklama

Magnum

(seriál)
Akční / Dobrodružný / Krimi / Drama / Mysteriózní
USA, (1980–1988), 129 h 3 min (Minutáž: 43–90 min)

Hrají:

Tom Selleck, John Hillerman, Roger E. Mosley, Larry Manetti, Jeff MacKay, Angela Lansbury, David O'Malley, Gwen Verdon, David Hemmings, Brandon Call (více)
(další profese)

Série(8) / Epizody(161)

Havaj je sice ráj na zemi, ale zločin je tu stejný jako všude jinde... Veterán vietnamské války Thomas Magnum (T. Selleck) je soukromý detektiv na Havaji. Jeho zázemím se nedávno stalo luxusní sídlo pro hosty autora bestsellerů Robina Masterse, který si Magnuma najal jako bezpečnostního poradce. Jeho přítomnost na panství ovšem jen těžce nese britský majordomus Jonathan Higgins (J. Hillerman), který má rezidenci na starost. (Česká televize)

(více)

Recenze (67)

JASON_X 

všechny recenze uživatele

Na tenhle seriál mám tak živé a příjemné vzpomínky, že dávám bez zaváhání plný počet. Sledoval jsem ho kdysi někdy v první půli devadesátých (tuším že na Prima TV) na své první barevné televizi a strašně mě bavil, určitě v tom taky hrálo velkou roli líbivé havajské prostředí a skoro v každém dílu nějaká pěkná baba. Zkrátka takové příjemné a oddychové vytržení z té banální české reality. Magnumovi kamarádi mě příliš nebrali, ten barmanský skrček byl trapný a T.C. byl zase většinou hrozně protivný. Ovšem naprosto geniální postava byl Higgins - už jen kvůli jeho rozhovorům s Magnumem jsem se těšil na každý díl. A Magnum sám byl tak extrémně důvěryhodný sympaťák, že byste s ním klidně pustili na dovolenou svou manželku nebo dceru, nechali ho s ní spát v jedné posteli a věřili byste bez pochybností jeho slibu, že se jí ani nedotkne. Hodně mě mrzí, že Tom Selleck nevzal roli Indiany Jonese a místo toho ji dostal nesympatický Harrison Ford. A taky mě hodně mrzí, že k tomuhle seriálu nemůžu sehnat české title, dal bych si ho rád znovu (nebo aspoň pár dílů), ale na dabingy se už spoustu let zásadně odmítám dívat. ()

danecek24 

všechny recenze uživatele

Zlatý Glóbus - cena (2) - 39. ročník (za rok) 1981 - *Nejlepší herec ve vedlejší roli - John Hillerman, 42. ročník 1984 - *Nejlepší herec v seriálu (drama) - Tom Selleck + nominace (11) - 39. ročník 1981 - Nejlepší herec v seriálu (drama) - Tom Selleck, 40. ročník 1982 - Nejlepší seriál (drama), Nejlepší herec v seriálu (drama) - Tom Selleck, Nejlepší herec ve vedlejší roli - John Hillerman, 41. ročník 1983 - Nejlepší herec v seriálu (drama) - Tom Selleck, 42. ročník 1984 - Nejlepší herec ve vedlejší roli - John Hillerman, 43. ročník 1985 - Nejlepší herec v seriálu (drama) - Tom Selleck, 44. ročník 1986, 45. ročník 1987 - Nejlepší herec v seriálu (drama) - Tom Selleck, Nejlepší herec ve vedlejší roli - John Hillerman ()

Reklama

Mouzon 

všechny recenze uživatele

Začíná se na pěti hvězdičkách. Minus jedna za Magnumovy případy. Minus druhá za formát série (takovéto poflakování se na Hawaji a občasné řešení zločinů toleruji pouze Nicku Slaughterovi, všichni ostatní musí makat). Zbývají tři hvězdičky - jedna je za Pavla Soukupa u mikrofonu; druhá patří Robinu Mastersovi za to, že jsem ho v sérii nikdy nezahlédl, ale to mu nezabránilo půjčit jeho kámošům ten fajn barák na pobřeží; a třetí je za Magnumovy nohy. ()

starbrejkr 

všechny recenze uživatele

Mlůj nejoblíbenější seriál vůbec a docela se divím poměrně nízkému hodnocení a hození do škatule mezi klasické detektivní seriály. Přšlo mi, že o ty detektivní příhody tady šlo celkem málo. Hlavní byla nádherná atmosféra Havaje a taky dokonalé vykreslení vztahu Magnum-Higgins (Jonathan Higgins je jednou z mých milovaných postav, geniálně napsaná, zahraná a Janem Přeučilem i nadabovaná role). Pár dílů (především v poslední čtvrtině) je slabších, ale drtivá většina jsou klasiky ()

Paity 

všechny recenze uživatele

Pro mě vcelku srdcová záležitost, jelikož jsem tohle jako puberťák v 90. letech sledoval, když to dávali v televizi každý pracovní den. A samozřejmě jako správného puberťáka mě hlavně zajímalo Ferrarri Toma Sellecka, než příběh jako takový. I když prostředí Hawaie nebylo k zahození a člověk si připadal tak trochu jako v ráji. ()

Galerie (70)

Zajímavosti (27)

  • Kým Higgins bol Angličan, ktorý bojoval v 2. svetovej vojne, John Hillerman, ktorý túto postavu stvárnil je rodený Texasan a počas vojny bol ešte dieťa. (m.a.t.o.)
  • Přestože hlavní hrdina (Tom Selleck) zdánlivě jezdí stále ve stejném voze, během času se toto auto měnilo, a tak postupně v různých sériích můžeme vidět Ferrari 308 GTS ročník 1979, Ferrari 308 GTSi ročník 1981 a Ferrari 308 GTS QV z roku 1984. (Stejšn)
  • Robert Pine, ktorý hral Magnumovho otca (vo flashbackoch), študoval na Ohio Wesleyan University rovnako ako skutočný otec Toma Sellecka. (m.a.t.o.)

Související novinky

Ben Stiller v epické fantasy?

Ben Stiller v epické fantasy?

07.04.2008

The Return of King Doug není oslavný dokument o zdejším uživateli Douglasovi, ale připravovaný komiks nakladatelství Oni Press, na který už promptně koupilo práva studio DreamWorks. A hned oslovilo… (více)

Reklama

Reklama