Film Kika nabízí křiklavě nekonvenční „propletenec", kde jsou hlavními hrdiny kosmetička Kika, podivný spisovatel krimi románů, v nichž možná popisuje své vlastní činy, jeho původně mrtvý syn Ramón, málem až úchylná moderátorka erotické talk show, a Kikina lesbická hospodyně, která má poměr se svým bratrem, pornohercem. To je roztomilý a morbidní karneval posedlostí a vášní, jenž je i scenáristicky dílem Almodóvara. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

markotter

Typický Almodóvar se spoustou bizarních individuií a scének, které dokáží pořádně rozesmát, ale na pozadí člověk cítí, že je to o něčem jiném, vážnějším. Závěr se mi už zdál i na Almodóvara příliš překombinovaný. Vůbec mi tam neseděl Peter Coyote, který by klidně mohl být nahrazen nějakým neznámým španělským hercem a bylo by to lepší. ()

Joski

Pre mňa absolútna filmová esencia a zároveň krásna ukážka umeleckého kréda Pedra Almodóvara (bez zbytočných prísad!) Originálny filmový klenot a nielen španielskej kinematografie. Kiku odporúčam pre nezasvätených, ktorí ešte nemali možnosť spoznať jedného z najlepších žijúcich európskych režisérov:-) http://www.csfd.cz/reziser/2798-almodovar-pedro/ ()

Prochy38

Upřímně jsem vůbec nevěděl, do čeho jdu. Film mi naskočil a když jsem viděl, že tam hraje V. Abril, říkám si, že to bude třeba fajn. Ale ono bylo! 3* není přece špatně. Bylo to místy hodně vtipné. P. Coyote to tam držel herecky nad vodou, moje V. Abril si střihla roli úplně mimo moje chápání a V. Forqué sice ve své roli skvělá, ale pro mě postava hlavní "hrdinky" naprosto nesnesitelná. Zajímavé komediální krimi, bohužel na hranici stupidní grotesky. Nesedlo a na to, jak hloupé to místy bylo, ta vulgárnost naprosto nesedla... ()

Cushing

Ha ha ha ha ha + ha ha! Pěkné vydání v řadě Film X v lednu 2009 -- doporučuju koupit! Jinak k filmu samému: nejvíc trpí svou nevyrovnaností, tragi-komické lavírování taky příliš nesedí, ale jinak je to obscénní mazec, který má i dneska šanci naštvat leckterého člověka konservativního, spořádaného, seriosního až prudérního. Victoria Abril je ve svém kamerovém skafandru neuvěřitelná a divák (divačky nevyjímaje) jen lapá po dechu -- to ona si říká o znásilnění, nikoli Verónica Forqué! ()

myse

Absurdní komedie, to je přesně ono. První komedie od Almodóvara, co jsem viděla; ale to by to nebyl on, aby to originálně nepojal - zesměšněním vážných věcí a každodenností. Nicméně ve vážné poloze jej mám radši. Naivní komediální postava Kiky je zasazena do krutého reálného prostředí, se kterým se musí konfrontovat a postupně zjišťuje, že svět kolem ní není jen růžový. Nicméně se nepoučí a její absurdní reakce jsou opravdu úsměvné. Působí to na mě jako experiment - vemte novodobé syrové drama plné vražd, pokrytectví, agrese a médií, kterým není nic svaté, a umístěte do něj postavu z totálně jiného žánru, totiž z naivní komedie z první poloviny 20. století, a sledujte, co se stane. Snímek Kika je podle mě velmi pravděpodobným výsledkem. ()

• Film sa natáčal v Madride a objavujú sa v ňom rôzne známe madridské budovy: Círculo de Bellas Artes, Torre Picasso, Torre Europa či stanica Atocha. (Arsenal83)