Konce a začátky

• USA Endings, Beginnings (více)

Daphne se po nedávném zdrcujícím rozchodu cítí v životě ztracena. Žije v sestřině domě, kde se pravidelně stává svědkem hádek mezi svou sestrou a švagrem, což jen dále umocňuje rostoucí zoufalství kdysi idealistické ženy nad dlouhodobými milostnými vztahy. Posléze však na večírku potká Franka a Jacka. Oba ji nesmírně přitahují, i když velmi odlišnými způsoby - jeden je svobodomyslný mizera, druhý je decentní, inteligentní a citlivý muž. Daphne, která se nedokáže rozhodnout mezi těmito dvěma extrémními protiklady, se oddává skutečnosti, že ji každý z nich vnímá úplně jinak. Osud však zasáhne znovu a Daphne je brzy nucena si uvědomit, že pokud získáme všechno najednou, často nakonec nezůstane nic. (HBO Europe)

JJaannee

Hmm.. Tak přemýšlím, co k tomu filmu napsat. Mám smíšené pocity, je trochu depresivní, utahaný, nezajímavý, plný nevěry, řekla bych. Připomíná mi Sedmilhářky, tou atmosférou. Možná, protože hlavní postava opět hraje utrápenou a nevyrovnanou osobu. Možná, protože na to koukám v 11 dopoledne a třeba na to téma nemám náladu. Některé části filmu mě fakt nudí, přemýšlím, že to přepnu, ale říkám si, že se z toho ještě něco vyklube a na konci zjišťuji, že je film "vo ho*ně" a byla to ztráta času. Dávám jednu hvězdičku, třeba to časem přehodnotím. Nevím. ()

solisoli

Formálne monotónny psychologický príbeh dobovej moderny . Dej poukazuje na morálny kódex akéhosi trojuholníka, kde ústredná postava mladej umelkyni, po skrachovanom vzťahu si potrebuje dokazovať emancipovanosť, pre svoje zadosťučinenie. V podstate jej to aj vychádza, až do momentu, kedy sa všetko zrazu nečakane zmení a začne chápať, že veci sa zrazu majú inak, ako si predstavovala. Slušné herecké výkony so sprievodnou hudbou, škoda, že nebol využitý hlbší zámer do príbehu, bolo by o čom premýšľať. ()

Marze

Pekne plynouci sitcim a vztahove drama s televiznim nadechem a klisatosti. Bylo to napsano nekym s osobni zkusenosti a bolesti. Nejistota vztahu, honba za udalostmi. Kdyz vydrzite az do konce, budete radi, ze jste tak udelali. Navede vas to k pozitivnimu zaveru a nalozi bremeno premysleni, mozna myslenkove vychyli. ()

Anderton

Od Doremusa som videl zatiaľ jeho dve sci-fíčka, ktoré sú ale v jadre vzťahové drámy v melancholickejšom duchu. Podobne je to aj v jeho poslednom filme, kde ale ide už o civilizmus bez akýchkoľvek žánrových barličiek. Ide o vydarenú indie záležitosť, ktorá nechce a ani neprináša nejaké veľké múdra, postavy prednášajú schválne banálne dialógy a chovajú sa ľudsky, to jest robia chyby preto, lebo sú takí, akí sú. Zároveň ide aj o ukážku toho, že nakrútiť film takpovediac zo života spôsobom, ktorý by veci nehrotil dramatickými výstupmi postáv a zvratmi, je nesmierne ťažké, pretože obyčajnosť prináša v kine skôr nezáujem o postavy. Ťažko logicky chápať chovanie hlavnej postavy, ťažko chápať nezodpovedného milenca a môžeme napríklad ľutovať toho tretieho v "partii". Proste ako nemusíte chápať ľudí z vašej blízkosti v podobnej situácii a dokázať s nimi cítiť. ()

Rathalos

Hmm,mam dost zmiesane pocity z tejto zalezitosti,na jednej strane to ako drama z bezneho zivota funguje dobre,ma to taku depresivnu atmosferu,herci frcia dobre,no na tej druhej to casom zacina nudit,hlavna predstavitelka len zerie,pije,fajci a sulozi,samozrejme praca ziadna,taku priatelku by som nechcel mat ani keby mala vaginu a kozy zo zlata a herecka Shailene Woodley sa mi trosku zhnusila,bola tu nesympaticka a celkovo neurobila na mna dobry dojem ako doteraz v inych jej filmoch,takze sa priklanam k priemernemu hodnoteniu...:-) ()