Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Hrdinou, řítícím se z jednoho neštěstí do druhého je bývalý účetní Řehoř Maršíček, který se po infarktu, ze strachu před smrtí, rozhodne žít klidným, střídmým životem a dodržovat zásady zdravé životosprávy. Nekouřit, nepít, cvičit a jíst zdravě. Nastoupí na místo revizora nemocných a doufá, že v novém zaměstnání bude mít klid. Místo toho prožívá jeden nervák za druhým. Postupně bere za své jedno dobré předsevzetí za druhým. Řehoř propadne nezdravému jídlu, alkoholu a ženám. Mimoto postupně přijde o většinu životních jistot včetně střechy nad hlavou. Výsledkem je druhý infarkt, po němž si hrdina znovu slibuje, že vše napraví a bude žít zdravě. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (87)

Radek99 

všechny recenze uživatele

František Husák má ono zvláštní kouzlo smutného klauna, takový novodobý český Frigo, či když půjdeme ještě dále do historie, i fyziognomicky se blíží téměř k Pierotovi z komedie dell arte. Potud je vše v pořádku. Na diváka tenhle zvláštní protiklad báječně funguje. Navíc běží o civilizační téma, kdo z nás se někdy necítil podobně jako hlavní hrdina? Komedie Jaroslava Papouška je však taková utahaná, vyhořelá, téměř více, než sám pan Husák coby Řehoř Maršíček. Jakoby byla místy také po infarktu... ()

honz 

všechny recenze uživatele

Komedie, ze které je ještě dnes cítit unylá atmosféra osmdesátých let s příznačně vykreslenými figurkami této doby, což celkově dodává příběhu na jeho autentičnosti. Tragikomická postava Řehoře Maršíčka je jednou z nejlepších rolí Františka Husáka. Velmi zdařilá, realisticky pojatá komedie o vážných věcech. ()

Reklama

Karlos80 

všechny recenze uživatele

Pro mě osobně velice příjemné překvapení. Jak Husákova tragikomická (syn) tak Kemrova (otec) role se vážně povedla, to bez debat. Ani jsem nevěděl, no vlastně spíš netušil, že se v osmdesátých vznikl takto výtečný a kouzelný film, nebo spíše pokud se to hodí hořká-lidová komedie, v televizi neprávem opomíjená a pro někoho jako třeba pro mě do dnešního dne téměř neznámá. Film natočil režisér Papoušek (o kterém bysme v této době prohlásili) že měl to nejlepší už za sebou. Opak je pravdou. Ve své době byl Jaroslav Papoušek takový střed z vynikajícího autorského a tvůrčího tria "Papoušek-Forman-Passer". Viz. třeba geniální "Hoří má panenko" nebo opět skvělé "Lásky jedné plavovlásky" či "Černý Petr". Samá klasika..Film by si zasloužil určitě vyšší hodnocení, už jen za opravdu vynikající herecké výkony téměř všech herců, kteří byli ve své době skutečně na vrcholu svých tvůrčích sil a nebáli se vzít roli, na první pohled v komerčně ne zrovna moc úspěšném filmu. To skutečně klobouk dolů, ale i menší role-roličky byly povedené viz Marie Rosůlkové (nezapomenu na to její elegantní vykračování), dále Petra Čepka lízajícího snad nějaký med, opilého Karla Heřmánka který měl už mezi dveřmi svého bytu připravenou síťovku. Nebo také ještě na mladého a nahého milence Jana Hartla a na mou oblíbenou-ukecanou bábu Miladu Ježkovou. Navíc skoro celým filmem nás příjemně provázela Malá noční hudba, od W. A. Mozarta která se zde hodila a navíc pěkně splynula s dějem filmu. Za 4*. ()

dr.fish 

všechny recenze uživatele

Husákův herecký koncert v poněkud podivném galymatyjáši o bloudění jednoho kardiaka, který po prodělaném infarktu hledá cestu jak dál životem. Hrdina nám v podstatě od nuly, jako kdysi v mládí. Klidné zaměstnání kontrolora neschopenek ho přivádí do roztodivných situací plných pokušení. Snaží se stranit alkoholu i žen, ne vždy to vychází. Kostrbatý příběh má slabá i silná místa, ale poselství je jasné- můžeš prohrát, ale nesmíš rezignovat. 85% ()

zette 

všechny recenze uživatele

Vyborny Frantisek Husak v roli kontrolora lidi na nemocenskych a Josef Kemr v roli jeho otce jako stary suknickar. Film temer ze zivota, ktery krasne poukazuje na nesvary lidi v socialismu, ktere by si dnes uz malokdo dovolil. Skoda vetsi hustote hluchych mist, protoze vtipny tento film myslim je i dnes. ()

Galerie (34)

Zajímavosti (5)

  • V nemocnici používají český kardiomonitor Tesla LKM 205 z roku 1978. (sator)
  • Na námětu a scénáři spolupracoval Vlastimil Venclík, který s tématem filmu měl dobré zkušenosti, protože byl jeden čas sám kontrolorem nemocných. (sator)

Reklama

Reklama